Честит ни Шенген

Виж файлът 32512
Честит празник! Това е финска детска книжка за лайното. Казва се 'Изследвай акото'. С илюстрации показват за какво служи лайното (наторяване, откриване на следа и т. Н.), разказва, че и принцесите акат и представя лайното в най-добрата му светлина :)ДНЕС Е ПРАЗНИК НА ДЕТСКАТА КНИЖКА-ЧЕСТИТО!
Не знам защо това ти е новина? Литература има за почти всичко. А дали някой ще я купува е личен избор.
Ще се учудиш в интернет какви неща има? :D
 
Бах мама му, то голяма далавера. И досега пассконтрола ми е бил най-малкия проблем по летищата.

Аз пък съм от хората, които си плащат за да пропуснат опашките и да минат проверките по бърза процедура. Понякога спестява 3-5 часа.

Всеки оценява по различен начин времето си. ;)
 
Не знам защо това ти е новина? Литература има за почти всичко. А дали някой ще я купува е личен избор.
Ще се учудиш в интернет какви неща има? :D
Подобни книжки се пробутват на децата в детските градини и началното училище…
 
Пътуванията са за гащници, които живеят на кофти локации и не могат да си позволят домашен лукс, та затва отиват за по неколко дни да видят как живеят белите хора...

Както и за роби, пратени командировка.

Айде :)
 
Пътуването е за хора, които искат да разширят мирогледа си и са отворени за нови преживяване.

Радвам се, че "домашния лукс" може да ви докара гледката на Ниагара, Големия каньон, Северното сияние..... :D

Както ви писах, вие сте едни щастливи хора. Нас, глупавите, ни оставете да си обикаляме. :D

Подобни книжки се пробутват на децата в детските градини и началното училище…
Ама с пистолет ли им ги тикат в ръцете? :) Лично до мен не е стигала подобна литература, както и на мои познати в чужбина. Но щом имаш снимка, така е. :)
 
Ама май и форума се пробва да тества Шенген по въздуха ахаха Блинки, нема да стане по въздух, ЖИЦА СИ ТРЕЕ, ЖИЦА брат ми охааа

hah.jpg

🤣🤣🤣
 
Ама май и форума се пробва да тества Шенген по въздуха ахаха Блинки, нема да стане по въздух, ЖИЦА СИ ТРЕЕ, ЖИЦА брат ми охааа

Виж файлът 32514

🤣🤣🤣
Да. Това ще го видим тази вече. Нещо ние грешка. Вече ме анонсираха за това. И за това разлогва и после дори не разбираш, но си си логнат. ;)
 
Пътуването е за хора, които искат да разширят мирогледа си и са отворени за нови преживяване.
Че колко ще го разширяват тоя мироглед?!
То докато си разширяваш мирогледа, некои други (хора, институции,...) ти разширяват други неща.

Ама нормално де. Майките и бащите им на същите тия дето се тъпчат по самолетите вече 35 г. не могат да си отядат на банани. Питай кой да е служител в Кауфланд или Лидъл и ше ти каже че бананите постоянно са свършили и не могат насмогна да зареждат нови кашони по 200 пъти на ден...

Та и децата същите :) Още сумА ти години ще има да си "разширяват мирогледа".

:rolleyes: Посткомунистическият синдром не минава лесно 🤔
 
Голямо разширяване на мирогледа от пътуванията - все едно някой от чужбина като дойде и Софията да си разшири мирогледа, и като се прибере откъдето се е изтъркалял, е станал по-свестен, начетен, далновид или благозвучен човек.

Един парцал колкото и да обикаля света, все парцал си остава. Но е важно да се пътува - туристическите акапанчета и те са хора, да се хранят, да си купуват плазми, да ходят на мирогледразширителни екскурзии и те, с оборота генериран от нашенските тръпкотърсители. :)
 
Да. Това ще го видим тази вече. Нещо ние грешка. Вече ме анонсираха за това. И за това разлогва и после дори не разбираш, но си си логнат. ;)

Не, просто чувството е доста странно, все едно си сам-самичък на света 😆
 
Надявам се да предадеш тази мъдрост някой ден на широката аудитория. Ние само ще седим в страни да и се радваме искрено. :)

И като стана дума за домашния лукс се сетих за една снимка, която ми попадна днес, описваща написаното от теб. :)

FB_IMG_1712078839254.jpg
 
Голямо разширяване на мирогледа от пътуванията - все едно някой от чужбина като дойде и Софията да си разшири мирогледа, и като се прибере откъдето се е изтъркалял, е станал по-свестен, начетен, далновид или благозвучен човек.

Един парцал колкото и да обикаля света, все парцал си остава. Но е важно да се пътува - туристическите акапанчета и те са хора, да се хранят, да си купуват плазми, да ходят на мирогледразширителни екскурзии и те, с оборота генериран от нашенските тръпкотърсители. :)
Да, само за парцали е пътуването, нормални не пътуват. :) Абе хора, вие поне малко зачитате ли се след като напишете нещо? Ама честно? :)

Ако смяташ, че нямаме хубава кухня, природа, забележителности, които биха впечатлили някои от бетонния Берлин, например, значи темата е обречена. :)
 
Да, само за парцали е пътуването, нормални не пътуват. :) Абе хора, вие поне малко зачитате ли се след като напишете нещо? Ама честно? :)

Ако смяташ, че нямаме хубава кухня, природа, забележителности, които биха впечатлили някои от бетонния Берлин, например, значи темата е обречена. :)
Тогава защо да пътуваш? А да да си разширяваш мирогледа… широко скроен може да и човек не излизал от града или селото където е роден. Не е до пътуването а да човека.

И трябва ли да впечатляваме някого с нещо?

Не е ли по-важно ние да сме впечатлени от това което имаме вместо винаги да бленуваме за някакви имагинерни блага като това да минем по-бързо на някакво гише…Ако искаме да не ни приемат за източноевропейски павиани трябва да не се държим като такива.
 
темата е обречена

Апропо, влизането в Шенген съвпадна с Деня на шегата. Та оттам тръгна.

Влизането ни в Европейски съюз, Шенгенско пространство, въвеждането на еврото ... всеки си има мнение, някои са "за", други против.
 
Тогава защо да пътуваш? А да да си разширяваш мирогледа… широко скроен може да и човек не излизал от града или селото където е роден. Не е до пътуването а да човека.

И трябва ли да впечатляваме някого с нещо?

Не е ли по-важно ние да сме впечатлени от това което имаме вместо винаги да бленуваме за някакви имагинерни блага като това да минем по-бързо на някакво гише…Ако искаме да не ни приемат за източноевропейски павиани трябва да не се държим като такива.
Едното няма общо с другото. Смея да кажа, че кухнята и природата са ни най най, спокойствието, което го има тук вечер в центъра може да се приравни с това в Исландия и може би Ирландия. Красивите ни жени са най най също. Не е нужно да впечатляваш някой, но не е и нужно да си издънка, нали? :) Всичко сме тук, защото сме щастливи с това, което имаме, което не изключва опцията да направим сравнение или да опитаме друго, това влиза също в дефиниция за широко скроен човек. ;)

Сори, но трудно ще се съглася с това да си широко скроен в една среда, в която си ограничен. Как точно ще говориш на едно ниво с някой видял го с очите си, а ти си чел книги за него и гледал по телевизията?
 
Сори, но трудно ще се съглася с това да си широко скроен в една среда, в която си ограничен. Как точно ще говориш на едно ниво с някой видял го с очите си, а ти си чел книги за него и гледал по телевизията?
Ограничен може да си само ако сам си поставяш ограничения.
 

Горе