Шофьорски курс въпрос ?!

От: Шофьорски курс въпрос ?!

E за това не е хубаво да се запишеш при рандом инструктор, не можеше ли да питаш приятели изкарали вече курсовете и нямали подобни проблеми.
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

E за това не е хубаво да се запишеш при рандом инструктор, не можеше ли да питаш приятели изкарали вече курсовете и нямали подобни проблеми.

Общо взето всичките ми приятели са си плащали. Един листовки , друг кормуване ... в други фирми ( което аз не одобрявам , даже имам такива приятели при които не се качвам в колата , ми предпочитам да си ходя пеш !!! ) , то корупцията е навсякъде, но тук съм потресен
от това , че всичко си казват направо , даже по телефона говорят открито и искат пари. Аз искам да мина по честния начин , а не като моите приятели да си плащам.
То това щеше да е най-лесно . Мисля , че на всеки му е ясно , че щом имам около 700 лева да дам (550 за курса и по 60 за изпитите) Имам и 300 да и дам рушвет, но не искам.... Тя на баба ми пенсията е толкова, има хора по селата работят за тези пари 15-20 дена... а тези цървули да ги изкарват за 20 минути.

И ние да си мълчим а те да ни стрижат като овце, доста от курсистите си платиха и взеха изпита и за това се говореше открито. Инструктора посочва и вижда , тоя виждаш ли го , преди малко си плати...................... Сега минава преди теб, а ти ще седиш и ще чакаш...... връща се след 30 мин колата , хоп момчето взело книжка.... Ама и аз като я взема , мисля хубава реклама да и направя..... Ще пусна 1 блог ще опиша случая , и ще бухам линкове яко.. :)

Няма проблем , че са ме скъсали , проблема е , че вече 3-4 месеца , сяка седмица ме лъжат , че ще има изпит а не правят. Или по точно правят, но не ме викат.
Един вид ме изнудват да зимам допълнителни часове, или да и дам пари за да ме пуснат на изпит отново.
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Ами... плаща се
защо да се явявам на листовки
и там някой дъртак да ме ядосва на кормуване
и после да ме съди за шамари и обиди,
като им дадох 200 лева горница и хоп от раз...
ламята и тя с 200 лева отгоре и въобще и е през верандата какво и се е паднало на изпита.


Друг е въпроса че не съм съгласен изобщо с това че трябва да се плаща за курсове.
Едно време за каруца искали ли са им китап?
и за каубойте за конете искали ли са им пари дева за курс.
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Това в кой град, че и скъпи курсовете, при мене курса в които са включение 2 x 40 за листовки + кормуване парите за книжката идват около 500, а аз имам и БЧК от М категорията, така че по-малко. 3-ма приятели взеха вече, никакви плащания и разправии. Единственото което не е според закон е че се явиха на по 15-20 часа макс от задължителни 31, ама пак си ги взеха, пък и 31 си е много мъкнене :D
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Град София. ! Отделно БЧК ми казаха , че е 45-50 лева и медицинското 20-30 ... :) И подоването на документи 20-30 по бавната процедура :)
Аз съм си карал и преди това , на село из ливадите многоо многоооо , той тоя педал още на 1 вия път като карахме ме пусна в центъра на София и каза , добре много добре караш..... Ама после си е*а м**ката....
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Бах тая София, цените са доста по-високи от провинцията, БЧК-то е така да 38-40 + 3-5лв за превод беше. Медицинското тука е 10-12лв май. За документите са едни цените, 30 за бавната и 50 и колко беше за бързата. Ама в цените на курсовете има съществена разлика над 30%
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Град София. ! Отделно БЧК ми казаха , че е 45-50 лева и медицинското 20-30 ... :) И подоването на документи 20-30 по бавната процедура :)
Аз съм си карал и преди това , на село из ливадите многоо многоооо , той тоя педал още на 1 вия път като карахме ме пусна в центъра на София и каза , добре много добре караш..... Ама после си е*а м**ката....

Принципно така правят още 2-рия час те пускат на улицата. 1 час седиш и обикаляш в гръг на полигон и после почваш по улицата... Нормално си е...
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Колеги, понеже и аз го имам същия проблем като HailMary, с разликата, че аз съм навит да си платя. Кажете към коя школа, към кой инструктор да се обърна. Направо ли да го питам или някак си по-заобиколно да попитам ? Давайте идеи къде да отида :)
 
Ще те хейтна много здраво: докато не се научиш да караш не трябва да те пускат... на мен ми е писнало от такива дето не могат да карат и правят рискови изпреварвания да се чуди къде да им бяга човек за да не си отидем и двамата... Освен това сигурно съм спасил живота на една камара идиоти който са тръгнали да изпреварват и не им върви колата достатъчно и са се надценили... ама аз понеже имам преценка за разстояние, скорост ускорение като ме мине такъв забавям да му оставя място да се прибере (и покрай идитотите и на много невинни хора който са били в насрещното)

Ако твърдиш че можеш да караш има видео и аудио запис поискай преразглеждане съсем просто е ПИШЕГО В ТЕМАТА а ако мислиш че инструктора + изпитващия те мрази и те прекарва на гадни места за който не ти е казал (например два стопа един след друг и единия е скрит в клони което - не е много правилно но го има в София например) плати си само за изпит в друга школа в друга чадст на града никой не те знае и не те познава и ще ти излезе по евтино от да си платиш И Е ПРАВИЛНИЯТ НАЧИН
 
От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

...а ако мислиш че инструктора + изпитващия те мрази и те прекарва на гадни места за който не ти е казал

За мен точно това се казва изпит. Да те прекарат на непознато място и да видят дали ще може да се оправиш. Утре ще се качиш в колата и ще отпрашиш на някъде и какво правиш? Не можеш да караш, не знаеш знаците, не си адекватен на пътя, и какво ще ти е оправданието? Ама това е нов път и не го знам, за първи път минавам от тук?! :cry:

Аз като се явявах на изпит, ме прекараха през възможно най-трудния участък в града, и не бях минавал през него. И си взех изпита.

Такива хора трябва не да се късат на изпити - на тях трябва да им се забрани да се явяват на изпити. Тогава идиотите, за които coolice споменава ще станат значително по-малко и ще бъде много по-приятно да се кара.
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Урсовете не са това което бяха. На времето имаше и полигон задължително естакада и гараж на заден ход. Сега всичко това го няма излизат доста неподготвени и без опит. Има хора им стига времето от 30 часа за курс но има и такива че и 100 часа са им малко. Затова решават да си платят колкото им искат но след като платят стават опасни за движението и за другите участници. Затова аз съм твърдо против подкупи и други скрити вратички. Трябва да се научиш да караш и да знаеш правилника за да не си опасен и за останалите участници в движението. Така са научен и инструктори и полицаи и лекари всеки иска ама защо след като си си платил курса след като си платил здравни осигуровки стига вече с тая корупция не ви ли писна на всички от нея. Искаме промени а крием имената след като си вземеш книжката щял да каже името то тогава вече ще е късно. Да ви кажа аз около 12 години карах такси имал съм и нарушения но на полцай подкуп не съм дал пишеха ми актове и фишове и оставаха изненадани че не им давам кинти. След като си сгрешил си плащаш. Така че не се плаши че не си взел книжка акого можеш си го можеш така че и папата да те изпитва пак ще се справиш но ако не го можеш и 1000 лева да дадеш пак си оставаш опасен за движението. Успех с изпита.
П.П. Преди години минавахве през година на психо беше задължително. Винаги съм се справял без проблеми и съм бил пръв. Последния път приключих доста преди другите и ме скъсаха но не че имах грешки а защото се справях доста добре. Последва скандал и си пойскях резултатите стана голям панаир но поне останах доволен. Там корупцията също е налице. Така че не се плашее а да променим тая държава.
 
От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

Ти, ако мислиш, че на шофьорски курсове може да те научат на нещо, което не знаеш преди това, значи или си на към 50 години и си живееш още в комунизма, или просто не живееш в тая държава. Смея да кажа, че карам добре поради простата причина, че на баща ми това му е професията от едно време - бил е рали състезател. Така че аз знам да карам още преди да проходя, къде има една дума. Пък може и да го заковем тоя въпросен инструктор. Какво пречи ? - брат ми е репортер в телевизия и ме офертира да врътне една скрита камера, та може и да нарпавиме 2 в 1 направо. Хем книжка ще изкарам, хем материалче ще има. Така че, ако имате нещо предвид - давайте идеята, ако не - без хейтърство, ако е възможно.

Ще те хейтна много здраво: докато не се научиш да караш не трябва да те пускат... на мен ми е писнало от такива дето не могат да карат и правят рискови изпреварвания да се чуди къде да им бяга човек за да не си отидем и двамата... Освен това сигурно съм спасил живота на една камара идиоти който са тръгнали да изпреварват и не им върви колата достатъчно и са се надценили... ама аз понеже имам преценка за разстояние, скорост ускорение като ме мине такъв забавям да му оставя място да се прибере (и покрай идитотите и на много невинни хора който са били в насрещното)

Ако твърдиш че можеш да караш има видео и аудио запис поискай преразглеждане съсем просто е ПИШЕГО В ТЕМАТА а ако мислиш че инструктора + изпитващия те мрази и те прекарва на гадни места за който не ти е казал (например два стопа един след друг и единия е скрит в клони което - не е много правилно но го има в София например) плати си само за изпит в друга школа в друга чадст на града никой не те знае и не те познава и ще ти излезе по евтино от да си платиш И Е ПРАВИЛНИЯТ НАЧИН
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

Аха, човекът с голямото Его се появи, и ни показва колко е бил добър, от кога се е бил научил да кара, как имал връзки с телевизията, как той можел и знаел. Ми че тогава що сме ти ние, що искаш мнение от нас, след като ни смяташ за незнаещи и неможещи?
 
От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

Смея да кажа, че карам добре поради простата причина, че на баща ми това му е професията от едно време - бил е рали състезател. Така че аз знам да карам още преди да проходя, къде има една дума.
Тук става въпрос за над един тон желязо, което се движи с висока скорост по улиците под твой контрол. Една малка грешка може да коства живота на някого. Целта на шофьорския курс не е да научи човек как се кара, а да му набие завинаги в главата най-важните правила. Сбъркаш ли някое е от тези важни правила на изпита значи не заслужаваш книжка, защото ще си много опасен на пътя.

Баща ти няма никакво значение какъв е, нито брат ти. Ти си се провалил на изпита, не те. Да можеш да караш и да заслужаваш книжка са съвсем различни неща. И маймуна може да се дресира как да кара, но това не значи, че трябва да я пуснат на улицата с тон и половина бърза стомана.

Шофьорският изпит е доста лесен. Дори полуграмотни цигани успяват да заслужат книжка без да дават подкупи. Стегни се, оправи си грешките и си вземи изпита, щото иначе цял живот ще знаеш, че не заслужаваш правото да караш кола, а това е много унизително.
 
От: Шофьорски курс въпрос ?!

какво его, какви 5 лева, братле... просто задавам въпрос къде мога да намеря такива фирми и инструктори. Ти някъде да видя да съм написал, че смятам някого за "незнаещ и неможещ". Ако на тебе ти е ниско самочувствието или нещо подобно и си въобразяваш, че всеки те подковава, си е чисто твой пробелм. Просто питам дали можете да ме насочите на някъде. Нищо повече.
 
От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

С разликата, че аз още на изпит не съм бил, че да ме скъсат... както казах искам да свърша раота 2 в 1, така че ако имате нещо предвид, пишете.

Тук става въпрос за над един тон желязо, което се движи с висока скорост по улиците под твой контрол. Една малка грешка може да коства живота на някого. Целта на шофьорския курс не е да научи човек как се кара, а да му набие завинаги в главата най-важните правила. Сбъркаш ли някое е от тези важни правила на изпита значи не заслужаваш книжка, защото ще си много опасен на пътя.

Баща ти няма никакво значение какъв е, нито брат ти. Ти си се провалил на изпита, не те. Да можеш да караш и да заслужаваш книжка са съвсем различни неща. И маймуна може да се дресира как да кара, но това не значи, че трябва да я пуснат на улицата с тон и половина бърза стомана.

Шофьорският изпит е доста лесен. Дори полуграмотни цигани успяват да заслужат книжка без да дават подкупи. Стегни се, оправи си грешките и си вземи изпита, щото иначе цял живот ще знаеш, че не заслужаваш правото да караш кола, а това е много унизително.
 
От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

Ти, ако мислиш, че на шофьорски курсове може да те научат на нещо, което не знаеш преди това, значи или си на към 50 години и си живееш още в комунизма, или просто не живееш в тая държава..
Живея в тази държава и искам да не срещам по пътищата само рали състезатели можещи да карат а да им искат 300 лева за да минат изпита. Искам след като е курс да може да се научи нещо ако не може да се научи нищо тогава да не ги правят а всеки да си купува книката. След като си толкова уверен и сигурен в себе си не подадеш оплакване че ти искат пари и искаш да покажеш на какво си способен. Ралитат са друга тема дори след малко отивам да ги гледам, ако не е тайна как се казва бащати за да знам за себе си дали съм го гледал защото съм голям фен на рали състезанията.
 
Re: От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

За мен точно това се казва изпит. Да те прекарат на непознато място и да видят дали ще може да се оправиш. Утре ще се качиш в колата и ще отпрашиш на някъде и какво правиш? Не можеш да караш, не знаеш знаците, не си адекватен на пътя, и какво ще ти е оправданието? Ама това е нов път и не го знам, за първи път минавам от тук?! :cry:

Аз като се явявах на изпит, ме прекараха през възможно най-трудния участък в града, и не бях минавал през него. И си взех изпита.

Такива хора трябва не да се късат на изпити - на тях трябва да им се забрани да се явяват на изпити. Тогава идиотите, за които coolice споменава ще станат значително по-малко и ще бъде много по-приятно да се кара.

е не е баш така, в софия има място два поставени стопа през две коли разстояние за едно и също кръстовище като единия е неправилно поставен и зарязан от години скрит частично в клони на дърво... обаче по нашите закони като го има значи е знак и трябва да ги спазиш и двата ако не спазиш те късат...

нещо като онзи знак по пътя за банско в края на населеното място (едно село) 60 км след който следва трикилометровата права, дето нашега разправят че второ поколение катажии вече хранел първото се били песионирали... споменаха го случй предните празници че бил от знаците който кат премахнал по пътя за гърция с покриване с найлон за празниците да улесни движението :) няма таква държава... а коментара го четох във дневник.бг
 
Re: От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

Живея в тази държава и искам да не срещам по пътищата само рали състезатели можещи да карат а да им искат 300 лева за да минат изпита. Искам след като е курс да може да се научи нещо ако не може да се научи нищо тогава да не ги правят а всеки да си купува книката. След като си толкова уверен и сигурен в себе си не подадеш оплакване че ти искат пари и искаш да покажеш на какво си способен. Ралитат са друга тема дори след малко отивам да ги гледам, ако не е тайна как се казва бащати за да знам за себе си дали съм го гледал защото съм голям фен на рали състезанията.

те не са му искали пари ама той иска да си ги даде за да е сигурен...
 
Re: От: Re: Шофьорски курс въпрос ?!

Ти, ако мислиш, че на шофьорски курсове може да те научат на нещо, което не знаеш преди това, значи или си на към 50 години и си живееш още в комунизма, или просто не живееш в тая държава. Смея да кажа, че карам добре поради простата причина, че на баща ми това му е професията от едно време - бил е рали състезател. Така че аз знам да карам още преди да проходя, къде има една дума. Пък може и да го заковем тоя въпросен инструктор. Какво пречи ? - брат ми е репортер в телевизия и ме офертира да врътне една скрита камера, та може и да нарпавиме 2 в 1 направо. Хем книжка ще изкарам, хем материалче ще има. Така че, ако имате нещо предвид - давайте идеята, ако не - без хейтърство, ако е възможно.

пич другите са ти го казали ти може да знаеш как да караш ама явно не знаеш правилата за движение което те прави опасен, а според закона като не знаеш правилата значи незнаеш как да караш ПРАВИЛНО и това му е опасното...
 

Горе