Цанко в Перфектната вечеря :)

Tsanko

Member
Здравейте на всички. За разтоварване от сивото и еднообразно ежедневие предприех да участвам в една авантюра, която се казва "Перфектната вечеря" и ще се излъчва тази седмица по GTV :) Общо взето ще ми е приятно ако го гледате и ме подкрепите в гласуването на публиката на http://vecheria.tv/participants.php?season=2&w=40 или с СМС на номер 2323 със съдържание 2 :) . Също така ще се радвам на всякакви коментари, били те положителни или отрицателни.
 
Последно редактирано:
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Дадох едно вотче Успех:neutral::-|
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Благодаря много на всички :) Купона горе-долу стана.. ама тоя Емил малко изнервяше обстановката. Немога да кажа какво съм готвил защото имам договор за конфиденциалност. След сряда вече ще мога напиша и рецептите :) Иначе беше много вкусно и на всички много им хареса макар, че готвих за първи път ....
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Точно той е :) Иначе в тази статия горе-долу се описва какво стана :)


МИСИС „ГЛОУБ“ ГОТВИ В „ПЕРФЕКТНАТА ВЕЧЕРЯ“

Мисис „Глоуб“ за 2007-ма година – Мариана Маринова – отношо ще участва в единственото кулинарно риалити шоу в България „Перфектната вечеря“. След като сервираше храната на вечерята на Миглена - участничка от миналата седмица, този път Мариана ще има възможността да се състезава и евентуално да спечели наградата в предаването. Компания на красавицата ще правят Емил, Цанко и Михаела.

Емил се занимава с разпространение на филми и винаги има нещо за казване. Той възприема доста по-младите от него участници като деца и това води до конфликт още в понеделник. Първоначално Мариана е неговата най-силна опозиция, но в четвъртък се развихря сериозен скандал и всички се обединяват срещу Емо!

Другите двама участници са студенти. Цанко завършва актьорско майсторство в НБУ, а Михаела учи интелектуална собственост в УНСС. Те са най-млади и определено са си симпатични. В каква насока ще се развият взаимните им симпатии и кой ще спечели, ще разберете, само ако гледате!

Източник:gtv.bg
 
От: От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Викам да дам директен линк за гласуване, за да е по-лесно на всички.

Код:
http://vecheria.tv/participants_vote.php?season=2&w=40&p=287

Айде народе да подкрепиме Цанко....:)

А този Емил ми прилича един...сещате ли се....."Не гледай умно, българно. Това съм аз, вашият човек...Джорджи." :) Това не е зрало да мислиш по-малките от теб за деца...явно слуша и Джексъна. :wink:
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Аве лошото му е че си вярва и си мисли че всичко знае:) А всички сме наясно, че такъв човек няма :) Инче май с директен линк не става :) Най-добре е от тук страницата е направена, така че да не позволява такива манипулации..За да гласуваш трябва да влезеш на сайта, по участници и гласуваш с бунчето :) БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ПОДРЕПАТА!!
 
Последно редактирано:
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

айде успех от мене

Благодарим Ви за Вашия вот
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Хехе, перфектни вечери, тераристика, актьорско майсторство, сайтове, форуми... луд си :) :) успех
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Хехе, перфектни вечери, тераристика, актьорско майсторство, сайтове, форуми... луд си :) :) успех

Това са само част от нещата :) Иначе имам още 3-4 дейности.. за това не ми остава много време да пиша във форума...:(
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

И както обещах ето ги е рецептите :) Незнам дали сте гледали, но явно стана добро предаване или поне на мен ми хареса. Попринцип много рядко си харесвам нещата, но това стана :) Та ето ги и рецептите :

Салата:

Венециано

Продукти
400 гр домати
100 гр пиперки червени
100 гр пиперки зелени
100 гр краставици
100 гр лук кромид стар
100 гр маслини
30 мл лимонов сок
20 мл зехтин

Приготвяне
1.Пуснете за 10 секунди доматите във вряла подсолена вода
2.Изстудете ги на течаща вода преди да ги обелите, и ги нарежете
3.Измийте краставицата и чушките и нарежете чушките на тънки кръгчета
4.Без да белите краставицата, я нарежете на парченца, а лука - на тънки кръгчета
5.Сложете всички продукти в салатиера заедно с маслините
6.Изстискайте лимона върху тях
7.Преди да сервирате, напръскайте със зехтина, поръсете със сол и черен пипер на вкус и разбъркайте добре
Сложете я за малко в хладилника да се изстуди.


Предястие:


La Collezione
2 кутии канелони

за плънката:

250 г. сирене
250 г. кашкавал
1 яйце
чeрвен пепер и кимион

за соса:
200 г. заквасена сметана
2-3 супени лъжици доматено пюре
1 кубче пилешки бульон


Начин па приготвяне:

1. Кипва се вода, посолява се и в нея се сипва малко олио. Потапят се по 3-4Канелони и се варят около 3-4 минути. Изваждат се, потапят се в съд с леденостудена вода, за да се охладят, и се подреждат върху кухненска кърпа, за да се отцедят.
2. В купа се настъргват сиренето и кашкавалът за плънката и се поръсват с червения пипер и кимиона. Добавя се яйцето и добре се разбърква, за да стане като пастет.
3. Взима се бланшираният конелон и се пълни със сместта. По същия начин се правят и останалите канелони.
4. Сосът се приготвя, като сметаната се смесва с доматеното пюре. Кубчето бульон се разтваря в 1 к. ч. топла вода и се смесва със сметаново-доматената смес. Разбърква се добре, заливат се канелените и се пекат около 15-20 минути в предварително загрята до температура 200 градуса фурна. След като се извадят, се изчаква да престоят 5 минути и се прехвърлят в чиния за сервиране.


Основно ястие:

Tortilla
Продукти
500 гр картофи
4 бр. яйца
80 гр лук кромид стар
100 гр шунка
80 гр домати
50 гр сирене краве
20 мл сметана течна

Приготвяне
1.Нарежете лука на ситно
2.Обелете и подсушете картофите и ги нарежете на средно дебели кръгчета
3.Нарежете наситно шунката и обелените домати
4.Запържете лука в олиото
5.След това прибавете картофите и разбърквайте от време на време
6.Сипете шунката
7.Похлупете съда и го оставете на огъня, докато картофите започнат да омекват и получат златист цвят
8.Разбийте яйцата и ги посолете
9.Извадете картофите с шунката с решетеста лъжица и ги изсипете в съда с разбитите яйца
10.В тигана, в който сте пържили картофите, оставете съвсем малко олио
11.Затоплете ги и сложете доматите
12.След като се запържат, ги прибавете към сместа от яйцата, с картофите и шунката и разбъркайте
13.В друг тиган сипете 2 супени лъжици олио да се сгорещи
14.Изсипете в него цялата смес
15.Разклащайте я, докато отдолу се образува златиста коричка
16.След това я обърнете като палачинка и оставете за още малко на котлона
17.Сложете тортилята в огнеупорен съд, полейте я със сметаната и поръсете с настъганото сирене
18.Сложете я за няколко минути в предварително загрята фурна и когато сиренето се запече, я извадете
19.Сервирайте на парчета като торта.


Десерт:

Palla di neve

3 яйца
3 ч.чаши настърган кокосов орех
3 ч.чаши натрошени бисквити (тип - за чай)
1 ч.чаша масло
1 и 1/2 ч.чаша кристална захар
3 - 4 с.л.неподсладено какао на прах
1 с.л.ром

Начин на приготвяне: В купа разбийте маслото и захарта. Добавете яйцата едно по едно, като разбнивате с миксер или тел.Прибавете какаото, кокоса и рома. Разбъркайте отново.Накрая изсипете натрошените бисквити. Оформете топки и охладете в хладилника за 1 час преди да сервирате.

И между другото ако някой още иска да ласува да го направи :p
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Бате, гледах те. Сега май ти си наред да готвиш:) Дано да се справиш добре, че много критики отнесе този Емил.:) Айде успехи от мен и дано да си # 1 както и се предполага да си. Лично мнение...:)
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

Бате, гледах те. Сега май ти си наред да готвиш:) Дано да се справиш добре, че много критики отнесе този Емил.:) Айде успехи от мен и дано да си # 1 както и се предполага да си. Лично мнение...:)

Аз вчера готвих и се получи много добре :) Бая хапнаха гостите, а тоя идиот Емил си беше облизал чинийте..ама не му харесало. Аз трябваше да му сваря картоф и да му нарежа малко сланинка, че да му хареса :)


Смс или в сайта, има ли значение :)?

Мисля, че единствената разлика е че чрез СМС можеш да спечелиш награди от Tefal. :)
 
От: Цанко в Перфектната вечеря :)

И сайта и на смс те подкрепих, в сайта мисля, че само веднъж може да се гласува, а със Смс колкото искаме? Ако е така.. защо пък да не пратя няколко :)
 

Горе