Цяла статия или резюме?

Цяла статия или резюме?

  • Цяла статия

    Votes: 4 36.4%
  • Резюме

    Votes: 7 63.6%

  • Общо гласове
    11

Moko

Well-Known Member
Преди, когато имах блог в Блогър статиите ми бяха цели и това не пречеше на оптимизацията, даже мисля, че имаше положителен ефект (по-голям шанс за намиране на ключови думи от бота). От бая време насам имам един блог за покер, който е на WP, но го бях зарязал. Сега по-честичко пиша вътре информация и се чудя - резюме ли да пускам или да оставям статиите цели? Така като гледам се ранква доста добре за някои ключови думи и като се замисля, май само визуално е кофти, щото плъзгача става доооооста дългичък.

Вие как мислите - резюме или цяла статия?
 
по принцип се прави с резюме за да се намали дулицирането ако си пуснал архиви или категории за индескиране ама блинки има няколко блога на които пуска целите и не виждам нещо негативно :)
 
От: Re: Цяла статия или резюме?

по принцип се прави с резюме за да се намали дулицирането ако си пуснал архиви или категории за индескиране ама блинки има няколко блога на които пуска целите и не виждам нещо негативно :)

И архиви имам и категории имам. Архивите са шит, обаче за категориите съм категоричен - винаги трябва да ги има! Т'ва си е един вътрешен линк с ключова дума! Какво като става дупликейт контент? Нали си е в твоя блог?! Гугъл не би трябвало да го смята като кражба :lol: Невърмайнд! Виждам че има 6 гласа. Нека тия дето гласуват да не стоят в тъмния ъгъл, ами да си кажат мнението. Що гласувате за едно от двете? Искаме обосновка!!
 
От: От: Re: Цяла статия или резюме?

Какво като става дупликейт контент? Нали си е в твоя блог?! Гугъл не би трябвало да го смята като кражба :lol:
Дублираното съдържание в много случаи не е свързано с кражба. Дублираното съдържание е много по-опасно за един домейн, отколкото за различни домейни.
 
От: Цяла статия или резюме?

Е що да е по-опасно за един домейн? Не виждам логиката... АЗ съм си писал статията, тя съществува два пъти в моя блог... ?!!!
 
и си правиш сам дупликеит като ранкинга се канабализира виж долното клипче го има обяснено за що става така (клипчето е поствано и преди ама е забутано някаде затова (иначе личното ми мнение че не е толкова страшно) ама не изтисквате максимума Алл ин Оне Сео Пак оправя проблема като слага но индекс пожелание на катехорите и архивите

http://www.youtube.com/watch?v=BiCn6y6JU8o
 
От: Цяла статия или резюме?

Благодаря за клипчето, полезно е:) Тъкмо влизам в блога да си махна индекса към архивите и гледам, че съм добавил noindex на архивите, таговете и категориите... Platinum SEO Pack все пак :) Фактически имам по две копия само на четирите най-нови публикации, които попадат на индекса. Значи съм си перфектен откъм SEO ;) И Гугъл много ме обича, щото като написах една статия и от втора страница ме върна пак в първите места ^^
 
От: Re: Цяла статия или резюме?

екстра :) не съм ползвал платиниум сео досега ама ще го тестван на някои следващ проект :)

по-добър е от all-in-1-seo ... пробвай го и нема сгрешиш ;]
 
От: Цяла статия или резюме?

Е що да е по-опасно за един домейн? Не виждам логиката... АЗ съм си писал статията, тя съществува два пъти в моя блог... ?!!!
Опасно е малко пресилено, просто рискуваш страниците, които съдържат повтарящи се статии да попаднат в съплементала.
 

Горе