Честит ни Шенген

Нещо хич не ми изглежда шенгенско 😂

Викаш там има дисциплина, не е за нас.
 
Викаш там има дисциплина, не е за нас.
Разходките с автомобили звучат много примамливо за много шофьори, но в Германия те вече могат да им донесат и неочаквани глоби, ако пътуват без конкретна дестинация. Същото се отнася и за мотоциклетистите, става ясно от новите мерки, предприети от Федералното министерство на цифровите въпроси и транспорта

Къде виждаш дисциплината в това? Наясно си точно защо изобщо измислиха простотията с вредните емисии? Давам ти жокер - Няма връзка с глобалното затопляне.
 
Последно редактирано:
Нима имаш в предвид 15 минутните градове ? :eek:
Конспиратор
Не, това даже не го знам какво е. И е много лесно да се разбере какво е стига човек да проследи последните пет години цирка с емсиите и електромобилите.
 
Последно редактирано:
А колко разведени родители ще изреват сега, че единия е извел детето без съгласието на другия. В някои случаи може да е ок, но вашите плюсове ще бъдат огромни минуси за други.
От лятото на 2023 г. има възможност съдът да наложи забрана за извеждане на дете. Точно както може и да разреши извеждането му.
 
От лятото на 2023 г. има възможност съдът да наложи забрана за извеждане на дете. Точно както може и да разреши извеждането му.

Пускам ти новина от преди час - случва се. Съдът може вече да започне да налага заабраната. Детето е изведено и отделено от бащата. Плюсовете на въздушен шенген не са плюс за въпросния баща. Това искам да кажа.
 
Разходките с автомобили звучат много примамливо за много шофьори, но в Германия те вече могат да им донесат и неочаквани глоби, ако пътуват без конкретна дестинация. Същото се отнася и за мотоциклетистите, става ясно от новите мерки, предприети от Федералното министерство на цифровите въпроси и транспорта

Къде виждаш дисциплината в това? Наясно си точно защо изобщо измислиха простотията с вредните емисии? Давам ти жокер - Няма връзка с глобалното затопляне.
Ела си у нас да си дрифтиш на воля!
 
Пускам ти новина от преди час - случва се. Съдът може вече да започне да налага заабраната. Детето е изведено и отделено от бащата. Плюсовете на въздушен шенген не са плюс за въпросния баща. Това искам да кажа.
Подобни инциденти е имало и пак ще има, за съжаление.
Внучето на мой приятел преди 15 години бащата го изведе полулегално /дълго е за обяснение/. Мина една година преди да го върнат по съдебен ред.
Шенген е улеснение за пътуващите. Някои ще злоупотребят с него. Нищо ново под слънцето.
 
Ела си у нас да си дрифтиш на воля!
Да, тук таме гледаме и по новини интересни неща: друсани с 200 км/ц, тинове без книжка, пияни газят хора по пешеходни, богати комплексари отнемащи невинни животи, но да, лоши германци. :D Не разбирам споделянето на линкове, които показват колко ние имаме какво да учим. :)

Подобни инциденти е имало и пак ще има, за съжаление.
Внучето на мой приятел преди 15 години бащата го изведе полулегално /дълго е за обяснение/. Мина една година преди да го върнат по съдебен ред.
Шенген е улеснение за пътуващите. Някои ще злоупотребят с него. Нищо ново под слънцето.
Да. Не е новина. Постоянно има подобни репортажи. Сега явно е модерно да се връзва с Шенген. :)
 
Да, тук таме гледаме и по новини интересни неща: друсани с 200 км/ц, тинове без книжка, пияни газят хора по пешеходни, богати комплексари отнемащи невинни животи, но да, лоши германци. :D Не разбирам споделянето на линкове, които показват колко ние имаме какво да учим. :)


Да. Не е новина. Постоянно има подобни репортажи. Сега явно е модерно да се връзва с Шенген. :)
Явно правенето на бита лисица е заразно. Гледам и на теб се е лепнало 😆
 
Блинки, слушай сега, ама се съсредоточи.
Дай си 3 минути и много сериозно се замисли, какви са реалните ползи от тоя въздушен шенген.

До като го мислиш, аз ще кажа моето твърдо мнение по въпроса.

За мен това е просто една голяма подигравка с нас..
Разликата е абсолютно никаква, за хората специално, защото така или иначе това е една контролирана среда. И с шенген и без шенген, летищата са контролирана среда. Същото е и с водния... се у дупе

Просто ни затвориха устата по най-балъшкия (за нас) начин, и това не е лошото, лошото е, че така спечелиха НАЙСЕ време.. време през което всичко може да се промени коренно, а ние в същото това време, вече нямаме глас, защото НАЛИ вече сме в шенген.. ;)

Балъци на вход, Сър 😁




за протокола - не споря, просто защото тук няма грам почва за спор, присмивам с цяло сърце на цялата тази ситуация и на надъханите еу фенове...
Позволи ме да те изчета, а не изслушам. Ти се концентрирай. ;)

Ти, ако не искаш контрол, има и такива места по света. Разбира се, че се контролира, какво опакваш. Ще се изненадаш, но след 11-ти септември, още повече. ;)

И румънците са на мнение, че е подигравка, но го приеха. Нямам намерена новина, че са се отказали. Някаква стъпка е, да, може би има причина да не е пълен, ако и ти се позамислиш, че разбереш защо. Ще ти го напомнят и 240-те идиота есента. ;)

Не ми пука кой знае колко за ЕС, не съм привърженик да живея навън, не искам, но ми се ще да се случват някакви неща, които да не ме карат да се чувствам като в Замунда. И тук ще се изненадаш, но горе долу сме в тази част на класацията, отколкото в горната. ;) И то по почти всички параграфи.
 
Добре, ще си го преведа това някой ден, но не очаквай отговор. ;)
ПП са минус 10% Блинкс. Подкупни обещания за администрацията, която ти уж недолюбваш.
 
Позволи ме да те изчета, а не изслушам. Ти се концентрирай. ;)

Ти, ако не искаш контрол, има и такива места по света. Разбира се, че се контролира, какво опакваш. Ще се изненадаш, но след 11-ти септември, още повече. ;)

И румънците са на мнение, че е подигравка, но го приеха. Нямам намерена новина, че са се отказали. Някаква стъпка е, да, може би има причина да не е пълен, ако и ти се позамислиш, че разбереш защо. Ще ти го напомнят и 240-те идиота есента. ;)

Не ми пука кой знае колко за ЕС, не съм привърженик да живея навън, не искам, но ми се ще да се случват някакви неща, които да не ме карат да се чувствам като в Замунда. И тук ще се изненадаш, но горе долу сме в тази част на класацията, отколкото в горната. ;) И то по почти всички параграфи.

ахахах добре случай тогава с очите си... така или иначе един ден еволюцията и до там ще стигне 😆

Идеята беше каква е реалната полза, дето тук се биете по гърдите, а не дали има полза от контрол или не. "стъпка напред" е само една песен.. това е най-смешният "аргумент" който чета вече 19 път в тази тема. Уеко само със стъпките, че да не се стапи и на нещо миришещо ахахахахаха
А дали си привърженик да живееш там или не, то още повече няма грам връзка със шенген, щото шенгенот така или иначе не дава това право ☺️

без замунда хептем сме умрели 😆
 
Една малка, но съвсем реална полза - няма нужда от безумните декларации-съгласие от двамата родители за излизане на дете зад граница. Отнема месеци да се изкара разрешение от съда при нужда. Ако например детето има нужда от спешно лечение ...

За мен това е абсурдизъм, и не мога да разбера защо е част от шенгески правила, след като би трябвало да е изцяло вътрешен проблем.
Излиза, че се дава коридор на свежа кръв за осиновяване, щото тия дъртаци горе вече не могат и да зачеват....
Страшни глупости, децата трябва да излизат само и с единственото съгласие И НА ДВАМАТА родители, и тук не бива да влизат в аргументация каквито и да е самтиментализми, в т.ч. лечението в чужбиба...ОПААА Лечение в чужбина.. Еми отново ЕУ дерзание, не наше. Излиза, че ЕУ има изгода да пуска коридори и за лечение, щото обикновено се почва от 20К евра - нагоре. Значи има и изгода НАШЕТО да не е качествено..оспааа Касата дори е ръчкана да плаща такива лечения в чужбина, които са 10-30 пъти по-скъпи..опсааааа
ВЕКОМ ТУ ЕУ
Яко найс, Майкъл 😆
 
Боже, боже според някаква политически коментатор било европейски нормлано политците да се подиграват един на друг на животински и фекално-писоарни теми....

Явно се надишал добре с шенгенски въздух или е глътнал шенгенска водица....
 
Спорим за това дали е зле или добре, че сме приети, дори и частично. Другото е размивка от това. Писах за тези схеми - като се случат, ще можеш да говориш с факти, както е приемането ни. Нещо, което ти отричаш сега, докато аз ще кажа "прав беше", ако се случи твоето. Това е разликата.

Тъй като си по-запознат, какво точно ще се случи? Защото аз видях (случило се и е истина, не бъдеще неясно), че всичко що бе тук като мигранти изчезна, защото нямаме добре развит социален туризъм....и това е факт. ;) Ето ти и моето предположение, защото смятам, че е редно и аз да ползвам, щом са равносилни на вече случилите се неща, според вас: В най-лошия сценарии, ще ни ги върнат, ще видят как точно се вирее тук, и ще хванат пак на някъде, докато не пробият, до тогава, за разлика от Европа, ние не търпим толеранс и ще има доста интересни случки на набити, позволили си нещо повече. Други ще си намерят мястото тук по нормален начин, а трети ще се върнат, но смятам, че тук няма да се задържат. И сделката ще излезе може би солено за другата страна. Не е факт, не смея да кажа, че точно така ще стане, но е размисъл в тази насока.

Те схемите се случиха с приемането ни. Т.е. те са в основата на приемането ни. Т.е. това са фактите. Резултатът от тях, не е факт, който може да се случи за един ден и да бъде събран в репортаж от 30 сек. как "символично откриваме границата". Както писах в другата тема, тия които чакаме не са възрани някъде, че да ни ги изсипят наведнъж. Но е факт, че приехме да си ги вземем обратно без ограничения.

Също така е факт, че приехме да не мрънкаме за сухопътен шенген докато Австрия не реши, че вече няма проблем с мигрантите. Та.. ако ние си ги взимаме, а те пак забегнат този проблем за Австрия ще си остане нерешен. Дори и да отговаряме за условията на Шенген си набихме едно допълнително условие, в което сме зависими от настроението на Австрия. Други неща, които си набихме ще бъдат окончателно приети тоя месец - евентуално. Но за тях не виждам смисъл да говорим, понеже го няма базовото схващане на проблема и ще е пълна загуба на време.

За нашия НЕтолеранс ще си поемаме санкциите и размахването на пръст от ЕС, за което вероятно отново ще бъдат обвинени бираджиите, щото нали.. как да станем европейци... като душата е балканска.
 
Моят героизъм? Само аз ли съм се боцнал??? Имаш си мнение - споделяш го. Аз го уважавам. Ама да хейтиш всичко, което съм написал си е чиста проба комплексарщина. А и дори частичен Шенген е крачка напред, не виждам защо искаш да вървим назад. Не ми отговаряй, че винаги си прав.

Не, и други са боцнаха, кой да може да пътува, кой щот падна жертва на пропагандата... ма само ти го изтъкваш И в темата за Шанген.

ХейтЪТ е в главата ти, както на оня другия, дето се оплаква на другарката да му трие изцепките.

Отпадането на паспортния контрол щеше да е крачка напред, ако ги нямаше допълнителните условия. Към момента сме Кон за кокошка.. или по-скоро за яйце..
 

Горе