Честит ни Шенген

бай Иван

Active Member
Вече сме в Шенгенското пространство, пътуваме по въздух и вода без паспортен и митнически контрол.

За хората с онлайн магазини има още едно предимство. Вече всеки може да ползва IP адрес от всяка шенгенска страна без да има нужда от VPN или прокси. Просто пишете в адресната лента IP адреса, който искате да ползвате веднага след името на магазина си и готово.

Edit: Първоаприлската част да не се чете :)
 
Последно редактирано:
Нов (легален) бизнес: превоз на мигранти с лодки по Дунава. До Германия.
 
А от мигрантите лесно можем да се отървем като им снемем бежанския статут... и им дадем българско гражданство и български паспорти.
Демек ше станат почти пълноправни ЕВРОПЕЙЦИ :D и 100% легитимни въздушно-водни ШЕНГЕНЦИ! 😂

После отпускаме бюджет за билети и им организираме едно безплатно извозване до най-близкото летище (или пристанище).

Ако онея жендъри тръгнат да ни ги връщат, директно ги съдим в Страсбург и в ООН за нарушаване на ШАНГЕНСКИТЕ споразумения!
🤬:hankey:
 
Честит да е.
Можеше и да сме като румънците, посърнали, че е лека дискриминация, но каквото такова. :)

Ще се радвам, че няма сега като пътувам да се редя да ме чекват на n-то гише. Който не пътува му е все едно. :)

Колкото до джендърите, който го влече да си ги говори за тях. :)
 
Честит да е.
Можеше и да сме като румънците, посърнали, че е лека дискриминация, но каквото такова. :)

Ще се радвам, че няма сега като пътувам да се редя да ме чекват на n-то гише. Който не пътува му е все едно. :)

Колкото до джендърите, който го влече да си ги говори за тях. :)
Кое точно се честити?

Тоест НЕ чакането на гише е върховното постижение и мечта на всеки българопитек? Аз не съм чакал никога не гише по летищата и без да сме в някаква измислена зона...
 
Кое точно се честити?

Тоест НЕ чакането на гише е върховното постижение и мечта на всеки българопитек? Аз не съм чакал никога не гише по летищата и без да сме в някаква измислена зона...
Крачката напред, ако това ти е облегнало. Не ми звучиш като човек, който пътува из Европа, за това може да ни спестиш скептицизма си. :)
 
Крачката напред, ако това ти е облегнало. Не ми звучиш като човек, който пътува из Европа, за това може да ни спестиш скептицизма си. :)
Крачка напред за кого? За пътуване съм пътувал достатъчно и не съм забелязал еропско да може да ми предложи нещо коеот не бих намерил и в България. Оавен хора дето празнуват, че няма да се редят на гишета.....

trouble-at-the-check-in-desk.jpg


Тея двамата явно и обясняват, че вече са шенгенци. Не изглежда да е впечатлена 😄
 
Крачка напред за кого? За пътуване съм пътувал достатъчно и не съм забелязал еропско да може да ми предложи нещо коеот не бих намерил и в България. Оавен хора дето празнуват, че няма да се редят на гишета.....

trouble-at-the-check-in-desk.jpg


Тея двамата явно и обясняват, че вече са шенгенци. Не изглежда да е впечатлена 😄
Радвам се, че си стигнал нивото да ти е все тази дали си в Германия или България. Значи си един щастлив човек. Тогава и за това би следвало да ти е нужен се тази. :)
 
стигнал нивото да ти е все тази дали си в Германия или България
Не знаех, че това е някакво ниво за постигане. Идетяа беше, че България може да ни предложи повече неща от имагинерните европейски свободи и няма нужда от тях. И благодарение на ес хората напускат България.
 
Напредваме във света. От бивша римска провинция, към бивша византийска провиция, през бивша османска провинция, сега сме вече провинция на хегемони като Франция, Швеция, Германия и САЩ.

Добре, че са добрите хора от ЕС да ни приемат с отворени обятия като нови пазари за второкачествените си стоки, но като им замирише на българин бягат на километри от нас, да не би да се заразят с омразната болест наречена второкласен човек.

Но поне вече може да празнуваме, че не ти трябва паспорт, ако тръгнеш смело към Германия на водно колело или хвърчило. Проблема е само, ако искаш да отидеш дотам на кънки, иначе си почти толкова равен колкото равните.
 
Не знаех, че това е някакво ниво за постигане. Идетяа беше, че България може да ни предложи повече неща от имагинерните европейски свободи и няма нужда от тях. И благодарение на ес хората напускат България.
Бате, бегай в Москва направо, там няма да имаш никакво чакане.
 
Не знаех, че това е някакво ниво за постигане. Идетяа беше, че България може да ни предложи повече неща от имагинерните европейски свободи и няма нужда от тях. И благодарение на ес хората напускат България.
Пак го пиша, зависи от гледната точка и кой как го вижда за себе си. Хората ходят и живеят там където се чувстват добре. Това отново е доста абстрактно понятие. ;)
 
Пак го пиша, зависи от гледната точка и кой как го вижда за себе си. Хората ходят и живеят там където се чувстват добре. Това отново е доста абстрактно понятие. ;)
Да, въпрос на гледна точка е. Видимо гледната точка на булгаристанците е да се драпа със зъби и нокти да бъдат третокаствени граждани на ес. Но пък имайки бонус да не чакат на опашки 😄 😄 😄

Това е малко като предимството което си купуват някой с билета за 20 евро повече. Чака се на друга опашка, но после се виси в автобуса пред терминала за да се изчакат пътниците без приоритет.
 
Ще се радвам, че няма сега като пътувам да се редя да ме чекват на n-то гише. Който не пътува му е все едно. :)
Бах мама му, то голяма далавера. И досега пассконтрола ми е бил най-малкия проблем по летищата.
 
Въпрос на избор е дали ще спестиш 20 евро. Чужда ми е идеята да минеш тънко за сметка на повече нерви и неудобства.

Аз пък имах последния път драма с контрола там, защото беше задръстен с всякакви индивиди от къде ли не. :) Като си с деца ситуацията става малко тегава. ;)
 
2AF98A86-C606-4F41-B107-6149AAB3DE68.jpeg
Честит празник! Това е финска детска книжка за лайното. Казва се 'Изследвай акото'. С илюстрации показват за какво служи лайното (наторяване, откриване на следа и т. Н.), разказва, че и принцесите акат и представя лайното в най-добрата му светлина :)ДНЕС Е ПРАЗНИК НА ДЕТСКАТА КНИЖКА-ЧЕСТИТО!
 

Горе