Честит ни Шенген

Япония, Франция, Германия, САЩ и други богати държави извличат икономически ползи, оценявани на милиарди долари от глобална програма, която е предназначена да помогне на развиващите се страни да се справят с негативните последици от изменението на климата. Това показва анализ на Ройтерс на данни, огласени от Организацията на обединените нации (ООН) и от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), предаде БТА.

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
 
Япония, Франция, Германия, САЩ и други богати държави извличат икономически ползи, оценявани на милиарди долари от глобална програма, която е предназначена да помогне на развиващите се страни да се справят с негативните последици от изменението на климата. Това показва анализ на Ройтерс на данни, огласени от Организацията на обединените нации (ООН) и от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), предаде БТА.

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Поздрави от рибаря:

FB_IMG_1715940801802.jpg
 
Да. И липсата на секс довлошава нещата. ;)

Човече, ти си обсебен от секса. Това говори за някакви дефицити, май...

А и с тия фалически картинки, с които ни бомбандираш, не е нужно да си психолог, за да се досетиш какви латентни (а може би не са латентни) патологии ти бълбукат в кратуната.
Хинт: хетеросексуалните мъже бленуват цици, а не фалоси. ;)

Нищо, важното е, че си напълно изряден по ''евро-атлантическия'' канон. ;)
 
[...]Аз нямам нищо против електронните плащания и според мен кеша е отживелица - вече живеем в много по-технологичен свят, но CBDC-тата, които ще внедрят не са за удобство, а за съвсем други цели.
А. А! Е тва е хубаво да не се пропуска да се казва редовно, че инак хората остават с впечатление за некви заблудени назадничави романтици. А не е така.

Не сме против електронните плащания и електронните технологии като цяло.
"Така работи логиката на развитието на нещата"
- Вече живеем в много по-технологичен свят.

Да си дойдем на думата в границите на разумното. - Не сме против, одобряваме технологичното развитие, ползваме (някои даже от години не са излизали от него), харесваме, но само да не бъде използвано срещу нашите права и свободи. Иначе е 6. Кво?


..Мен, право да ти кажем, тва ми е напоследък - даже не напоследък, а от години - мъката и голяма тревога. Границата на разумното да не се пресича.
Да не бъдем като пещерняците от плоскоземните групи.


Стигматизирането на хората-киборги* и нарастването на технофобията в обществото много ме терзае напоследък.
(*нандибанди, киборги или киборзи?)

Не е готино тва. И като си представиш - на базата на разумна прогноза, не фантазия - малко напред, още малко напред, и още малко, какви ще бъдат интересите на младите, на още по-младите, какви желания, приоритети, дори права и свободи ще имат и ценят те.. Как ще я караме с тази стигматизация току от безпросветните тъмни времена и технофобия? Мислим ли - като индивиди, като групи и като общество - изобщо за бъдещето на децата и внуците си? Правим ли нещо за да променим зловредната тенденция надвиснала като буреносен облак над нашето общо тумороу?

Голям бич се задава. :(

В тоя смисъл.. Да, разбира се, свободата, а не държавната принуда, е първа ценност и радост на народа, така, така. И именно заради това трябва - не всякога, но в определени супер импортант случаи - трябва разумни мъже на позиция да се намесят твърдо (но мъдро и внимателно) за да защитят тая свобода. Дори държавни мъже, ако няма друг начин.

За да защитим нашето тумороу.
~

50302837-2172667.jpg


Пет истории на хора с импланти в главите.

50302837-2172691.jpg


На фона на нарастващата популярност на темата за "чипирането" и страховете на хората да не бъдат контролирани от изкуствен интелект, авторите на филма представят пет драматични истории, в които "чип в главата" е жизнена необходимост.

Освен всичко друго, филмът решава важния проблем за дестигматизирането на хората киборги и избавянето на обществото от технофобията.

%D0%AD%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B4-01.00_03_09_11.Still012-1024x429.jpg


2022 — Финалист на Градския филмов фестивал в Стокхолм ( Швеция )

2023 — почетно отличие на Международния филмов фестивал в Германия ( Германия )

2022 — официална селекция „Фестивал на необработения научен филм“ ( САЩ )

2022 — Награда за първо място „За вярност към науката“ в категорията „Научен директор на годината“ — Юлия Киселева за филма „Чип в мен“ (Русия)


f1mCYcrcPt8.jpg


От режисьорката на "Мозък. Евролюция"

136906.jpg
3-IOmJAk6Ek.jpg

*- Международният фестивал на документалния филм Master Doc (САЩ) – най-добър Научен документален филм
- Номинация за награда EURASF (Най-добър европейски научен филм 2019/20)


*
"Чип в мен" е произведен с финансовата подкрепа на Министерството на културата на Руската федерация.

~~


И затова, уважаеми - моля ви, моля ви, знам вашето отношение и разбирам, че и вие имате известни аргументи - но, но! Говорейки за Шенген, сиреч задълбочаването на нашта евроинтеграция и отдалечаване от РУСКОТО ВЛИЯНИЕ, нека, щом като се стремим към тези евро ценности, когато видим хубавото, волята и усилията на една страна да се бори и постигне тези ценности, нека бъдем така честни, и благородни, демек европейски, да признаем и аплодираме техните светли стремления.

Защото не само изобретателността, силата и волята издигнаха Стара Европа до Майка-кърмилница и на Щатската, а и недостижим авангард на световната циливизация, но и преди всичко честността. Това е именно вишуто качество на джентлементството, което издига извисеното съзнание над дивачeското безчестие, орисано да рови в световната кал вовеки: да признаеш истината такава, каквато е, когато я видиш, дори когато боли.

~

И другото, което е, не че "нас кучета ни яли", не, и ние имаме още какво да дадем, но бъдещето не е наше, а на децата, на внуците. На 20-годишните, десетгодишните, 5, на неродените - те ще живеят, а ние ще умрем (както е нормално).
А бъдещето е или развитие, илиупадък към мрачниото средновековие. Така че ще е развитие.
И всяко, дори само с пет години по-младо дете, ще се роди и ще расте в по-различен и развит свят.
А развитието е високи технологии.

Затова се радвам искрено, когато някой открито признае, че светът става все по-технологичен и ние не сме против, но само стриктно пазим свободите си. Нека подкрепим развитието & свободата на нашето бъдеще - младите и идни поколения, както приляга на всеки горд и пълноправен член на Шенген.

Александър Чулок, сред любимите мои експерти, е такъв подкрепящ бъдещето човек и затова обичам да го цитирам, с което и, нали, свършвам.

"Мисля, че самото отношение към технологиите ще се промени драматично през следващите десет години. Поколенията ще се актуализират, за новите - интернет не е чудо, а смарт часовниците не са джаджа. Всичко това вече е част от живота им като риза. Не е толкова важно дали ще бъде вградено в тялото или в дрехите. Нека погледнем историята на човечеството, то винаги е експериментирало. Трудно е да се каже колко неизбежна е киборгизацията на човека, но сливането му с технологиите наистина е неизбежно."
- Александър Чулок , кандидат на икономическите науки, директор на Центъра за научно и технологично прогнозиране на Висшето Училище по Икономика HSE (2021)
 
нандибанди, киборги или киборзи?

Както е изписано в цитатите ти, така е правилно, мило.

Апа в московското метро отдавна се чекират/плащат с телефони, което си е подаване на инфо за локация отсекъде. Е, все още се продават и билетчета, но тва е до време. Много кратко време...
 
Ми аз що са сещам за:

Евролюция

Руски зъл киборз се крие в мрака
с чипа ЗИЛ седи и чака...

Нощ - будувам,
ден - сънувам
да вървим по разписание
вън от руското влияние!

С тази наша евролюция
си докарахме полюция"



Може и грешно да го помня.
 
Човече, ти си обсебен от секса. Това говори за някакви дефицити, май...

А и с тия фалически картинки, с които ни бомбандираш, не е нужно да си психолог, за да се досетиш какви латентни (а може би не са латентни) патологии ти бълбукат в кратуната.
Хинт: хетеросексуалните мъже бленуват цици, а не фалоси. ;)

Нищо, важното е, че си напълно изряден по ''евро-атлантическия'' канон. ;)
евроцици, що е туй?
- мЪди под увиснал уй.


старо стихотворение.
 
Човече, ти си обсебен от секса. Това говори за някакви дефицити, май...

А и с тия фалически картинки, с които ни бомбандираш, не е нужно да си психолог, за да се досетиш какви латентни (а може би не са латентни) патологии ти бълбукат в кратуната.
Хинт: хетеросексуалните мъже бленуват цици, а не фалоси. ;)

Нищо, важното е, че си напълно изряден по ''евро-атлантическия'' канон. ;)
Да. Но поне не живея в себеотрицание и сдух. Душата ми плаче за да вас. Руски роб. ;)
 
Честно, вие живеете в ПАРАЛЕЛНА Вселена...Горките...
Олигофрени, ама много тежки случаи.

Радвам се, че живея там където трябва, а не там където на тях им се иска. Да го духат в крайна сметка. Ако не им се духа, не е зле в Русия, ако все пак си с такова робско мислене. За жалост не им се тръгва, а единия дори е забил доста на запад от там. :D Като цяло картинката е за съжаление.
 
ДНЕС Е ЕДИН ОТ НАЙ-ТЪЖНИТЕ ДНИ ЗА ЕВРОПА И БЪЛГАРИЯ.
571 ГОДИНИ ОТ ФУНДАМЕНТАЛНО И ТРАГИЧНО ЗА ЕВРОПЕЙСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ ПАДАНЕ НА КОНСТАНТИНОПОЛ

На 29 май 1453г. е една от най-пагубните трагедии в човешката история. Константинопол дотогава е център на Православието и център на Световната култура и наука.
На тази дата в града започват невиждани грабежи и убийства, над 60 000 души са избити. Османският обичай бил султана да даде на хората си 3 дни за плячкосване на града. На 30 май 1453 година султан Мехмед II заповядал централната катедрала в града – църквата Света София да я нарекат джамия.
29 май 1453г. е разделител в историята, който изменя и забавя развитието на Европа, а Балканите и България връща назад, вкарва в упадък и разруха с пагубни културни, духовни и ментални последствия определящи и до днес политическите отношения. Единствено превъзходството в обучението и писмеността на балканските народи е успяло да предотварати пълната асимилация от неграмотните и неуки османски нашественици.
Ако османците бяха образовани и знаещи, примерно колкото гърците, те биха въвели задължително обучение на турски език сред българските деца. Така само след едно-две поколения цяла България щеше да говори турски. Нещо, което са се мъчили насилствено да осъществяват с огън и ятаган, но се оказва, че при българите това не работи.
Пет века по-късно бившите поробители вече са достатъчно образовани и прилагат правилно техниките за безнасилствена асимилация - построяват 4000 джамии на територията на България, а 114 000 ученици изучават свободно турски език в български училища или в изцяло турски училища и гимназии построени на българска земя с пари от Турция. По брой книгите на турски език в българските книжарници се нареждат веднага след книгите на английски. По всички български телевизии денонощно се въртят турски сериали (разбирай денонощна реклама на розова захаросана Турция).
Дистанционната асимилиация върви спокойно под безгрижния поглед на правителство и държавници. Друго не може и да бъде. Ние сме прегърнали евроатлантическите ценности.
 
Аз за това спрях. Вече съм доволен, че всичко е наред. :D
Кое точно е наред???? Призивите на лудата немска вещица да се готвим за война???
 
Днес си забравила хапчетата май, недей така, вторник е :)

Теди, от времето на личната ти ковид истерия си доказал, че си неспособен да бъдеш духовит.

Неспособен си и да видиш ситуацията глобално, затова ще те информирам: 3-тата световна чука на вратата. На мен това никак не ми харесва, но вие с Блинки може да си се кефите.
 
Теди, от времето на личната ти ковид истерия си доказал, че си неспособен да бъдеш духовит.

Неспособен си и да видиш ситуацията глобално, затова ще те информирам: 3-тата световна чука на вратата. На мен това никак не ми харесва, но вие с Блинки може да си се кефите.
Ужас, явно е заразно. :)
 
Ужас, явно е заразно. :)
Вие не гледате ли новини, докато си пиете крафт бирата и соевото лате?
Разбрахте ли какво решение се взе вчера на т.нар. асамблея на нато? Тотални неадекватници. Като ви захлупят панелките, за няколко секунди може да ви проблесне, преди да ви угасне завинаги. Баси хората - главите в гъза и всичко е розово...
 

Горе