Чичко Ей Бей

От: Чичко Ей Бей

Каква му е далверата на този руснак, да достави стоката примерно до Франция, като едва ли, ще си покрие и 25-те $.
Явно, нещо не схващам...

Незнам какви 30 лева те гонят :lol: ...От Англия съм поръчвал доста ~половин килграмови неща и съм плащал 3-4-максимум 10 лева за доставка. От Китай съм зимал десетки дребни работи струващи 2-3 лева с безплатна доставка и тракинг номер даже...стотинки им излиза доставката. Наскоро очила си зех за 2 лева...Все от ибей.

Тия дъвки повече от левче едва ли им е доставката Русия-България - близо е.. От Гърция 500 грама чай си купих наскоро за 10-на лева, пак безплатна доставка за 2-3 дни дойде, с Еконт до съседния блок ако пратя нещо по бавно щеше стане...И по-скъпо :lol:

30 лева струва доста сериозна стока да изпратиш, лаптоп примерно. Между някой държави е малко-по скъпо в зависимост от къде минава пратката.

често стигаща 3-6 седмици, някой път дори и не стига крайната дестинация или достатъчно късно, когато вече да се е получил refund, но китаеца му е все тая за тоя боклук, дето е пратил, нали има изобилие от него, направи за жълти стинки, много ясно, че ще refund, отколкото да получи negative feedback или да му се случи нещо с бизнесът и да си загуби акаунтът

Доста са си сигурни даже и тея пратки, аз сигурно 100 боклуци съм накупувал от китай, до сега не помня нещо да не е дошло но си отнема месец, да.

Иначе в ибей си е защитен копувача, повечето неща ако не ги получиш ще ти върнат парите, ако продавача не иска ибей ще го направи.
 
Последно редактирано:
От: От: Чичко Ей Бей

Незнам какви 30 лева те гонят :lol: ...От Англия съм поръчвал доста ~половин килграмови неща и съм плащал 3-4-максимум 10 лева за доставка. От Китай съм зимал десетки дребни работи струващи 2-3 лева с безплатна доставка и тракинг номер даже...стотинки им излиза доставката. Наскоро очила си зех за 2 лева...Все от ибей.

Тия дъвки повече от левче едва ли им е доставката Русия-България - близо е.. От Гърция 500 грама чай си купих наскоро за 10-на лева, пак безплатна доставка за 2-3 дни дойде, с Еконт до съседния блок ако пратя нещо по бавно щеше стане...И по-скъпо :lol:

30 лева струва доста сериозна стока да изпратиш, лаптоп примерно. Между някой държави е малко-по скъпо в зависимост от къде минава пратката.



Доста са си сигурни даже и тея пратки, аз сигурно 100 боклуци съм накупувал от китай, до сега не помня нещо да не е дошло но си отнема месец, да.

Иначе в ибей си е защитен копувача, повечето неща ако не ги получиш ще ти върнат парите, ако продавача не иска ибей ще го направи.

Аз не знам как от там до тук им излиза стотинки, но ме интересува как от тук до там да ми излиза стотинки.
Щото като погледна цените на БГ пощи, които така или иначе не бих искал да ползвам, ами ето ти тарифите:
http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Ceni_EMS_01012008.pdf
Как ти се струват?
А, за такива като интайм да не говорим.
 
От: От: Чичко Ей Бей

Не са това цените, бъркаш се...

Иначе аз лично не продавам в йбей (нито пък другаде) ама си има доста Българи там..Един наскоро видях напускал кислородна вода, йод, марлички, валеряна и и други аптекарски работи дето струват под левче тук, за по 4-5 паунда в йбей с безплатен шипинг и явно си прави пари човека, 24 пъти му е продаден йода за 10 лева, сто лева печалба си е това :lol: Който му се занимава може да му се пробва като конкуренция, явно че по англия и ЕС са доста по-скъпи тея работи.
 
От: От: Чичко Ей Бей

Аз не знам как от там до тук им излиза стотинки, но ме интересува как от тук до там да ми излиза стотинки.

Виж сега..... няма как цената да е същата с китайската

в китай ако има днес 1 000 000 пратки за чужбина,
то
в България има 1 000 на ден

ако достигнем обема на киайците по износ повярвай ми и ние ще имаме сходни цени.


При нас пратките в повечето случай се комбинират с други фирми, не тръгват същия ден или дори тръгват след 2-3 дни и т.н

П.С
виж - български пощи, интерлогистика, спиди за румъния /много бързо доставят за румъния изненадан съм/ и т.н
 
От: Чичко Ей Бей

Аз да задам същия въпрос още един път: как се изпраща стока от България за чужбина без да ти дерат кожата?

По какъв начин гореспоменатия търговец изпраща стоката на ниска цена?

По въпроса дали да се предлага "безплатна" доставка или да се начислява отделно - има и една особеност, свързана със Закона за защита на потребителите. Шерифът беше писал по въпроса - обясняваше защо е изгодно да се предлагат няколко вида доставки (на различни цени).
 
От: От: Чичко Ей Бей

Аз да задам същия въпрос още един път: как се изпраща стока от България за чужбина без да ти дерат кожата?

По какъв начин гореспоменатия търговец изпраща стоката на ниска цена?

Има нещо гнило, дет се вика:)
http://www.interlogistica.bg/bg/info/evropa/
До Франция, примерно, най ниската такса - 30лв без ДДС. Някой ще обясни ли, как някой продава стока за 20 лева и плаща за доставката 30 лв?
 
От: Чичко Ей Бей

Продукт 1: 50 лева + 5 доставка
Продукт 2: 55 лева + безплатна доставка

Искаш да върнеш продукт 1, получаваш 50 лева обратно
Искаш да върнеш продукт 2, получаваш 55 лева обратно

И в двата случая обаче ще платиш доставката за връщане на продукта.
 
От: Чичко Ей Бей

Безсмислено е да се преповтарям и да рецитирам стари постове. Просто OP-а не иска да използва търсачката на форума. Ако напише eBay в нея ще му излезнат БАЯ теми, в които са обсъждани БАЯ връзки и са давани БАЯ логично препратки (но той пише „ей бей“, логично излизат НУЛА резултати :shock:). Някъде из темите ще се дистигне и до връзки, водещи към eBay's Sitemaps към различните country-sites, където пък поне 2 дни изцяло заделени за четене с разбиране. Общо взето аз едва ли мога да кажа нещо ново в темата, което да не е казвано и преди. Това не води до продуктивност (както има една категория в Chrome Addons), а преповтаряния пак, и пак, и пак… Утре нов потребител (или стар?), нова тема за същото. …
 
От: От: Чичко Ей Бей

Безсмислено е да се преповтарям и да рецитирам стари постове. Просто OP-а не иска да използва търсачката на форума. Ако напише eBay в нея ще му излезнат БАЯ теми, в които са обсъждани БАЯ връзки и са давани БАЯ логично препратки (но той пише „ей бей“, логично излизат НУЛА резултати :shock:). Някъде из темите ще се дистигне и до връзки, водещи към eBay's Sitemaps към различните country-sites, където пък поне 2 дни изцяло заделени за четене с разбиране. Общо взето аз едва ли мога да кажа нещо ново в темата, което да не е казвано и преди. Това не води до продуктивност (както има една категория в Chrome Addons), а преповтаряния пак, и пак, и пак… Утре нов потребител (или стар?), нова тема за същото. …

Завиждам ти за спокойствието и търпението :)
 
От: От: Чичко Ей Бей

Има нещо гнило, дет се вика:)
http://www.interlogistica.bg/bg/info/evropa/
До Франция, примерно, най ниската такса - 30лв без ДДС. Някой ще обясни ли, как някой продава стока за 20 лева и плаща за доставката 30 лв?
Лесно, просто не продава стока за 20 лв, а по-скъпа стока, за която си струва.
 
От: Чичко Ей Бей

Има нещо гнило, дет се вика
http://www.interlogistica.bg/bg/info/evropa/
До Франция, примерно, най ниската такса - 30лв без ДДС. Някой ще обясни ли, как някой продава стока за 20 лева и плаща за доставката 30 лв?

Вече не знам дали само се правиш на глупав за да дразниш хората тука..Една бърза сметка, използвайки калкулатора в сайта на български пощи показва че ~100 грамов пакет до франция струва 2,20, два килограмов струва 19 лева. Най-скъпо е до Америка/Австралия, до където 500 грамов пакет струва цели 10 лева.
 
От: От: Чичко Ей Бей

Безсмислено е да се преповтарям и да рецитирам стари постове. Просто OP-а не иска да използва търсачката на форума. Ако напише eBay в нея ще му излезнат БАЯ теми, в които са обсъждани БАЯ връзки и са давани БАЯ логично препратки (но той пише „ей бей“, логично излизат НУЛА резултати :shock:). Някъде из темите ще се дистигне и до връзки, водещи към eBay's Sitemaps към различните country-sites, където пък поне 2 дни изцяло заделени за четене с разбиране. Общо взето аз едва ли мога да кажа нещо ново в темата, което да не е казвано и преди. Това не води до продуктивност (както има една категория в Chrome Addons), а преповтаряния пак, и пак, и пак… Утре нов потребител (или стар?), нова тема за същото. …

Така е, просто исках да си изясня въпроса с доставката, за да разбера има ли смисъл да продължавам да търся и чета тонове материал. Понеже аз няма да ставам търговец в бея, просто имам няколко малки стоки, които искам да продам.
Явно, объркването ми, поне по отношение на БГ пощи е дошло от там, че тарифните им планове които гледах бяха съвсем различни в цените от калкулатора, за който спомена гневният човек zbm:)
Не виждам, що трябва да се дразним за толкова.
 
От: От: Чичко Ей Бей

Така е, просто исках да си изясня въпроса с доставката, за да разбера има ли смисъл да продължавам да търся и чета тонове материал. Понеже аз няма да ставам търговец в бея, просто имам няколко малки стоки, които искам да продам.
Явно, объркването ми, поне по отношение на БГ пощи е дошло от там, че тарифните им планове които гледах бяха съвсем различни в цените от калкулатора, за който спомена гневният човек zbm:)
Не виждам, що трябва да се дразним за толкова.


Седни да мислиш и за яйцето и кокошката, даже и тях ги питай, че мен не ме взимат на сериозно, пък не ми се четат и на мен тонове материали, а трудно се заспива като не знаеш отговора :D
 

Горе