Шофиране за Uber

От: Шофиране за Uber

Колко пари може да се изкарат за 1 месец по 10 часа раб ден

а мен ме интересува за 24 часов работен ден :)

@венци, бегай си направи психо тест защото си опасен за околните :wink:
 
От: Шофиране за Uber

Имам приятел, които е такси към тази фирма, но в Англия, Лондон.
Незнам как е тук, в България, но там схемата била следната:
Чрез приложение на смарт апарата си викаш такси до някоя дестинация, на устройството ти показва маршрута, по който ще мине таксито, като виждаш и сметката си. На шофьора същата работа, стигаш до дестинацията си без никакви излишни движения, сметката ти е точна на смарт устройството ти, няма никакви помпи и подобни щуротии, натискаш бутон и плащаш и всички по живо и здраво.
На таксиджията му удържат мисля беше 20% от стойността на услугата и всички били пре доволни.
До колкото знам обаче, в България таксиметровите фирми хич не били доволни от тези таксита на uber и се опитват да ги закрият.
Май на всякъде по света другите таксиджии не ги харесват и то по обективни причини, при uber всичко е много ясно за маршрут и цена.
 
От: Шофиране за Uber

Имам приятел, които е такси към тази фирма, но в Англия, Лондон.
Незнам как е тук, в България, но там схемата била следната:
Чрез приложение на смарт апарата си викаш такси до някоя дестинация, на устройството ти показва маршрута, по който ще мине таксито, като виждаш и сметката си. На шофьора същата работа, стигаш до дестинацията си без никакви излишни движения, сметката ти е точна на смарт устройството ти, няма никакви помпи и подобни щуротии, натискаш бутон и плащаш и всички по живо и здраво.
На таксиджията му удържат мисля беше 20% от стойността на услугата и всички били пре доволни.
До колкото знам обаче, в България таксиметровите фирми хич не били доволни от тези таксита на uber и се опитват да ги закрият.
Май на всякъде по света другите таксиджии не ги харесват и то по обективни причини, при uber всичко е много ясно за маршрут и цена.

Разбира се, че таксита не искат по-ефективна конкурираща ги услуга.
 
От: Шофиране за Uber

Разбира се, че таксита не искат по-ефективна конкурираща ги услуга.

Никой не иска конкуренция в неговата си сфера.

Ама когато са потребители тези същите пък реват срещу монополите, високите цени и скапаните продукти/услуги.
 
От: Шофиране за Uber

Разбира се, че таксита не искат по-ефективна конкурираща ги услуга.

И по-добри - няма миризливи субекти с мръсни коли, пушещи през 2 минути, с ниска лична хигиена, винаги закръглящи нагоре и т.н. Освен това последните 2 пъти в Uber се возих на Lexus и X5.
 
От: Шофиране за Uber

Интересно кога ще пуснат експанзия и други градове освен софия..
 
От: Шофиране за Uber

И по-добри - няма миризливи субекти с мръсни коли, пушещи през 2 минути, с ниска лична хигиена, винаги закръглящи нагоре и т.н. Освен това последните 2 пъти в Uber се возих на Lexus и X5.

Ам, да погледнем от другата страна - не знаеш кой клошар е стоял преди тебе в лексуса ;)
 
От: Шофиране за Uber

в дубай си слагат наилони на седалките в лексусчетата, да не им ги цапаш ;)

тук тея лъскавите коли вече ги няма, ползват се обикновенни автомобили, но обслужването е определено по добро.

все пак колегата пуснал темата можеше да добави малко инфо относно колко пари печели на км(като си извади разходите), колко заявки има за час и т.н.
 
От: Шофиране за Uber

Със стара бангия май не можеш да караш:), трябва да е под 10 годинки, като при такситата, а в БГмасово се карат по-възрастни талиги, от което следва, че услугата не е масова и бакшишите скоро ням да загинат, ако Юбер ги застрашаваше всички щяха да са на мегдана, аз не съм ползвал тяхните услуги, ама ми се струва, че е умрела работа, като смарт куриер на еконт примерно, в смисъл не можеш да очакваш това да ти е основния доход, по-скоро за забавление да качиш некоя вуйна да я повозиш по жълтите павета или пък по погрешка да качиш некой емигрант да те заключат за трафика на хора, така е по гръцко тук май не.
 
От: Шофиране за Uber

@венци, бегай си направи психо тест защото си опасен за околните :wink:

Въпросът ми е резонен, защото масово таксиметровите шофьори карат по 10-12 часови смени, да не казвам че има хора които карат собствени коли и нямат колега .... съответно карат по 16 и повече часа на ден (всичко това против законодателството, и го правят само защото са притиснати и имат заеми и т.н)

@nortrant - за протокола съм си правил такъв психо тест и съм го минал успешно :D
 
От: Шофиране за Uber

@nortrant - за протокола съм си правил такъв психо тест и съм го минал успешно :D

Всеки с категория C го е минавал, а такава категория освен за камиони над 3,5 тона се изисква и за таксиджии, линейки, патрулки и т.н. Аз лично съм се явявал 2 пъти - веднъж при изкарването на книжката и после след 5 години - за толкова време беше валиден преди, сега не знам как е защото не ми трябва C категорията. Изпита е сравнително лесен и мисля че всеки нормален човек би го взел от първия път. Не мога да разбера какъв идиот трябва да си за да се провалиш... Взимали сме къде-къде по-сложни работи - примерно Теоретичната електротехника в Техническия :)
 

Горе