Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

Вече и историята пуснахме и разпределянето на териоторията в интимен кръг, брей много информирани. Това пак не променя комунизма в БГ!
 
От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

@nort, е добре махни за малко капаците! Така или иначе комунизмът е доста разтегливо понятие, тълкувано по много и най-различни начини. Освен това самата дума е набита дълбоко в съзнанието на българина, като синвол на половин век еднопартийно управление и не толкова като идеология, принцип на действие и най-важното съществуване в чистият му вид - което реално никога и никъде не е имало. Както и да е - нотки на комунизъм (в същинският му вид, не действителният) е имало винаги в бг, във всяко едно управление, и не само в бг, ами навсякъде по света. Но понеже сега говорим конкретно за тези две партии - бсп и герб, ще ти дам малка тема за размисъл, както и леко забавление в стил "открийте приликите и разликите".

Ключова дума ТОТАЛИТАРИЗЪМ

Аз наблягам само на важните моменти :)

Тоталитарните режими са еднопартийни. Управляващата партия и нейната идеология претендират да представляват общата воля и интереси на цялото общество, на всички граждани. Законодателната, изпълнителната и съдебната власт са изцяло подчинени на решенията на партията и нейния водач

Индивидуалната свобода и основни граждански права също са ограничени в максимална степен, като са заменени с обещание за бъдеща „свобода за всички”.

Тоталният партиен монопол е оправдан от партийната идеология, според която решенията на партийния лидер са винаги правилни, като това се затвърждава чрез партийната пропаганда, която е задължителен елемент на тоталитаризма

изключително въздействащ психологически инструмент и целта им е да внушат на гражданите въодушевена подчиненост на партийната идеология

Сливане на трите власти (законодателна, изпълнителна, съдебна) в една система, пряко подчинена на водача
Партията прониква във всички държавни структури, подчинява ги, преобразува ги, създава нови и резултатът е партия- държава или държава, изцяло ръководена, подчинена, ограбвана от партията, която е обсебила и трите вида власти и на практика е унищожила парламентарната система

Култ към личността на водача;
 
От: От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

добре, добре
вервай си

бил съм да съм кон с капаци, невеж и всичко друго което изброй

Съгласен съм! :lol:
И аз съм съгласен.

Някаква зомби зараза е плъзнала последните 10-ина години - маса неграмотници, минали веднъж учебниците по история диагонално, и ми се наемат по форумите да обясняват историята и политиката. Смешно е, понеже са прецакани от системата, с чиято кауза са се натоварили като магарета.
 
От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

@copypaster, знам, че комунизъм не е имало, но всички ги наричат "комунисти" и така ги знаем.
Затова така ще продължавам. Аз не съм съгласен и с това, че се пишат за социалисти - да дадеш на циганите по някой лев и на пенсионерите не те прави социалист. Те само това правят - пенсии и помощи. Заплати - ако остане. Всичко друго - празни приказки и лъжи.

Бойко няма да го коментирам защото не мога да кажа, че ключовата дума "тоталитаризъм" е вярна! въпреки, че нещата които цитира може да се кажат, че съвпадат с профила му.

@Noke - използвай опцията за блокиране на избрани потребители.
@Реминд задължително го остави защото е добър източник на информация и обяснява по-добре.

Той пак почна да прави само това което умее - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45002
но вече никой не му се връзва.
Виждам, че си в листата му с приятели - горната тема сигурно си я пропуснал (не знам как е възможно), веднага да поправиш грешката!
освен всичко това, той е пример за псевдо русофил и бесепар! на който всеки би завидял :)
 
От: От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

И аз съм съгласен.

Някаква зомби зараза е плъзнала последните 10-ина години - маса неграмотници, минали веднъж учебниците по история диагонално, и ми се наемат по форумите да обясняват историята и политиката. Смешно е, понеже са прецакани от системата, с чиято кауза са се натоварили като магарета.

Не смешното е, че когато нямаш какво да кажеш по темата се пробваш в стил покер, което принципно върви пред посредствена публика :wink:
 
От: Честит 8 и 9-ти септември на @Remind

Много е бил беден, само с няколко републики и острови под Британско владение. :rolleyes:
Чърчил - черната овца на британската аристокрация:). Превърнал Сър Джон, пиещ чай в имението си в колониална Индия в най-обикновен работяга Джони, отмарящ в кварталния пъб:)
 

Горе