Продава се: Цена на сайт?

zzzeeen

Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Здравейте, искам да продам един сайт(онлайн-магазин), но нямам идея как да определя цена. Help:)
 
От: Цена на сайт?

първо си намери купувач с голяма кесия.

Цената се определя от потенциала на сайта, не от печалбата
в момента може и да не генерира печалба поради много причини но това не значи , че трябва да го подариш :)
 
От: Цена на сайт?

Цената се определя от потенциала на сайта, не от печалбата

Какво означава "потенциал на сайта" - ами днес може да има потенциал, след 3 дни да го удари Google или конкуренция и да няма потенциал, а и кой може да определи този потенциал?

Не знам, ако аз бих продавал сайт, който наистина би си струвал, то бих тръгнал от близо 2 годишната печалба и бих стигнал до 18 месечната...
 
От: Цена на сайт?

Какво означава "потенциал на сайта" - ами днес може да има потенциал, след 3 дни да го удари Google или конкуренция и да няма потенциал, а и кой може да определи този потенциал?

Не знам, ако аз бих продавал сайт, който наистина би си струвал, то бих тръгнал от близо 2 годишната печалба и бих стигнал до 18 месечната...

Както се определя цената, потенциала на един бизнес, така се определя и цената, потенциала на един сайт. Това са оправдания на идиоти, които не искат да платят реалната цена: "ами ако сайта го удари Гугъл след време..." ... Ами така ще направиш, че да не го засяга Гугъл, ако си кадърен ще успееш, ако не - ще се провалиш.
 
От: От: Цена на сайт?

Както се определя цената, потенциала на един бизнес, така се определя и цената, потенциала на един сайт. Това са оправдания на идиоти, които не искат да платят реалната цена: "ами ако сайта го удари Гугъл след време..." ... Ами така ще направиш, че да не го засяга Гугъл, ако си кадърен ще успееш, ако не - ще се провалиш.

Това много ми хареса :beer:
 
От: Цена на сайт?

Много са ми интересни предприемачите тук понякога.
Има цели компании, които само с това се занимават - изкупуват бизнеси, които имат потенциал за развитие. Трябва да се рискува
А тука - колко ти е печалбата всеки пита. Щото иска да валят едни пари , а той да си лафи с кифлите по барчетата.

Ако купуваш само идеята - една цена
ако има трафик - повече ще струва
ако има и продажби - още повече
Щото не купуваш само сайт, купуваш и време
ко толкова има .
 
От: От: Цена на сайт?

Много са ми интересни предприемачите тук понякога....

Ти пък... как така успя да обидиш сериозните предприемачи с хората, регистрирани в този форум? В този форум сериозните предприемачи са много малко, единици са, повечето са както сам казваш:

А тука - колко ти е печалбата всеки пита. Щото иска да валят едни пари , а той да си лафи с кифлите по барчетата.
 
От: От: Цена на сайт?

Много са ми интересни предприемачите тук понякога.
Има цели компании, които само с това се занимават - изкупуват бизнеси, които имат потенциал за развитие. Трябва да се рискува
А тука - колко ти е печалбата всеки пита. Щото иска да валят едни пари , а той да си лафи с кифлите по барчетата.

Ако купуваш само идеята - една цена
ако има трафик - повече ще струва
ако има и продажби - още повече
Щото не купуваш само сайт, купуваш и време
ко толкова има .

А като ги има всичките неща, накрая не могат да ги извадят тия пари. :D
Тук реално малко хора могат да си позволят да купят развит бизвес на реалната цена, но пък и не им се дава пари за недоразвит и после да го разработят. Искат на готово, ама нямат пари да си го позволят. То и готово да вземеш едно нещо, никога нямаш гаранции още колко време ще върви така и ще печели същите пари...
 
От: Цена на сайт?

А тука - колко ти е печалбата всеки пита. Щото иска да валят едни пари , а той да си лафи с кифлите по барчетата.
Аз досега с кифла свестен разговор не съм водил, но да изключа offtopic-а.

Принципно цената на сайта има различни фактори, но за мен тя е много субективна и всеки ще може да ти даде различно мнение.
Едно от най-важните неща е ти да си доволен от цената и твоята оценка да е важна. Представи си, че ти искаш да купиш този сайт - какви пари би дал за да го имаш?

Тъй като вече сме обсъждали тази тема мога да ти предложа линк от друг дискустиш - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1499 :)
 
От: Цена на сайт?

Благодаря за ползотворното мнение. Сега ще си го преместя в другия крачол ....
Ти вместо да си го местиш от крачол в крачол, не прави на тарикат и си разкрай рекламите на bet365 за България, че да не хванеш банана и да продаваш афф акунти за по 20 к
 
От: Цена на сайт?

1. Има ли редовни клиенти?
2. Бранд ли е?
3. Собствен продукт ли предлагаш, или си прекупваш?

... иначе отговора на така зададения въпрос е 5
 
От: Цена на сайт?

Едно нещо струва толкова за колкото успееш да го продадеш. Кви са ти съждения тука?
 
От: Цена на сайт?

Едно нещо струва толкова за колкото успееш да го продадеш. Кви са ти съждения тука?

Абсолютно е така.
https://empireflippers.com/marketplace/ тези пичове ги следя от години започнаха със сайтове който правеха по 10-100 долара на месец от адсенс а ги продаваха за по 10-40 хилки още след първите 6-12 месеца, изградиха мрежа станаха известни и сега продават собствени и чужди сайтове за 5-6 цифрени суми, а аз също съм имал сайтове правещи такива пари като техните в началото, но нито един не съм успял да продам за 10-40 хилки :D
 
От: Цена на сайт?

Yoooo, доста полезна информация, благодарение на всички(или почти всички:)) които се включиха. Благодаря и на един потребител(не му пиша името щото не знам дали е съгласен), който ми направи обща оценка на сайта. Утре ще го пусна за продажба и ще разберем. Ще Ви уведомя тук как са се развили нещата.
ае
have fun:)
 
От: Цена на сайт?

Yoooo, доста полезна информация, благодарение на всички(или почти всички:)) които се включиха. Благодаря и на един потребител(не му пиша името щото не знам дали е съгласен), който ми направи обща оценка на сайта. Утре ще го пусна за продажба и ще разберем. Ще Ви уведомя тук как са се развили нещата.
ае
have fun:)

Надявам се, че сме били полезни. Ще очаквам темата.
 

Горе