Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Абе какви черни списъци. Я ги докладвайте в КЗП да си плащат за тарикатлъка...

Виж сега, още се чудя дали да не подам жалба в съда за оронване на престижа. Писах на админа тук и вярвам че ще оправи нещата. Не може да се хвърлят обвинения за непоискано търговско съобщение или спам без това да е така. Знаеш, че това е СЕО похват. Нищо общо с НТС. Май много станахме тънки на тема спам и НТС. Ако аз утре ти напиша майл по работа, да кежем искам да ми оптимизираш сайта и това ли е НТС? Само щото аз ти пиша първи? И найстина ли ти точно никога не си получавал молба за обмен на линкове.
Сериозно питам горните неща.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Ох, има един дето ми спами ЛС-тата във Замунда. Рекламира си форума за филми и сериали. Аман от спамери. Ама тоя поне не спами по мейла.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Ето че тръгна темата :) . Спамерът ще ни съди, че сме били недоволни от спама му. По-добър виц не бях чувал! Сигурен съм, че админът знае как да се отнася със спамерите.
e073.gif
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

ми аз като получих вече 10 писма от b u r z o .bg какво да правя ?

взимаш хедъра на мейла, гледаш подателя и блеклистваш ИП то :) или просто триеш благославяш му роднините и си продължаваш по задачките
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

А ти как ги питаш ? Пишеш писмо или ползваш скриптове , които пращат по 2000 мейла за 1 час от мейлиста?
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

За оронване съм почти сигорен, че няма да ти е одовлетворят...
Пробвай за уронване...

Виж сега, още се чудя дали да не подам жалба в съда за оронване на престижа. Писах на админа тук и вярвам че ще оправи нещата. Не може да се хвърлят обвинения за непоискано търговско съобщение или спам без това да е така. Знаеш, че това е СЕО похват. Нищо общо с НТС. Май много станахме тънки на тема спам и НТС. Ако аз утре ти напиша майл по работа, да кежем искам да ми оптимизираш сайта и това ли е НТС? Само щото аз ти пиша първи? И найстина ли ти точно никога не си получавал молба за обмен на линкове.
Сериозно питам горните неща.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

а има ли "бял списък" или нещо такова за хората със много добри сайтове? (think) :) :) :)
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Аз защо си мисля че Предприемач.ком е канадски сайт и се подчинява само на канадския закон и съд. Някой не е прегледал какво пише в правилата на predpriemach.com/register.php каква е юриздикцията и кога е длъжен да напусне сайта.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Аз защо си мисля че Предприемач.ком е канадски сайт и се подчинява само на канадския закон и съд.


Канадците имат доста строг закон за спама, нашето КЗП нищо не е .

Не ми се търси линк...
 
Последно редактирано:
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Ето какво получавам като за добро утро.


" Уважаеми Дами и Господа,

Бихме желали да поискаме разрешение да ви изпратим непоискано търговско съобщение.
Темата му е "Каталог Медия и Реклама 2010"

Ако искате да го прочетете, можете да посетите този линк: w w w . bazi-danni. com

Ако не желаете да получавате повече полезна информация от нас, можете да запишете Вашият мейл тук - http://b a z i - d a n n i . com/ no


С уважение,

Бизнес Каталог България
02 421 40 44
w w w . catalogbg. biz
[email protected]"
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Да, това е новата мода - пращат ти спам да те питат дали могат да ти пратят спам :)
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

На мен веднъж ми го пратиха с бял текст.
Баси, вече даже спама не мога да си прочета...
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

По същия модел от сутринта (изпратено на несъществуващ реално мейл, ползван преди 6-7 години за регистрации в украински каталози):
Уважаеми Дами и Господа,

Бихме желали да поискаме разрешение да ви изпратим непоискано търговско съобщение.

Темата му е "Здравословен ресторант КРИНГ - място за обяд и среща с приятели - вече ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО СЪБОТА до 22:00ч."

Ако искате да го прочетете, моля кликнете тук.

За да се абонирате за новини и здравословни продукти от КРИНГ, моля кликнете тук.
Ако не желаете да получавате повече полезна информация от КРИНГ, кликнете тук.

С уважение,
Запрян Костадинов,
управител
КРИНГ ХЕЛТ ФУУДС ООД
тел. 0878 577 597
w w w .k r i n g . b g
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Аз им отговарям със следния имейл:
С настоящето Ви уведомяваме, че изпратеният от Вас имейл е в нарушение на чл.6 ал.4 от Закона за електронната търговия и подлежите на санкция в съответствие с чл. 24 и чл. 24а от същия закон!
При повторно получаване от Вас на непоискано търговско съобщение ще бъдем принудени да подадем срещу Вас жалба до Комисията за защита на потребителите.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

Е чак пък и да им отговарям е свръх разбиранията ми за бонтон по отношение на спамъри.

Едно е да ги изтипосаш тука на черната дъска, дето хем ще се радват, че са попаднали в прожекторите на славата, хем пък и си проличава, че повечето спам на различни фирми го изпраща един и същ спамър (фирмите вероятно дори не знаят, че плащат за спам), а друго е да им отговарям и по този начин да давам реален мейл на потенциален спамър.
 
От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

i n f o @ k l o p k a . e u


Аз никога не съм се абонирал за това, а те долу ми сложили линк за отписване. Как ли пък не! Пратих го директно в спам папката.
 
От: От: Черен списък на спамерите уебмастъри с тъпи сайтове

от Николай Василев <[email protected]>
до мен
дата 09 юни 2010 12:23
тема Уеб сайт от 11 лв на месец
изпратено от a.eb18.emailsparkle.com
подписано от eb18.emailsparkle.com

site..jpg

http://www.urlbg.com/site.PNG
Накрая ще започна и аз да ги докладвам където трябва, че започва да ми омръзва.
 

Горе