Цена на златото..?

incessantforce

New Member
Здравейте.НЕ се сетих къде другаде да направя такава тема и я пускам тук.Значи имам една злата монета(лиричка), която е около 7,2грама и е 22 карата..в града, в който живея ми казаха, че изкупната цена е 17 лева, като 22-та карата се приравнявали в 14 и един вид ако монетата е 7 грама ще се сметне за 8 грама.Обаче на мен тия 17 лева някак си ми се виждат много малко.Някой може ли да сподели цени, които той е чувал или въобще каква информация има. ;)
 
От: Цена на златото..?

бе 20 и няколко май изкупуваха бре
и 7 грама трябва да стане към девет и нещо 14 карата...

искам да си купя златни парички:)
някой в софия да продава?
 
От: Цена на златото..?

Точно в момента цената на златото е много висока, здраво те работят тези, които ти казват 17 лв. Не я продавай, още повече, че паричката ти може да има и антикварна стойност.
 
От: Цена на златото..?

Точно в момента цената на златото е много висока, здраво те работят тези, които ти казват 17 лв. Не я продавай, още повече, че паричката ти може да има и антикварна стойност.
Че го работят, работят го. Няма никаква антикварна стойност понеже турската държава продължава да сече такива монети.Както и Австрия продължава да сече прословутия "Франц Йосиф"
 
От: Цена на златото..?

А някой може би има ли си идея дали в някои градове не дават по-добри пари?Да речем скоро ще ходя в Кърджали и мисля там да попитам, защото до колкото знам имат доста златарски ателиета.

!ПС!- Гледам ТУК в Аукро-то има няколко търга на монети, но пък от друга страна като гледам май никой не натдава.. :(
 
Последно редактирано:
От: Цена на златото..?

А някаква идея за място където го изкупуват на тия цени.То вярно все още се колебая и не съм решил на 100%..обаче тука на 17 не го давам.. :)
 
От: Цена на златото..?

бе 30 незнам ама последно беше 23 бре преди месец? как така 17?

ей да не сия откраднал от баба си ей ?
 
От: Цена на златото..?

ако някой в София има такива парички бих искал да си купя няколко на пазарна цена - примерно някоя десетачка горница ще дам.
Искам обаче да не е крадена ако е под 20 години да е с родител.
 
От: Цена на златото..?

Има ли значение каква е ?Ако искаш да направя 1 снимка? :)
Иначе, не монетата, не съм я крал. ;)
 
От: Цена на златото..?

дай снимка :) ама каква снимка като си от далиеко?
 
От: Цена на златото..?

Абе Аз после ще я направя снимката.То ако се стигне до някакво общо "съгласие" ще се мисли вече.Така хем ще видиш какво имам, хем и Аз ще разбера каква му е стойноста приблизително, защото понятие си нямам от тези неща. :(
 
От: Цена на златото..?

!ПС!- Имам в къщи малко валута от преди да въведат еврото.
2 000 Гръцки Драхми
10 000 Италиански Лири.. до колкото знам преди да въведат Еврото стойноста на тези двете се равняваше някаде на 20-50 Бг.Лева..не съм сигурен колко точно.Имате ли идея сега дали някой може да ги купи или само да си ги пазя в къщи. :)))

Ето две снимки в лице/гръб на монетата.Някакви идеи за какво става въпрос? :) Тежи около 7,00-7,20 грама.
DSC06460.jpgDSC06461.jpg
 
http://fibank.bg/bg/page/380/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE_%D0%B8_%D0%BD%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0#Coin11

20 златни франка но не са точно наполеон защото са от 1877 третата република

пиб ги продава за 450 лв в момента... НО в бг никои не изкупува злато официално или поне не на цени на които да са близки до борсовите а минимум поне 30 процента надолу да не кажа и 40

във форума на инвестор бг има тема за златни монети там може да получиш по справедлива цена
 

Горе