Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

misho0

Member
Колеги, някой има ли идея колко би струвала месечна или годишна поддръжка на един онлайн магазин за Испания.
Магазина е за козметика и е на prestashop, поддръжката ще бъде, ъпдейтване и поддръжка на системата, хост, добавяне на съдържание в социалки...с две думи оптимизация на сайта.
 
От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Аз съм в Испания, обади ми се на скайп tgpetrov. Може би ще ти помогна.
 
От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Колегата явно е бил ефектиран в момента на питането.
Този сайт няма да продава в Испания. Нека първо собственика да опита да си купи нещо от него.
 
Аз да питам хората, които поддържат сайтове. Аз не го правя и не знам, но не се ли договаряте на нещо конкретно с точни параметри. Примерно: Качване на до 5 статии, обновяване на системата 2 пъти на месец, Публикуване на до 10 продукта. Неща, които реално са точно фиксирани, защото съм виждал и някои клиенти да се оливат. Други не те търсят, но пък после и те се чудят за какво плащат. ;)
 
От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Доста хитра стратегия да вдигнеш онлайн магазин и да нацепиш адските adsence банери....
 
От: Re: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Аз да питам хората, които поддържат сайтове. Аз не го правя и не знам, но не се ли договаряте на нещо конкретно с точни параметри. Примерно: Качване на до 5 статии, обновяване на системата 2 пъти на месец, Публикуване на до 10 продукта. Неща, които реално са точно фиксирани, защото съм виждал и някои клиенти да се оливат. Други не те търсят, но пък после и те се чудят за какво плащат. ;)

Много често зебелязвам, че се бърка термина поддръжка. Все повече когато се каже поддръжка се смята качване на статии и т.н., а реално поддръжка си поддръжка на техническата част. На кратко да работи сайта правилно. Това за качване на статии и т.н. си е писане, не поддръжка.
 
Re: От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Доста хитра стратегия да вдигнеш онлайн магазин и да нацепиш адските adsence банери....

Да, това не мисля, че е много добро решение. Дори си е направи минус голям.
 
От: Re: От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Да, това не мисля, че е много добро решение. Дори си е направи минус голям.

Да, реклама на конкуренцията. Ще си докараш малко повече приходи, но ще загубиш доста защото ще ги пратиш към конкуренцията.
 
От: Re: От: Цена за поддръжка на онлайн магазин в Испания

Да, реклама на конкуренцията. Ще си докараш малко повече приходи, но ще загубиш доста защото ще ги пратиш към конкуренцията.

И не само това. Всеки собственик на магазин, който цели повече продажби, трябва да набляга изцяло на тях. Не е добра идея клиентите да се разсейват с допълнителни неща, които не са свързани с продажбите. По-добре на местата на рекламите да излизат най-купувани продукти, промоции и т.н.

Наличието на подобни реклами в онлайн магазин свидетелства за малко или никакви продажби и стремеж за докарване на допълнителни приходи по алтернативен начин. Това също би отблъснало някои клиенти.
 

Горе