Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

brad1985

New Member
Моля, дайте компетентни мнения колко би могла да струва реклама в сайт
със следните месечни параметри :

Импресии - 666 000
Посещения уникални - 52 000
Степен на отпадане - 20.80%
Средно време в сайта - 23.50 мин.

Цената трябва да е за 1000 импресии, сайта е на бг език
----------------------------------------------------------------------------
Важно и спешно е, а нямам идея, помагайте:)
 
Последно редактирано:
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Е то, ако ставаше с формула или с цифри само...
Зависи от много неща ( а тези, които си дал са безполезни, заради липсата на време ).
Погледни конкурентите си и техните цени, помисли ти къде се класираш реално и в очите на клиентите, твоите цели и от там можеш да съставиш нещо примерно.

Аз съм виждал цени от 1лв. до 5лв. в бг пространството.

А ако някой ти отговори конкретно по това, което си дал - считай, че не е вярно. :)
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Аз съм предлагаl и по 10 ст., има бг сайтове, които дават за 14лв. Който както си го изчисли.
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Много зависи и аудиторията дали ти е таргетирана или не. Такива силно таргетирани съм виждал да предлагат за 5-10 лв на 1000 импресии.
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Да, таргетирана е.Заради последните 2 показателя се замислих и аз каква цена да искам.
Някакви идеи кои сайтове продават реклами на импресии, за да погледна за ориентир за цени и там ?
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

ОПТИМИСТИ :)

5 стотинки максимум 10 ако сте алчни!!!

п.п. брад стига си спамил хоста ве ? вчера ми писаха че им писнало да ги занимаваш с детски простотии :)
от де да помня стари истории ? форум няма ли едно лс да удариш ?
путито от хоста са уби да са смей с твоите глупости

http://moreotlaina.com/
 
От: Re: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?


абе защо дрънкате глупости бе и показвате глупости !
дева все едно хора които карат лагерни колички да дават идей как да си караш SLK-то ...

я че се улях с бирата
някой да ми сметне
10 000 лева месечно
250 000 импресии дневно ?
по колко иде на 1000 импресии ?
 
Последно редактирано:
От: Re: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

абе защо дрънкате глупости бе и показвате глупости !
дева все едно хора които карат лагерни колички да дават идей как да си караш SLK-то ...

Еми кво да му кажем? То и той, се едно каза, имам мерцедес, колко струва? Няма година, модел, нищо...
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Хех и на мен ми е странно кой ще плати 12лв за 1000 импресии в gbg.bg с общата аудитория.

Лично аз не съм пускал директна реклама досега, ама другия месец ще пускам и понеже нишата е много тясна, а и алтернативи с такъв трафик почти няма, та за под 5лв няма да го дам... па те ако щат :)
 
От: Re: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Еми кво да му кажем? То и той, се едно каза, имам мерцедес, колко струва? Няма година, модел, нищо...

ПРАВ СИ ВЪПРОСАМУ Е ТЪП ...
НО ГО ОТДАВАМ НА НЕОПИТНОСТА МУ И НА ТРЕПЕРЕЩИТЕ МУ ПРЪСТИ ПРИ ЧИСЛОТО 600 000 :)
ША МУ МИНЕ И ША СЕ ОСВЕСТИ ... АМА ДА НЕ СИ ПРАВИ КРИВИ СМЕТКИ ИСКАМ ДА МУ ОБЯСНЯ!

щото това 20 лева за 1000 импресии сори ама... е смешно
чай да сметна...
хахах аз по 4 000 дневно щях да печеля ве?
ай някой разбирач да уреди такава търговия и половината са за него!
предлагам 120 000 уникални на ден и 300 000 импресии да видим кой ши намери по 10 -20 лева на 1000 импореси а?
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Много е лесно да се сметне, колко струват 1000 импресии! Ето как: Ако някой ти дава 3 лева, значи струват 3 лева. Ако никой не ти дава нищо, значи струват нищо! Елементарно:)
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Amoun, Те ми писаха първи да потвърдя собствеността на домейна, което няма как да направя.
Ако не вярваш ми изпрати емайл на лични да ти препратя писмото.
Посъветва ме тази женица да си сменя сам данните във Whois ?? !!!
Ако знаех как става това без достъп и парола, познай кои домейни в интернет щях да сменя с мои данни, хаххаха
Мерси и за писмото и поканата за море.Аз обичам да ходя само в Албена на оживено място и ол инклузив с ядене и пиене на корем.
Между другото там има страхотни вили, които се предлагат чрез сайта на албена.бг, които ще те устроят, ако смениш посоката на черноморието.
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Те ми писаха първи да потвърдя собствеността на домейна, което няма как да направя.
Ако не вярваш ми изпрати емайл на лични да ти препратя писмото.
Посъветва ме тази женица да си сменя сам данните във Whois ?? !!!
Ако знаех как става това без достъп и парола, познай кои домейни в интернет щях да сменя с мои данни, хаххаха
Мерси и за писмото и поканата за море.Аз обичам да ходя само в Албена на оживено място и ол инклузив с ядене и пиене на корем.
Между другото там има страхотни вили, които се предлагат чрез сайта на албена.бг, които ще те устроят, ако смениш посоката на черноморието.


МДА... ВИЛАТА ОТ АВАТАРА МИ Е ТОЧНО ТАМ И Е ЗАПАЗЕНА ЗА АВГУСТ И СЕПТЕМВРИ :)
за юни е ладно там ... АЗ не си падам по хотели и препълнени с целулит кръчми...
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Мдааа, пак сте тръгнали на приказка по мой адрес, явно ви е скука тази нощ...
Мерси за ориентирането в цените на импресиите, които както разбрах -
от 0.10 лв до 15 лв варирали.
Едното е смешно ниско, а другото е само за големи рекламодатели и пак не става.
Ще видим, ще помисля.
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Всичко е в таргетирането, аз сега търся такава платформа дето да може да си избираш коя реклама на кои страници да върти.
Примерно ако имаш статия за здравословно хранене, значи знаеш че хората там ще са потенциални клиенти на тоя и тоя. И това ти вдига цената бая.
 
От: Цена за 1000 импресии - Колко струва ?

Мдааа, пак сте тръгнали на приказка по мой адрес, явно ви е скука тази нощ...
Мерси за ориентирането в цените на импресиите, които както разбрах -
от 0.10 лв до 15 лв варирали.
Едното е смешно ниско, а другото е само за големи рекламодатели и пак не става.
Ще видим, ще помисля.


АБЕ КАКА ЩЕ Е СМЕШНО БРЕ?

ИМАШ 50 000 УНИКАЛНИ не гледай импресиите а уникалните!
колко според теб ще печелиш със 50 000 уникани ?
и ти не каза за какво е сайта?

трябва да се печели минимум 5 000 от тоя сайт на месец
раздели 5 000 на 30 и ще получиш дневната печалба- която разделяш на рекламните позиции и импресиите и си готов


аз така правя и съм доволен !
 

Горе