[ШОК] Метеорит в Челябинск ....

От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Преди няколко дни бях чел че се очаквало метеорит да мине покрай земята
ама нямало опастност от сблъсък - май не са го изчислили добре от НАСА
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Какъв метеорит е това - детска играчка - четете за Тонгуският метеорит мисля че 1908-та е паднал в тайгата - това е метеорит
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Абе едно е да падне в тайгата .... друго е в центъра на града :)

Не искам да си представям да чистя отломки след някакво такова животно ....
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Това дето падна сутринта в Русия всъщност не е метеорит, а парчетата от него. Самият метеорит се е разпаднал още в атмосферата. Ако беше паднал цял щеше да стане нещо като Тунгуската история. По BBC казаха, че парчета са паднали в няколко различни града. Никой не знае на колко точно места е имало взривове, но са били много. А този метеорит, който ще прелети довечера ако реши да пада може да заличи цял град като Пловдив или Варна примерно.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Те са го уцелили с ракета, иначе пораженията щяха да са доста по-сериозни.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

ти сериозно ли? потвърдено?

Поне така пише в линка, който дадох горе:
Ройтерс, позовавайки се на РИА-Новости, пише, че експлозията се е случила на около 10 000 метра височина. По предварителни данни са ранени над 400 души.

Според някои източници метеорът е бил ударен от ракета на руските противовъздушни сили.
Дали е така, не мога да кажа, но на клиповете се чува експлозия и има счупени прозорци.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Ееееее и метеоритите не знаят де да падат. :( Трябваше да падне върху Народното Събрание тук. :D
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Поне така пише в линка, който дадох горе:

A, пропуснал съм го, извинявай. A относно "гърмежите", възможно ли е да са - http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_boom

пп: поне научих руския еквивалент на "FUUUCK!!!!" :)

- ЕБ**ТЬ!!!
- КАКАЯ ТАКАЯ Х*ЙНЯ?!?!? НУ, ЧТО ТАКОЙ???
- БОМБАНДИРОВКИ НАТО! АРТПАДГАТОВКА!

:lol:
 
Последно редактирано:
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

A, пропуснал съм го, извинявай. A относно "гърмежите", възможно ли е да са - http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_boom

Гледал съм по дискавъри опити с изтребители и ефекта беше същия, само че в по-малък мащаб. Но това е нормално, като се има предвид масата на двата обекта.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Няма да се изненадам ако руснаците са успели да го прихванат с нещо за раздвобяване
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Ееее баш при руснаците. Все интересните неща при тях! Шегата настрана има доста пострадали, но за щастие вече е минало. Все пак ето колко лесно може да ни отнесе един метеорит та даже и няма да разберем.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Взривът от метеорита е бил 20 пъти по-силен от този на атомната бомба пусната над Хирошима. Добре че е бил на доста по-голяма височина.

24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1775557
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Те са го уцелили с ракета, иначе пораженията щяха да са доста по-сериозни.

implied-facepalm.jpg
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Аз се моля да дойде при американците да падне, той падна в Русия, добре че сега още се придвижват и моля се господи, да падат в щатите.
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Аз се моля да дойде при американците да падне, той падна в Русия, добре че сега още се придвижват и моля се господи, да падат в щатите.

Недей! Падна си точно на място. Щяха да реват до полуда...

В Русия - три дни се шуми, после всички заживяват постарому.
В Щатите - "Американските учени установиха, че високия ръст на самоубийствата през 2043 се дължи на стреса, на който са били подложени майките им при падането на метеорита в щата Тексас(примерно) през 2013..."
 
От: [ШОК] Метеорит в Челябинск ....

Четах че не можели да открият къде е паднал самият метеорит, ровили в някакво езеро но нищо не открили. Размери 17 метра и маса около 10 хиляди тона. Как може нещо което е 17 метра да тежи 10 хиляди тона ?!? От какъв материал е това нещо ... евах...
 

Горе