Частично Google penalty

Преди 6-7 дена реших да добавя една от статиите в моя сайт в 12-13 dofollow социални мрежи, като ~2 дена преди това бях добавил в същите други две статии. Линковете обаче явно са се индексирали твърде бързо и то почти всички, и Гугъл ме наказа.

Статиите от 1-2 седмици насам се сандбокснаха, като новите се индексират /пак в рамките на 24 часа както преди/, но също са сандбокснати. Какво според вас е най-добре да направя?

1. Да продължа с добавянето на ново съдържание всекидневно.
2. Да спра добавянето и да почна да трупам линкове.
3. Нещо друго?

П.С. Няма промяна в класирането на по-стари вътрешни страници и индекса.

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Частично Google penalty

Здр, за 12-13 социалки не мисля, че можеш да влезеш в пясъчника освен ако не си изтървал няколко нули след цифрите. Сигурен ли си?

Моето мнение:
- добавяш ново съдържание
- тъпчеш линкове до припадък. разнообрази източници, анкор, вътрешни/осн домейн. пусни и разни тъпо изглеждащи линкове с тъп анкор click here, link и т.н.
- градиш сателити
- като събмитваш в социалките използвай различни описания, тагове и заглавия
- направи някой друг профил в туитър, фейса и т.н. след две-три седмици може да линкнеш към сайта
 
От: Частично Google penalty

Да, напълно съм сигурен - 12-13 дофолоу социалки, но се индексираха в рамките на 24 часа почти всички линкове... Не знам супер странно наказание, мерси за мнението!

Домейна е на 5-6 месеца.
 
От: Частично Google penalty

Имаш ли нещо против да ми пуснеш тия социалки на ЛС? странно е за толкова малко линкове да имаш наказание. Прегледай какъв линк билдинг си правил преди това и въобще си прегледай беклинковете особено ако си разменял
 
От: Частично Google penalty

Продължавай да трупаш линкове. В последно време чета за много случаи в които след сандбокс няколко месеца, сайта се връща на първа позиция по ключовата дума за която са оптимизирали. Междувременно силно линкване от различни източници, различен анхор и т.н.
 
като се случи това на моите сайтове много се радвам, щото знам после какво следва(както каза и Viko погоре)
 
От: Частично Google penalty

Преди 6-7 дена реших да добавя една от статиите в моя сайт в 12-13 dofollow социални мрежи, като ~2 дена преди това бях добавил в същите други две статии. Линковете обаче явно са се индексирали твърде бързо и то почти всички, и Гугъл ме наказа.
По какво съдиш, че си наказан?
Статиите от 1-2 седмици насам се сандбокснаха, като новите се индексират /пак в рамките на 24 часа както преди/, но също са сандбокснати. Какво според вас е най-добре да направя?
Как достигна до заключението за пясъчника? Търсиш по пасаж от текста и те няма никъде ли?
 
От: Частично Google penalty

12-13 не са причина за сандбокс. Аз си добавям в 200+ след всяка статия + 50 elgg и нямам проблеми с ранкинга.
 
От: Частично Google penalty

Колко дълго може да е наказанието на гугъл за много линкове?
 
сигурен ли си че е за много линкове ако да 1 месец 3 месеца едно време и 9 месеца

ако те е порязала пандата преди я стартираха на 30 -40 дни сега между последните две имаше два месеца (това е онпайдж наказание) и за него трябва да изчистиш проблемните неща и тогава да чакаш пак да стартират алгоритама и евентуално да те извади
 

Горе