Честит национален празник, колеги!

От: От: Честит национален празник, колеги!

Някъде бях чел или някой ми беше казвал , че не съществува дума колежки.... и жени и мъже са колеги... колко е вярно не знам ;)
След справка в гоогле явно вече е въведено и колежка
http://www.bnews.bg/article-58682
 
От: Честит национален празник, колеги!

Честит празник Българи! Току що се прибирам от Шипка, голям студ горе.

10005927_10202207213836726_760986878_o.jpg
 
От: Честит национален празник, колеги!

Честит празник, трябва да помним историята си за да не изчезнем като народ на където сме се запътили.
Много хора не знаят какво точно празнуваме, дори да си турчин, циганин или от какъвто и да било етнос пак трябва да почиташ празника според мен щом живееш в тази държава.
Поклон пред загиналите за свободата, колко сме свободни в момента това е друг въпрос, но трябва да помним...

Ако помнехте и разбирате историята изобщо нямаше да празнувате сега 3 март :)

Аз чествам 3 март 1918г - Брест литовския мирен договор - една от последните за жалост победи на българската армия в последните 100 години.
 
От: От: Честит национален празник, колеги!

Ако помнехте и разбирате историята изобщо нямаше да празнувате сега 3 март :)
Що и що са обаждате на национален празник,,, някой май иска да омаловажи и националните празници
 
От: От: Честит национален празник, колеги!

Ако помнехте и разбирате историята изобщо нямаше да празнувате сега 3 март :)

Аз чествам 3 март 1918г - Брест литовския мирен договор - една от последните за жалост победи на българската армия в последните 100 години.
Точно от това имаме нужда, някой да ревизира и отмени и малкото останали поводи да почувстваме национална гордост! Браво!
 
От: Честит национален празник, колеги!

За национална гордост си чествай Съединението и Деня на независимостта а не деня на окупирането на българските територии от Руската империя

За българска държава се говори чак на Берлинския конгрес.

Четете история и мислете с главите си , а не повтаряйто като папагали !
 
От: Честит национален празник, колеги!

За национална гордост си чествай Съединението и Деня на независимостта а не деня на окупирането на българските територии от Руската империя

За българска държава се говори чак на Берлинския конгрес.

Четете история и мислете с главите си , а не повтаряйто като папагали !
И тях чествам, и тях. А днес чествам героизма на нашите прадеди, които успяха да удържат битката и да обърнат изхода на войната!

1012191_622848611072094_11598453_n.jpg


Може би и тия хора не познават историята, нищо че са участвали в нея?
 
От: Честит национален празник, колеги!

11025117_791762597582282_9137926023069052930_n.jpg
 
От: Честит национален празник, колеги!

Интересно дали са празнували в Източна Румелия ? Кое точно се празнува днес? Подписването на временен договор между две империи? Даже не е имало българин на подписването.


"В брой № 2 на Държавен вестник от 10. 01. 1884 г. е публикуван следният Указ № 1144. "Ний Александър І С Божията милост и народна воля княз на българите Провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер. Войски, съгласно с определението на Берлинский договор". В пълния текст се описват размера и сроковете за заплащането, където "безкористната" помощ е определена на 10 680 250 книжни рубли и 43 копейки, което по онова време се равнява на 32,5 тона злато."
 
Последно редактирано:
От: Честит национален празник, колеги!

Аз празнувам деня на Съединението. Хубаво е човек да е способен да направи критичен прочит на историята, а не само да кълве каквото му подхвърлят.
 
От: Честит национален празник, колеги!

Честит празник
Ако го нямаше 3 март нямаше да има нито Съединение нито Брест-литовския договор

Анджък, и за това викам.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Честит национален празник, колеги!

Ако не бяха дошли турците, България щеше да е 220 хил. кв. км и с население колкото Германия.
Ако не беше комунизма, България днес щеше да е с икономика на една развита западна държава.
Ако не бяха сърбите, днес македонците щяха да се чувстват българи.

В историята няма "ако". Като сложиш "ако" вече не е история, а кръчмарски разговор между хора с макс. 8-ми клас ;)
 
От: Честит национален празник, колеги!

Напротив, точно "ако" в историята ни помага да разберем същността на историческите събития и да се отнасяме с негативно отношение към комунизма, турците (османистите) и сърбите (великосръбските шовинисти). На деншния ден празнуваме освобождението си (въпреки, че е ясно, че това не е мигновен процес, а серия от събития) и отдаваме почит пред героизма на българите дали живота си, за да възстановят държавата ни и да бъдем свободни в културно, религиозно, политическо и икономическо отношение. Също така, отдаваме почит пред всички останали умряли за нашата кауза, без значение от произхода им. Ако според теб, те не заслужават ден, в който да преклоним глава пред подвига им, тогава говори много лошо за теб самия.

12718239_972963266128880_14095055694739410_n.jpg
 
От: От: Честит национален празник, колеги!

окупацията
Тъкмо се бях отчаял, че българофобите не се разписват в темата. :D

Clipboard018.jpg


Честит Празник на всички, които обичат и милеят за България!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Честит национален празник, колеги!

[video=youtube;K90wqDYApuI]https://www.youtube.com/watch?v=K90wqDYApuI[/video]

:!:
 

Горе