Цена за Домейн

ks0lo

Member
Интересувам се по какъв начин се определя цената за продажба на домейн т.е какви са критериите за неговото оскъпяване
 
От: Цена за Домейн

зависи в коя зона е регистриран - .ком, .нет , орг, инфо или друга
зависи също и дали има подобни на него и дали алтернативите му са свободни например
ти имаш трева.нет
но са свободни ,ком и .орг
това значи че не можеш да вземеш много понеже други са свободни
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Цена за Домейн

АЗ : Добър ден интересувам се продаден ли е вече домейна bodybuilding.bg
АЗ : Или каква е обявената цена

Отговор : Здравейте,

Имаме клиент, който предложи 15 000 лв. за домейна. В момента нещата са на статус изчакване, но все още не сме завършили зделката. Ако имате интерес и сте готов да дадете повече, може да дадете офертата си. Ако нещата със сегашния клиент отпаднат, вие ще сте на ход.



Това нормално ли е аз си мисля че си правят подигравка с мен ?
 
От: Цена за Домейн

Нормално, от тяхна гледна точка е нормално, защо да не ти вземат 15-20К, ако ги имаш. От твоя гледна точка не би трябвало да е нормално да дадеш такава сума за 1 домейн :)
 
От: Цена за Домейн

Няма български домейн, който поне малко да се доближава до тая сума. Тея знаят ли колко са 15 000 лв? За сайт с доходи да, ама за домейн....:?
 
От: От: Цена за Домейн

Няма български домейн, който поне малко да се доближава до тая сума. Тея знаят ли колко са 15 000 лв? За сайт с доходи да, ама за домейн....:?

Имам няколко домейна, с които не бих се разделил за по-малко от тази сума...
 
От: Цена за Домейн

Е, то зависи от потенциала, но 15 000 за домейн при всичките възможности не е оправдано.
 
От: Цена за Домейн

Имаш прекалено много алтернативи за магазин за добавки, така че не е необходимо да се изръсваш за този домейн.
 
От: Цена за Домейн

Значи идеята ми беше да направя бодибилдинг портал като американския bodybuilding.com, но ще се ползва друго име просто такава сума по-добре да се инвестира за рекламна кампания отколкото за домейн
 
Последно редактирано:

Горе