Честит ни Шенген

Ква куца тема фанахте.. почнахте да се превъзнасяте :)
Кви софиянци, кви пет лева. БГ е 6.5млн, СФ е 2.3млн. страшна работа, то всеки трети бил софиянец хахах страшно..
Софиянец си ако като минимум и баща ти е роден в София, а нормално - и двамата родители да са родени в София, всичко друго беги-беги, двоен страндарт, хем на село, хем софиянец...АРИ БЕ терикатер 😆
 
Трее да ви издебнеме са по великден, чакаме да се изнесете, слагаме бариери на всичкото път и пътеки... и после вече мое се броиме тук :p
 
Трее да ви издебнеме са по великден, чакаме да се изнесете, слагаме бариери на всичкото път и пътеки... и после вече мое се броиме тук :p
Да, аз също чакам да си шофирам по празните булеварди. Кеффффф!
 
Така че е нормално да има ответна реакция, нали?
Ми смешно е когато някой си говори на меко и изказа му е мек, да се опитва да говори на софийски диалект, не мислиш ли ?

Вие гледате софиянците на кръв, когато решат да мръднат от големия град.
Едни от най добрите ми приятели са софиянци и това няма нищо общо. По- скоро тези като теб, които не си излизат от квартала, решат да тръгнат из страната не биват харесвани, понеже не се държат адекватно :p
 
:D:DКва куца тема фанахте..

Аз помислих, че това е твоята петъчна тема. Отне ми няколко часа да разбера, че си нямам на престава в коя тема пиша

Трее да ви издебнеме са по великден, чакаме да се изнесете, слагаме бариери на всичкото път и пътеки... и после вече мое се броиме тук :p
Гадна напаст са, нимойш ги спря, като хлебарките.

Между другото, защо се промоцира висока СРЕДНА заплата за София? За да примамят колкото се може повече балъци. Работещи или инвестиращи.
Колкото повече хора живеят в едно населено място, толкова повече пари населеното място получава за усвояване от държавния бюджет, национални инвестиционни програми, данъци и други парични потоци. Сеш се ? Като мечо пух
 
В грешка си, голяма. Вие гледате софиянците на кръв, когато решат да мръднат от големия град. Така че е нормално да има ответна реакция, нали? Аз лично не искам да има подобна омраза, ама като тя вече е факт е нормална и реципрочната реакция.
Имате си летище в рамките на града.
Пуснаха ви в Шенген - голямата радост и т.н.

При тва положение какъв го дирите из страната с колите, само да цапате и да задръствате пейзажа?
 
Аз помислих, че това е твоята петъчна тема.

Дефа беше. Той подхвана вечния двубой провинция vs. София.

Колкото до столичани, с повечето няма проблеми. Обикновено са културни и възпитани хора, но имам едни комшии - баси боклучаците. Мангалската история отсекъде - най-мазната пакистанска чалга дънят. С нетърпение чакам уикенда, но като видя, че им спира колата, ми идва да забегна.
 
Верно е странна ситуацията тук, а реално наистина си трее едно 8-10% спешно да се изселят, че вече не се търпи хаха
Уж влизаме в ЕУ, наплив от провинция в СФ, а не както аз се надявам - да бегат по европата. Какво ги привлича бг-тата да идват в София и само да вдигат цените, мамка му.. Хайде изкажете се вие, много ве моля, хора от цяла България :)
Май трее за някакъв период от време, например 10г, на всички фирми откриващи работни места извън София, да се премахнат всякакви данъци, не виждам друг вариант 😁
 
Е тези не са като мен, не говори глупости. А и не съм си имал лично аз никога проблеми с хората, където и да са, защото съм свикнал да уважавам дори и невъзпитаните. Освен това не говоря по "шопски", нито меко, нито диалектно, имам нормална езикова култура.
 
Дефа беше. Той подхвана вечния двубой провинция vs. София.

Колкото до столичани, с повечето няма проблеми. Обикновено са културни и възпитани хора, но имам едни комшии - баси боклучаците. Мангалската история отсекъде - най-мазната пакистанска чалга дънят. С нетърпение чакам уикенда, но като видя, че им спира колата, ми идва да забегна.
В София ще е било интересно през 90-те. Ако съжалявам, че не съм бил в София, за тогава ще е било. Но не съм аз виновен за това, което го наричаш протовоборство. Бай Тошо е виновен за тази мега централизация. И оттам съвсем логично "провинция" срещу "столица".
 
То па страшната централизация на едното голямо НИЩО 🤣

Дефе, излизал ли си извън бг границите нявга ?
 
Великата глупост написа.
А според теб кой е отговорен за тази наистина мега централизация? Толкова малка държава и 1/4 да кажем концентрирано на едно място.
То па страшната централизация на едното голямо НИЩО 🤣

Дефе, излизал ли си извън бг границите нявга ?
Излизал съм. Но не успях да стъпя в Азия, ей на толкова бях, буквално на метри.
 
В София ще е било интересно през 90-те. Ако съжалявам, че не съм бил в София, за тогава ще е било.
Точно по това време се подвизавах там за кратки периоди - още по-зле беше. Нищо не си изпуснал.

Бай Тошо е виновен за тази мега централизация.
Тцъ, не е той. По негово време в цялата страна имаше препитание. А имаше и жителство, което правеше миграцията към столицата доооста трудна. ;)
 
Точно по това време се подвизавах там за кратки периоди - още по-зле беше. Нищо не си изпуснал.


Тцъ, не е той. По негово време в цялата страна имаше препитание. А имаше и жителство, което правеше миграцията към столицата доооста трудна. ;)
За първото не мога да го повярвам. Виждал съм кашоните на Славейков с книги, книги, тонове книги, това е едно от най-красивите неща, които съм виждал. За другото май си права, за уседналост и т.н. но няма значение, при Бай Тошо се случи тази масивна централизация.
 
А според теб кой е отговорен за тази наистина мега централизация? Толкова малка държава и 1/4 да кажем концентрирано на едно място.

Излизал съм. Но не успях да стъпя в Азия, ей на толкова бях, буквално на метри.

Истанбул не се брой брат, аххх ти търгаш ниеден 😁

Инак София си има същата централизация, каквато и преди 100г, няма нищо ново. Има разширяване на жилищни райони, както и сгъстяване на същите, но административно няма почти никаква промяна.
А що се гъчкат тук хората, ако тва ти беше въпроса, е че просто щото има повече дискотеки са се всичките им въртящи се около тях сателити ахахах
От гъзария един вид, по-късно вече идва необходимостта, след като се набихме в еу-то ;)
 
Точно по това време се подвизавах там за кратки периоди - още по-зле беше. Нищо не си изпуснал.
Това прозвуча сякаш всъщност е изпуснал шанса на живота си.
 
Истанбул не се брой брат, аххх ти търгаш ниеден 😁

Инак София си има същата централизация, каквато и преди 100г, няма нищо ново. Има разширяване на жилищни райони, както и сгъстяване на същите, но административно няма почти никаква промяна.
А що се гъчкат тук хората, ако тва ти беше въпроса, е че просто щото има повече дискотеки са се всичките им въртящи се около тях сателити ахахах
От гъзария един вид, по-късно вече идва необходимостта, след като се набихме в еу-то ;)
50 километра град, алъш-вериш наистина много си падат по това, след като си говорим направо почти, метри, стъпих в Азия, тъпия гугъл ме излъга
 
ахаха мани го Гошо си е мУшеник от малък, той те е дебнал поне 30мин преди това.., знам го аз него що за диване е 😆 Ние си те водим тук, че си стапил на азиатско килимче, и точка, па кой иска да вярва 🤣
 
ахаха мани го Гошо си е мУшеник от малък, той те е дебнал поне 30мин преди това.., знам го аз него що за диване е 😆 Ние си те водим тук, че си стапил на азиатско килимче, и точка, па кой иска да вярва 🤣
Долу в най-южната точка на Босфора е имало някакво подводно корабче. Което свървза Европа с Азия. Аз си мислех, че е ей така, да ама не.
 

Горе