Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Това отдавна е ясно, че възможностите за хакване ще се качат на извънземно ниво. Очаквам връщане на мода на статичните сайтове.
 
Накрая ще се окаже, че наистина живеем във виртуален свят и, че матрицата е реалност как в тръгнало:)
Не живеем във виртуален свят, но чувствата ни се изместват натам. Казвал съм го - как завършва Матрицата? С какво послание?
 
Гледали ли сте филма "Валериан и градът на хилядите планети" - там има един виртуален град. Има много истина във филмите, дано само не стане реалност филма "Терминатора", че натам отиват нещата.

Наскоро, точно тази тема обсъждахме с един софийски дрисльо :)

Резултата от дискусията беше, че абсолютно всичко е възможно да се постиге, всичко, което имаме на разположение като фантазия в кухите си кратуни. Така, както прапра-в-перьод бабите ни са мечтали да търкалят нещо и изобретили колелото, така и по-късно са мечтали и фантазирали как ще се возят на конче.. Та до днес, а и с развитието на мозъка (фантазиите аджеба) мечтаели и си фантазирали дрисьовците по кашетата на бронкс, да имат трупка, която да става не само за замеряне, ами и за дрънкане на глупости от разстояние. А после дори са достигнали ултра фентезито (айзък за Айзък), да си гледат грозните муцуни от найсе километра, и то не от днес за утре, ами баш на момента.

Та смисъла и идеята на тези безсмислени разсъждения е, че технологията на създаване и изобретяване, чисто и просто е свързана с нуждите, които в днешното съвремие, и от чиста лакомия, са пряко свързани с мечтите, които пък неминуемо са подчинени на въображението.
Тоест, няма да има нещо, което да не бъде изобретено един ден, единственото условие да е плод на реалната ни фантазия, билив ме 😇
Не се знае кога, не се знае и дали ще е обществено достъпно или вкарано в регулация или пък прикрито, но следвайки тази логика, със сигурност ако не ние, то следващите пищенгяси ще станат свидетели и на телепорта и на телепатията, и още нещо имаше, но ето, че не мога да си го представя, т.е инфантазирвам в момента ;) А още по следващите, ще могат да се зарадват и на поредното самоунищожение на човечеството, халал да им е ахахах

Естествено нямаше никакъв смисъл от всичкото това, но определено в момента някои АЙботове си гризат ноктите от яд 😆
 
Гледали ли сте филма "Валериан и градът на хилядите планети" - там има един виртуален град. Има много истина във филмите, дано само не стане реалност филма "Терминатора", че натам отиват нещата.
Натам отиват. Малко по малко.
"Валериан и градът на хилядите планети" също съм го гледал. Много е контрастен, има история и атмосфера.
Макар, че от доста време не гледам филми и сериали. Рядко.
@Websolut е напълно прав. Напоследък съм се зарибил с генериране на картичнки с помощта на AI.
Може да си въобразявам, но има нещо в това AI. Ние му попълваме базата данни, но още не мога да реша дали има нещо повече. Дали наистина го обучаваме, или просто използва базата си с данни, по алгоритъм, който не ми е ясен. Но сякаш наистина се учи.
 
Обобщена информация за текущото състояние на нещата:
 
Да близко е до истината, аз почти нищо не разбирам от програмиране и успях с чат GPT да си направя код на питон за извличане на информация ми трябваше от един сайт, изображения цени и така нататък за един каталог...при което при всяка грешка, му давах инфо какво ми дава и той ми казваше какво да оправя, не само даваше, но и пренаписваше кода. И все пак мисля, че за сега ще е само инструмент които ще оптимизира работата, но след 5 години, бог знае.

Аз не знам да не достигнем набързо пика на своето развитие като цивилизация и да се само затрием. От една страна водим войни за влияние, ресурси и пари, а от друга се развиваме стремглаво в технологично отношение, то по военно време се правят най-много открития и технологии де, но ние според мен не сме дорасли още и не знам да не се само изтребим като на шега.
 
Супер, искам еротични снимки с AI да ме направят млад, строен и много привлекателен с мадама на яхта, и да изпратят снимките ми на всички познати да се пукнат от яд и завист :D:D:D
Между другото, тези двамата водещи са ми едни от най антипатичните типажи на публични личности

 
Супер, искам еротични снимки с AI да ме направят млад, строен и много привлекателен с мадама на яхта, и да изпратят снимките ми на всички познати да се пукнат от яд и завист :D:D:D
Между другото, тези двамата водещи са ми едни от най антипатичните типажи на публични личности

Дай няколко селфита и ше го уредим.
 
Дай няколко селфита и ше го уредим.
Как ли не, да ме нагласиш в сексуални взаимоотношения с някой, като Дефа и ше трябва евро да пращаме за да не ги публикуваш във форума.
 
Да близко е до истината, аз почти нищо не разбирам от програмиране и успях с чат GPT да си направя код на питон за извличане на информация ми трябваше от един сайт, изображения цени и така нататък за един каталог...при което при всяка грешка, му давах инфо какво ми дава и той ми казваше какво да оправя, не само даваше, но и пренаписваше кода. И все пак мисля, че за сега ще е само инструмент които ще оптимизира работата, но след 5 години, бог знае.

Аз не знам да не достигнем набързо пика на своето развитие като цивилизация и да се само затрием. От една страна водим войни за влияние, ресурси и пари, а от друга се развиваме стремглаво в технологично отношение, то по военно време се правят най-много открития и технологии де, но ние според мен не сме дорасли още и не знам да не се само изтребим като на шега.
Това е най-логичното, казах ви го преди месеци.
Нали знаеш там за ученика и майстора.
Първо и най-добре АИ ще се справи с това от което е създаден.
 
Дай няколко селфита и ше го уредим.
Не знам дали ще издадеш нещо в Амазон, но аз определено имам вече достатъчно много добри неща, за да го направя.
 

Горе