Честит ни Шенген

Върна се мозъчният тръст, а само как не ни липсваше...

И първото, което реши да направи, е да омаловажи престъпленията на фашистка Германия. Изобщо без да схване в какъв контекст е казано това за масовите убийства в концлагерите.
Видяхме с изказванията си кой какъв мозък е. ;)

Първото, което направих е да те поправя, грешко на еволюцията. После пуснах класацията, за да се види . И пак е кой колкото е схванал. ;)
 
Видяхме с изказванията си кой какъв мозък е. ;)

Първото, което направих е да те поправя, грешко на еволюцията. После пуснах класацията, за да се види . И пак е кой колкото е схванал. ;)

Ми ето, че не си схванал контекста на казаното. Нищо, компенсирай липсата на смисъл в постовете си с обиди. Там ти е силата. ;)
 
Дреме ми за бираджиите. Нямам притеснения - Шенгенчето е факт, не пукнах от ваксата, всичко е на 6 ;)
Всичко, което се изсипва е адски необосновано, защото не се случва, осен в главите на хората. За жалост пак ще напиша, че е народна черта това и фактите нямат много общо с "....ще стане това и това....". Те са си предположения, базирани на дадена гледна точка, нищо повече. ;)
 
Всичко, което се изсипва е адски необосновано, защото не се случва, осен в главите на хората. За жалост пак ще напиша, че е народна черта това и фактите нямат много общо с "....ще стане това и това....". Те са си предположения, базирани на дадена гледна точка, нищо повече. ;)

Абсолютно си прав! Ако не беше така щяха да го кажат по телевизора !
 
Дреме ми за бираджиите. Нямам притеснения - Шенгенчето е факт, не пукнах от ваксата, всичко е на 6 ;)

Ем тогава кво на занимаваш с наблюденията си върху бираджийския живот? Шенгенчетно не е точно факт. За ваксата знаем, не е нужно във всяка тема да ни напомняш за героизма ти да спреш разпространението на една измислица.

Всичко, което се изсипва е адски необосновано, защото не се случва, осен в главите на хората. За жалост пак ще напиша, че е народна черта това и фактите нямат много общо с "....ще стане това и това....". Те са си предположения, базирани на дадена гледна точка, нищо повече. ;)
То идеята е да не се случат, ма народна четра е да се реве га иде коня у ряката и вероятно да се обвини нещо предишно..

Така е. За това ли нандито довтаса бързо? :D
Не, Блинки довтаса да ти трие дебилските изцепки..., малко необосновано... ма явно това му е в главата..
 
То идеята е да не се случат, ма народна четра е да се реве га иде коня у ряката и вероятно да се обвини нещо предишно..
Да де, ама спорим все едно е.
Коня не винаги ходи натам. За нещо, което не се е случило и за него ли трябва да ревем. Не идва ли малко в повече реването. :)
 
Да де, ама спорим все едно е.
Коня не винаги ходи натам. За нещо, което не се е случило и за него ли трябва да ревем. Не идва ли малко в повече реването. :)

За кое спорим? Оплакването ти за "бахти живота" на павилонските бираджии некъв спор ли се води?
До момента не си показал да си запознат със шенгенските схеми..., че да поспорим... както си му е реда.

Коня не ходи на там, ако му кажеш да не ходи там, ако седиш и се оплакваш, че другите само се оплаквали.... кончето ше цопне и тогава идва реването....
 
Коня не ходи на там, ако му кажеш да не ходи там, ако седиш и се оплакваш, че другите само се оплаквали.... кончето ше цопне и тогава идва реването....
Спорим за това дали е зле или добре, че сме приети, дори и частично. Другото е размивка от това. Писах за тези схеми - като се случат, ще можеш да говориш с факти, както е приемането ни. Нещо, което ти отричаш сега, докато аз ще кажа "прав беше", ако се случи твоето. Това е разликата.

Тъй като си по-запознат, какво точно ще се случи? Защото аз видях (случило се и е истина, не бъдеще неясно), че всичко що бе тук като мигранти изчезна, защото нямаме добре развит социален туризъм....и това е факт. ;) Ето ти и моето предположение, защото смятам, че е редно и аз да ползвам, щом са равносилни на вече случилите се неща, според вас: В най-лошия сценарии, ще ни ги върнат, ще видят как точно се вирее тук, и ще хванат пак на някъде, докато не пробият, до тогава, за разлика от Европа, ние не търпим толеранс и ще има доста интересни случки на набити, позволили си нещо повече. Други ще си намерят мястото тук по нормален начин, а трети ще се върнат, но смятам, че тук няма да се задържат. И сделката ще излезе може би солено за другата страна. Не е факт, не смея да кажа, че точно така ще стане, но е размисъл в тази насока.
 
Блинки, слушай сега, ама се съсредоточи.
Дай си 3 минути и много сериозно се замисли, какви са реалните ползи от тоя въздушен шенген.

До като го мислиш, аз ще кажа моето твърдо мнение по въпроса.

За мен това е просто една голяма подигравка с нас..
Разликата е абсолютно никаква, за хората специално, защото така или иначе това е една контролирана среда. И с шенген и без шенген, летищата са контролирана среда. Същото е и с водния... се у дупе

Просто ни затвориха устата по най-балъшкия (за нас) начин, и това не е лошото, лошото е, че така спечелиха НАЙСЕ време.. време през което всичко може да се промени коренно, а ние в същото това време, вече нямаме глас, защото НАЛИ вече сме в шенген.. ;)

Балъци на вход, Сър 😁




за протокола - не споря, просто защото тук няма грам почва за спор, присмивам с цяло сърце на цялата тази ситуация и на надъханите еу фенове...
 
какви са реалните ползи от тоя въздушен шенген
Една малка, но съвсем реална полза - няма нужда от безумните декларации-съгласие от двамата родители за излизане на дете зад граница. Отнема месеци да се изкара разрешение от съда при нужда. Ако например детето има нужда от спешно лечение ...
 
Спорим за това дали е зле или добре, че сме приети, дори и частично. Другото е размивка от това. Писах за тези схеми - като се случат, ще можеш да говориш с факти, както е приемането ни. Нещо, което ти отричаш сега, докато аз ще кажа "прав беше", ако се случи твоето. Това е разликата.

Тъй като си по-запознат, какво точно ще се случи? Защото аз видях (случило се и е истина, не бъдеще неясно), че всичко що бе тук като мигранти изчезна, защото нямаме добре развит социален туризъм....и това е факт. ;) Ето ти и моето предположение, защото смятам, че е редно и аз да ползвам, щом са равносилни на вече случилите се неща, според вас: В най-лошия сценарии, ще ни ги върнат, ще видят как точно се вирее тук, и ще хванат пак на някъде, докато не пробият, до тогава, за разлика от Европа, ние не търпим толеранс и ще има доста интересни случки на набити, позволили си нещо повече. Други ще си намерят мястото тук по нормален начин, а трети ще се върнат, но смятам, че тук няма да се задържат. И сделката ще излезе може би солено за другата страна. Не е факт, не смея да кажа, че точно така ще стане, но е размисъл в тази насока.
Мислещите като теб преди 44-та така се мечтали за соца. Земя на цевтя и рози и по-малко гишета. Ама друго излезе. Вярно по-добро от предходното. Сеге обаче няма да е по-добро от предходното.
 
Ем тогава кво на занимаваш с наблюденията си върху бираджийския живот? Шенгенчетно не е точно факт. За ваксата знаем, не е нужно във всяка тема да ни напомняш за героизма ти да спреш разпространението на една измислица.


То идеята е да не се случат, ма народна четра е да се реве га иде коня у ряката и вероятно да се обвини нещо предишно..


Не, Блинки довтаса да ти трие дебилските изцепки..., малко необосновано... ма явно това му е в главата..
Моят героизъм? Само аз ли съм се боцнал??? Имаш си мнение - споделяш го. Аз го уважавам. Ама да хейтиш всичко, което съм написал си е чиста проба комплексарщина. А и дори частичен Шенген е крачка напред, не виждам защо искаш да вървим назад. Не ми отговаряй, че винаги си прав.
 
цъ, 5 мин работа при нотариус е цялата процедура
Да, когато и двамата родители са съгласни.

Не, когато единия не е. Отнема месеци. В момента водя такова дело, вече втори месец нямам насрочване. Бащата е неоткриваем, ще назначаваме особен представител, но времето тече. Случая не е спешен. А ако беше?
 
А и дори частичен Шенген е крачка напред,
Не е! Това беше подигравка с държавата ни и плюс за австриеца, който гради имидж преди избори. Крачка напред щеше да е, ако бяхме тропнали по масата и бяхме казали: Пълен шенген и задръжте си мангалите! Защото тировете ни клечат по границите, от което имаме повече пропуснати ползи, отколкото от тва, че Гошо и Тошо ще минат паспортна проверка на летището Не мислите глобално. Не мислите за държавата, а само за собствените си задници. И оправдавате егоизма си с некви тъпи епитети по адрес на реалистите.
 
Да, когато и двамата родители са съгласни.

Не, когато единия не е. Отнема месеци. В момента водя такова дело, вече втори месец нямам насрочване. Бащата е неоткриваем, ще назначаваме особен представител, но времето тече. Случая не е спешен. А ако беше?
А колко разведени родители ще изреват сега, че единия е извел детето без съгласието на другия. В някои случаи може да е ок, но вашите плюсове ще бъдат огромни минуси за други.

 
Нещо хич не ми изглежда шенгенско 😂

Демокрация, брат. Само гледай и се смей какво ги чака наште пишман шенгенци в бъдеще. Тъжното, че тоя път не 45 години соц, не 30 години демокрация ами поне 200 години някакво що годе свястно управление ще ни трябват за да се заличат всички щети от ес....
 

Горе