"Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

KeaMe

New Member
Точно в 20:30 часа тази вечер ще се проведе инициативата 'Часът на Земята'.
Хората, които желаят да изразят съпричастността си към проблемите на околната среда и опазването на природата, ще изгасят осветлението си.
Тази година ще се включат рекорден брой държави: 134!
Ще притъмнеят 79 столици и 25 от най-големите градове в света!

Вие ще се включите ли?
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

За колко време ще трябва да се изгаси?

И колко дървета и животни ще спася с това мое действие?

Да се садят дръвчета и да се чисти. Да се строят пречиствателни станции, и да се измислят превозни средства с алтернативно гориво. Това са, мисля малкото от нещата, които трябва да се правят и следват в дългосрочен план.

Скоро прочетох за инициатива в родния ми град Ямбол, как на смешният ни баир Бакаджик, хората излезли да залесяват. Един приятел от чужбина се включи и си спомни, че като бил ученик в "Страшимир Кринчев" като чавдарчета са ходили да го правят.
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Да сигурно електричеството е проблема на тази изстрадала планета. Не е помярските машини с ДВГ, пали восъчните свещи у вас и се радвай, че пазиш планетата:)
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Да сигурно електричеството е проблема на тази изстрадала планета. Не е помярските машини с ДВГ, пали восъчните свещи у вас и се радвай, че пазиш планетата:)

Ами то е съвкупност от много неща ...
Не е само това, разбира се.
Восъчни свещи няма да паля, нито ще се радвам, че пазя планетата, тъй като знаем, че всички до един я погубваме ежедневно...
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

В момента изгасих тъкмо лампите. Щях и по-рано ама гонех едно голямо насекомо дето се беше навряло на труднодостъпно място :D.
Много хора говорят че от тази инициатива няма никаква полза, но според мен колкото повече се включат, толкова повече ще се говори по медиите за това, а колкото повече се говори, толкова повече хора ще разберат за идеята да се мисли за природата и постепенно малко по-малко ще се замислят и те с времето, а това ще се отрази малко по малко и на поведението им. Така че би трябвало да има полза според мен.
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Сектор енергетика и без това е пред фалит, скоро цяла България може да се включи в опазването на Земята...
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Късно го прочетох, ама следващия път ще гася ламбите
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Прав си, сега е модерно да си "контра" дееба и тези нещастници дето ще ми казват какво да правя, и яз съм контра, да го духат бедните и те това Е
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Кога ли ще има ден "Угасете технологиите за цял ден" да видим колко от Вас ще устискат :beer:
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

След като днес е "Часът на Земята" мисля да слезна 2 етажа по-надолу и да огаса няколко хостинга :)
 
От: От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Това е един безсмислен ритуал, от който няма ползи (но може да има вреди).

Аз си включих лампите!

http://www.plantsneedco2.org/

Защо е опасна политизираната наука.

Може и да има някаква логика в това, но увеличаването на CO2 няма постоянно да води до увеличаване на флората..
И не е толкова просто, че растенията извършват фотосинтеза, при която приемат Co2 и отделят О2 и за това няма значение ние колко Co2 ще отделим защото просто ще се увеличат растенията и всичко ще се оправи. Има и много други фактори, от които зависи фотосинтезата. А бързото увеличаване на Цо2 не гарантира осигуряването на другите фактори.
Всичко е въпрос на баланс и когато има промени всички процеси се променят за да достигнат този баланс.

Иначе гасенето на лампите няма да доведе до нищо, но може покрай цялата тая работа някой освен да си изгаси лампите да реши, че не е кой знае какво да си изхвърля и боклуците където трябва (ако има изобщо къде), или пък да започне да прави по-малко такива или пък да реши да се разходи в гората вместо да шерва как трябва да опазваме природата, която дори не познава.
Така, че все пак от гасенето може и да има някакъв положителен страничен ефект.
И всъщност ние сме част от природата и не би трябвало изобщо да се говори за "Нейното" опазване а за Нашето. Не можем да си мислим, че можем да правим всичко без да има последици.
По принцип каквото и да стане живота ще си продължи под една или друга форма.
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Много дълбокомислено, но гасенето на лампите е просто един жест, който не може да ме вдъхнови да пиша сериозно за проблемите на земята и космоса и вселената
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Земята, космоса и вселената нямат никакви проблеми и всичко е както си трябва :)
 
От: "Часът на Земята" - остава по-малко от час. Ще се включите ли?

Земята, космоса и вселената нямат никакви проблеми и всичко е както си трябва :)

То имаше една такава мъдрост между другото: От къде знаеш, че твоите грешки, не са нещото, от което Вселената има нужда :)
 

Горе