Цена на домейн

stoineff

Well-Known Member
Искам да ви попитам за цената на домейн как се формира. До скоро ползвах http://www.valuate.com/ , но вчера при проверка на един от домейните ми даде цена от 1900$ leagueeuropa.com като винаги преди това ми е давал цена от 90 $ макс. за същия - трафика е мижав. Ако някой знае как се оценява на домейните ще се радвам да сподели.
 
От: Цена на домейн

И valuate и estibot и всички такива автоматични оценители на домейни са супер смешни и могат да ти дадат някаква мижава идея за цената на домейна. Докато не почнат самите автоматични оценители да ти купуват на цената на която ти го оценяват - не ги слушай много :)

Правилото е, че всеки домейн струва, колкото някой е склонен да плати за него. Но тъй като това е толкова отнесено си има и по - специфични критерии.

Търсения по търсачките на думата или фразата, разширението, дължината, възраст на домейна, CPC, потенциал, и какво ли още не. Без да знаем домейна няма как да кажем точно.


Поздрави
 
Както ти каза bgtop10.com, цената на домейна е толкова субективно нещо, че цената му е точно толкова, колкото някой е готов да даде за него.

Цена се определя от:

- възраст;
- пр;
- трафик;
- разширени;
- история;
- дали е дропен или не;
- дали е наказван;
- линкове към него;
- качество на линковете;
- брой символи;
- значат ли нещо и какво тези символи;
- и т.н.

И не, според мен твоят домейн далеч не струва $1900.
 
От: Цена на домейн

Според мен този домейн стойността му е точно reg fee според всички изредени от мен и Fozzy показатели. Интересен ми е тоя алгоритъм на valuate.

Но това разбира се е само мое мнение и ти пожелавам успех ако решиш да го продаваш.
 
От: Цена на домейн

Според мен този домейн стойността му е точно reg fee според всички изредени от мен и Fozzy показатели. Интересен ми е тоя алгоритъм на valuate.

Но това разбира се е само мое мнение и ти пожелавам успех ако решиш да го продаваш.
Благодаря и на двама ви! Пуснах го на аукциона в Godaddy преди месец може би. За това и проверявам ще видим!
 
От: Цена на домейн

Интересен ми е тоя алгоритъм на valuate.

valuate използва алгоритма на estibot. Т.е. едно и също нещо са.


Според мен домейна си струва ... нищо че е дропен и словореда му е обратен.
Сега има малко търсения/месец (720), но свършиха мачовете. После може да скочи ...

Развий го и го предложи на хора, които се занимават с футболни залози ... фенове ...

$1,900 трудно ще му вземеш освен ако нямаш убийствен трафик.
Сега с тоя ПР3 цената му е около $25-$35 в DP, така че по-добре го дръж.

Успех!
 
От: Цена на домейн

За изтриване
 
Последно редактирано:
От: Цена на домейн

valuate използва алгоритма на estibot. Т.е. едно и също нещо са.


Според мен домейна си струва ... нищо че е дропен и словореда му е обратен.
Сега има малко търсения/месец (720), но свършиха мачовете. После може да скочи ...

Развий го и го предложи на хора, които се занимават с футболни залози ... фенове ...

$1,900 трудно ще му вземеш освен ако нямаш убийствен трафик.
Сега с тоя ПР3 цената му е около $25-$35 в DP, така че по-добре го дръж.

Успех!

Благодаря! Ще го пробвам на ЕВРО 2012 дали ще изкара нещо от Афф. въпреки, че хич не ми се пишат прогнози, ще хвана някой приятел, или от родата да го бачка :). Мисля, че догодина ще съм капитан като започне турнира :)!
 

Горе