Черен списък на БГ сайтове, които махат Линкове в статиите

Magellan

Member
Предлагам тук да записваме новинарски сайтове, директории за статии, блогове, пбн-и под наем и като цяло всички български сайтове, които приемат статия и след известно време махат линковете. Днес си преглеждах линковете, които съм взел преди няколко месеца и открих следните измекярски похвати:
-премахнати линкове за платена статия в личен блог
-премахната статия в платена статия в новинарски сайт
-редиректната страница на статия в нов сайт естествено с махнати линкове

Не е етично да вземаш пари за публикация, след това да сваляш статията или да махаш линкове. Тези колеги пък, които си мислят че са големи тарикати и си правят директории за статии, в които после махат линковете и по този начин получават безплатен контент - и вие сте супер тъпи.
 
@bgtifo Май имаше подобна тема, с няколко споменати сайтове в темата.... А ти защо не ги споделиш, за да не се опарят и други?
 
То вече зависи дали го има в общите условия на сайта. Ако е там, човека със статията няма много гласност. Или е редно собственика на сайта да го спомене преди всякаква търговия, като условия. Казвам, го, защото съм го виждал това. В интерес на истината, за момента не съм попадал на такива сайтове, които да махат линка, при положение, че сме имали договорка за постоянно сложена статия. И за мен ще е интересно да знам подобен списък. Още повече, ако този списък е не само за бг сайтове. :)
 
@ReminD , Аз ще ги споделя, все пак им писах по един имейл с шанс да се поправят и ще изчакам малко. Блинки, заеби общите условия, там може да пише всичко, не вярвам някой от нас да си играе да чете общите условия. Всички знаем защо ги пускаме тези статии - заради линка. Супер измекярско е да вземеш пари за публикуване, пък после да махнеш линка или статията.

Такъв списък може да се изгради с общи усилия на потребителите.
 
Блинки, заеби общите условия, там може да пише всичко, не вярвам някой от нас да си играе да чете общите условия. Всички знаем защо ги пускаме тези статии - заради линка. Такъв списък може да се изгради с общи усилия на потребителите.
Прав си, никой не ги чете, но ако не си запознат с тях, реално не може да имаш претенции после, ако някоя клауза не те кефи. И това не важи само за линковете, но и за всичко, с което се съгласяваш, ползвайки сайта. Споменавам го, защото съм го виждал това. Ако не ти се четат, директно си питаш уебмастъра или там, който управлява сайта. По-лесно е. ;)
 
Хора, с удоволствие ще споделим линкове на желаещи, от преди 10 години, за да видите как трябва да се действа, кое е коректно и кое - лоялно! Гадно е, когато даден линк бъде махнат... Добре, че има подобна тема!
 
Да направим
Хора, с удоволствие ще споделим линкове на желаещи, от преди 10 години, за да видите как трябва да се действа, кое е коректно и кое - лоялно! Гадно е, когато даден линк бъде махнат... Добре, че има подобна тема!
Браво, е това е точен човек на който може да се разчита! Какви линкове ще споделите от преди 10 години не разбрах?
 
Да направим

Браво, е това е точен човек на който може да се разчита! Какви линкове ще споделите от преди 10 години не разбрах?
Ами мога да Ви покажа клиентски публикации от преди 10 години, за да видите, че линковете още седят!
 
Ето един пример от 2010 година от личен блог линкнат е проекта на Васко Тошков Сподели ме- надявам се, че още е негов проект :)
 

Горе