Чек от Clickbank до България?

hypnocil

Member
Здравейте!

Искам да попитам дали Clickbank пращат чекове до България и ако да - колко време отнема осребряването му и какви са горе-долу таксите в банките и евентуално има ли някакви други проблеми около получаването и осребряването на чекове от Clickbank, тъй като съм наясно, че в България няма как нещо да стане без усложнения и винаги, както си му е реда, има проблеми?

Поздрави!
 
От: Чек от Clickbank до България?

Здравей предполага се, че пращат чекове до България но аз поне до сега не съм срещнал някой, който да е взел пари от там макар, че съм чувал разни истории от познати и колеги. Много ще се радвам ако някой колега от форума сподели дали взимал чек от кликбанк.
 
От: Чек от Clickbank до България?

Ми нормално - за осребряването 30-40 дни, толкова е за БГ.
Отиваш в банката в която имаш сметка/карта и там си оставяш чека за осребряване.
 
От: Чек от Clickbank до България?

Аз постоянно осребрявам чекове от Clickbank , изпращат ги навреме и нямам никакви проблеми.
Що се отнася до времето за осребряване аз съм най-доволен от Асет Банк, 20/25 дена.
Пробвал съм и Експрес банк но при тях нещата се случват от 30 до 40 дена.
Комисионите си зависят от банката и сумата на чека.
 
От: Чек от Clickbank до България?

40 дни за осребряване... ^ ^

Предполагам и докато пристигне чека от clickbank ще отнеме 15-20 дни. Значи 2 месеца+, за да си вземеш парите оттам... звучи доста приятно.
 
Re: От: Чек от Clickbank до България?

Ми нормално - за осребряването 30-40 дни, толкова е за БГ.
Отиваш в банката в която имаш сметка/карта и там си оставяш чека за осребряване.
На мен ми казват 20-30 дни макс. Банката е ЦКБ. :)

2 седмици за пристигане и там до месец за осребряване. И това е срока, в който ще можеш да сложиш ръце върху кеша. :)
 
От: Чек от Clickbank до България?

Аз имам опит с осребряването на чек от ClickBank чрез OKPAY. Стана след втория опит (първия път явно пощите са го изгубили или е станало нещо друго). Парите пристигнаха точно два месеца след като подателя изпрати чека (пътуването на чека от САЩ до адреса на OKPAY в Чехия отне около месец, осребряването пак толкова).

Повече за OKPAY писах в тази тема.

Ако ще ползваш OKPAY е добре преди изпращане на чека да смениш данните в акаунта си за да може чекът да пристигне на правилния адрес и името на получателя на парите да е правилното (тук писах подробности). В противен случай чекът ще дойде на твоя адрес и ти ще трябва да го пращаш на OKPAY, което не е много удобно (но все пак е възможно).

Но няма проблем да го осребриш и чрез българска банка. Даже ще ти излезе по-евтино. Виж темата за банките.
 
От: Чек от Clickbank до България?

Аз постоянно осребрявам чекове от Clickbank , изпращат ги навреме и нямам никакви проблеми.
Що се отнася до времето за осребряване аз съм най-доволен от Асет Банк, 20/25 дена.
Пробвал съм и Експрес банк но при тях нещата се случват от 30 до 40 дена.
Комисионите си зависят от банката и сумата на чека.
С този кликбанк никакъв опит:)
Сега гледам съм минал дефаултния payment threshold от 100$, обаче кликбанк имат още 2 условия:
Customer Distribution Requirement

ClickBank will withhold payment of any account balance until the following criteria is met:

Sales made with 5 or more different credit card numbers; and,
Sales made with two different payment methods (either Visa, MasterCard, PayPal or European Direct Debit(ELV)). Note: PayPal purchases do not count toward the minimum 5 different credit card numbers.

This requirement is in place to help prevent Affiliates from abusing the ClickBank Affiliate program by using their accounts for the sole purpose of fraudulently collecting rebates and/or discounts on their own purchases.

Once you have met the Customer Distribution Requirement, your account will begin issuing payments normally, in accordance with our Accounting Policy, beginning on the next payment issuing date.

И 5-те продажби са с VISA плащане (currency USD), изглежда искат още един различен метод на плащане (пейпал, elv..) за да покрия критериите за чека, правилно ли съм разбрал?:)

А относно информацията за адресирането на чека, то тази информация се взима от графа Account Information и фактически трябва да е разбираема за българските пощальони? Защото в момента ми е в примерен формат:
*Payee Name: Ivan Ivanov Ivanov
*Street / PO Box: 111th Street #1 (трябва да го сменя на ''ulica 111, nomer 1
Suite or Apt #:
*City: Sofia
*Country: Bulgaria
State / Province: Sofia-city (сменям на Sofia-grad)
*Zip / Postal Code: 1111

И пследен въпрос:)
При покриване на горните критерии, автоматично ли пращат чека на адреса, посочен в Account Information или трябва да се извърчат някакви действия (request check или нещо подобно в акаунта).
 
От: Чек от Clickbank до България?

Разбира се, че трябва да напишеш адреса на български език с латински букви (по стандартната транслитерация). Аз винаги така адресирам писма и всякакви други пратки до българския ми адрес.

Полето "State / Province" може да го оставиш празно (то не е задължително) или просто да пишеш "Sofia" (от къде го изкопа това "град"?). В България има само един град София и няма начин да го объркат (особено ако си напишеш пощенския код).
 
От: Чек от Clickbank до България?

Може да е малко офтопик, ама тия методи с чековете страшно ме дразнят.
Значи посредника (в случая кликбанк) може да прибере парите на купувача веднага, дали с карта или с някоя онлайн платежна система, ама като трябва да дават пари, ти ги пращат с пощенския дилижанс през океана, и отделно в банката да се чешат по главата един месец, докато измислят как да ти го осребрят. А пред това време парите ти са в небитието.
Общо взето си прибират таксите веднага, а за останалите (твои) пари, все едно им бъркаш в гъза.
 
От: Чек от Clickbank до България?

Може да е малко офтопик, ама тия методи с чековете страшно ме дразнят.
Значи посредника (в случая кликбанк) може да прибере парите на купувача веднага, дали с карта или с някоя онлайн платежна система, ама като трябва да дават пари, ти ги пращат с пощенския дилижанс през океана, и отделно в банката да се чешат по главата един месец, докато измислят как да ти го осребрят. А пред това време парите ти са в небитието.
Общо взето си прибират таксите веднага, а за останалите (твои) пари, все едно им бъркаш в гъза.

Да плащаш с чек в 21-ви век си е неандерталска работа. Като знам колко време трябваше да чакам писмото от Google за верифициране на акаунта, никога не бих се захванал с нещо, което плаща с чек. Аз не знам как тая мрежа е една от главните афилиейт мрежи (ако и другите плащат по същия начин вече става ясно).
 
От: Чек от Clickbank до България?

ClickBank вече предлага плащане с "Direct Deposit", обаче това работи само с банки от определени държави. Предлагат и банкови преводи, но само за някои.

https://support.clickbank.com/entries/22803872-enabling-direct-deposit каза:
XACH deposits are available to bank accounts in the following countries:

Australia *
Austria
Belgium
Canada
France
Germany
Hong Kong
India
Ireland †
Mexico
The Netherlands
New Zealand *
Singapore
Spain
Switzerland
United Kingdom †

https://support.clickbank.com/entries/22957853-How-will-my-payment-be-sent-to-me- каза:
How will my payment be sent to me?

Payment is sent to you via check, or direct deposit where available. The default option is check.

If you are in a country eligible for direct deposit, please log in to your ClickBank account and select that payment option.

Wire transfer is available in some instances; please contact ClickBank if you have questions about wire transfer availability.
 
От: Чек от Clickbank до България?

Добре дойде време и за първия чек, но това е аборигенска система за плащане.....

ScreenHunter_21-Jun.-12-15.00.jpg


Това Date Sent 2013-06-19, тогава ще пратят чека, така ли? И после минимум месец и половина, докато пипна кеша с ръце супер система:D
А отговор на тикета ми, дали мога да си дам банковата сметка, въпреки че БГ я няма в списъка от умрял писмо чакам вече 3-ти ден:)
 
От: От: Чек от Clickbank до България?

Добре дойде време и за първия чек, но това е аборигенска система за плащане.....

ScreenHunter_21-Jun.-12-15.00.jpg


Това Date Sent 2013-06-19, тогава ще пратят чека, така ли? И после минимум месец и половина, докато пипна кеша с ръце супер система:D
А отговор на тикета ми, дали мога да си дам банковата сметка, въпреки че БГ я няма в списъка от умрял писмо чакам вече 3-ти ден:)

От опита ми с други програми знам, че това е датата на рилийса на чека. Демек от тогава е тръгнал. За пристигането му е нужно около 20 дни, но по-често закъснява, отколкото да дойде по-рано от този срок. След това имаш още около толкова време (20 дни) докато се осребри и постъпят парите в сметката ти, а бе брой го месец и половина някъде. И това е минимум.

Доста аборигенска история. Но хубавото е, че видях на една афилиейт мрежа, на FAQs страницата им нещо от рода на:

How do we pay?

We pay the generated amount of money via mail check. In some cases, we can also provide Wire or PayPal, depending on the affiliate.

Или казано по друг начин според мен, ако не ги попиташ, няма да разбереш. Защото може и да имат, но да не са го обявили, поне не и за някои. Аз лично бих препоръчал това. ;)
 
От: Чек от Clickbank до България?

Някой да работи с Амазон? Видях в сайта им, че те си удържат $15 за всеки изпратен чек. За колко време този чек пристига в БГ? Времето за осребряване същото ли е като с тези от ClickBank споменати по-горе? Каква е таксата за осребряване, чувал съм нещо от сорта на $40 или зависи от сумата на чека?
 
От: Чек от Clickbank до България?

Някой да работи с Амазон? Видях в сайта им, че те си удържат $15 за всеки изпратен чек. За колко време този чек пристига в БГ? Времето за осребряване същото ли е като с тези от ClickBank споменати по-горе? Каква е таксата за осребряване, чувал съм нещо от сорта на $40 или зависи от сумата на чека?
Не съм работил специално с Амазон, но предполагам чековете са със същия статус като на ClickBank, особено като се има в предвид, че са идея малко по-популярна компания. И то това най-вече зависи от банките - дали работят заедно. Нали ПИБ за това отказа чековете - не им е рентабилно, което е тъпотия или защото агентите им там са ги отрязали.

Таксата зависи от сумата на чека, но обикновено не е голяма. Практиката е да се взима комисионата от чека. ;) Това е. На мен така ми правят, като имам чек. ;)
 
От: Чек от Clickbank до България?

Не съм работил специално с Амазон, но предполагам чековете са със същия статус като на ClickBank, особено като се има в предвид, че са идея малко по-популярна компания. И то това най-вече зависи от банките - дали работят заедно. Нали ПИБ за това отказа чековете - не им е рентабилно, което е тъпотия или защото агентите им там са ги отрязали.

Таксата зависи от сумата на чека, но обикновено не е голяма. Практиката е да се взима комисионата от чека. ;) Това е. На мен така ми правят, като имам чек. ;)
Може ли да дадеш някакъв пример относно таксата за осребряване? Например чек на стойност $100?
 
От: Чек от Clickbank до България?

Може ли да дадеш някакъв пример относно таксата за осребряване? Например чек на стойност $100?
Мисля, е не е повече от $10. На чекове от по $60 ми взимат около 10%. Поне в банката, в която съм. Предполагам на $100 ще е някъде там. Но скоро не съм осребрявал, така че ако някой има по-актуална информация, може да сподели също, да ме коригира, ако не е така. ;)
 
От: Чек от Clickbank до България?

Що не се обадиш на банката, която си с избрал (без ПИБ, щото не осребряват доларови чекове) и не питаш?
 
От: Чек от Clickbank до България?

Всяка банка има на сайта си тарифа, в която пише каква е цената на услугата. Имай предвид, че взимат още няколко долара за допълнителни разходи (пише го с дребни букви в тарифата).

Най-добра банка за осребряване на чекове
 

Горе