Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Този бот и ние от няколко дни го ползваме за блог постове на рекламната ми агенция, както и разни ад копита.

Наскоро уволнихме едно родно моме дето взимаше по 2к на месец да пише копи и този бот за съжаление я превъзхожда по талант, съвсем сериозно. Пробвахме го да пише код за тракване на разни неща и там също се справи добре.

Пак се налага да преглеждаме нещата и да се правят леки поправки и допълвания, но спестява 80% от времето за писане.

Даже вчера го препратихме към колеги от друга рекламна агенция, на които ще им е полезно да си правят рекламните послания с него.
 
Този бот и ние от няколко дни го ползваме за блог постове на рекламната ми агенция, както и разни ад копита.

Наскоро уволнихме едно родно моме дето взимаше по 2к на месец да пише копи и този бот за съжаление я превъзхожда по талант, съвсем сериозно. Пробвахме го да пише код за тракване на разни неща и там също се справи добре.

Пак се налага да преглеждаме нещата и да се правят леки поправки и допълвания, но спестява 80% от времето за писане.

Е да. Както казах по-рано - да му мислят копирайтърите. Всичко приключи за тях.
 
Т'ва е брутално. Значи смятайте - занимавам се с технологии, уеб и сървърни шитс вече към 17г. и съм напълно изумен.

Един тъп AI е способен да отговори на технически въпрос след 1-2 секунди и отговора съвпада 1 към 1 с това как съм решавал подобен проект. С изключението, че аз бих използвал DYI k8s в Hetzner, а не AWS, но все пак не съм му подал изискване за бюджет.

Много е вероятно за почти всичко OpenAI да даде по-добър отговор от повечето техничари във форума.

П.С. - аз лично започнах да го използвам в комбинация с Google. Много добри отговори връща. За по-сложните въпроси трябва да му подадете повече контекст и данни. Колкото по-конкретен въпрос - толкова по-добър отговор.

Виж файлът 26837
И Гари Каспаров, ще падне от компютър, но цялото внимание е към Каспаров, не към AI, който го е бил. Но все пак шахмат-а е относително точна траектория. Как ли ще се представи изкуствения интелект в сферата на изкуството.
 
Обаче някои не се кефят на това:


Това не означава, че chatgpt (и др. алтернативи) няма да променят начина ни на работа.

Всеки, който НЕ използва ИИ по някакъв начин реално губи продуктивност и ще остане много назад.

 
Кой знае до къде ще стигне. Факт е, че сега не може да изплюе код, който да го вкараш в продъкшън без да има човешка намеса. Има си юнит тестове, оптимизация за пърформанс, това, за да може да се прави е нужен опит и попадане в такива ситуации, за да се придобие като навик. За момента е далеч от това. Разгледах го преди няколко часа. И аз съм впечатлен, но за моите цели е още далеч за жалост. Въпросът е не дали ще стигне пълно съвършенство и какво ще е то, а кога. може да е след година, след две, а може след десетилетия. Дори и машините имат нужда от събиране на база данни и минаване през различни процеси, за да предоставят правилното решение за точно определената ситуация.
 
Последно редактирано:
Кой знае до къде ще стигне. Факт е, че сега не може да изплюе код, който да го вкараш в продъкшън без да има човешка намеса. Има си юнит тестове, оптимизация за пърформанс, това, за да може да се прави е нужен опит и попадане в такива ситуации, за да се придобие като навик. За момента е далеч от това. Разгледах го преди няколко часа. И аз съм впечатлен, но за моите цели е още далеч за жалост. Въпросът е не дали ще стигне пълно съвършенство и какво ще е то, а кога. може да е след година, след две, а може след десетилетия. Дори и машините имат нужда от събиране на база данни и минаване през различни процеси, за да предоставят правилното решение за точно определената ситуация.

Запознат си със законът на Мур, нали? Ако не си едно много полезно четиво е: http://www.monolithic3d.com/uploads/6/0/5/5/6055488/gordon_moore_1965_article.pdf

През 2019г. (цитирам тази година, защото съм запознат с проучване от Станфорд от тогава) подобренията в ИИ се удвояваха на всеки 3 месеца и вече надминаваха всички очаквания.

През 2022г. разликата е няколко десетки пъти. Можеш да сметнеш колко време ще отнеме да отпадне нуждата от човешка намеса за проверка на код. Да подскажа ли? :)

Като да добавя отново и да натъртя - данните използвани в този модел на OpenAI са стари. За обучение използват копие на Интернет от 2021г.
 
Разбирам се, но тук не говорим за машинни и програмирани команди, а за взимане на решения и преценяване на конкретни ситуации, избирайки правилния набор решения. Ясно ми е, че преди 20 години не си носех компютъра в джоба, или, че не си плащах билетчето за градски с безконтактна карта. Този скоро е някак по-очакван. Този, за който говорим е в пъти по-сложна. Виж го преводача като нещо най-обикновено свързано донякъде с AI. Още не се справя добре. И сега е точно зациклил именно на последния си етап да бъде идеален - трупането на база данни и множеството изходни данни, които може да се генерира при да речем 2-3 входящи, и най-важното - да е подходящо за целта генерираното. Те във филмите мислеха, че 2030 г. ще сме вече с кораб Ентърпрайс, но мисля, че още сме далеч.
 
Нямам идея защо намесваш преводачите и филмите... Тук става въпрос за оптимизация на време и производителност при работа, а не общ ИИ.

Що се отнася писане на код ИИ днес се справя отлично. Мои колеги почти всички вече използват Github Copilot и са супер доволни.

Аз пък много се кефя на решения като Sentinel One. Брутално добре работи за нашия юз кейс.
 
Който го използва, а не се дърпа ще подобри своята ефективност. :).

Нещата ще се развиват все по-бързо и много скоро няма да има нужда от намесата на хора.

Много над темповете предречени от Мур.

Не е случайно, че днес 80% от обема на стоковия пазар се прави от алгоритми. Може и повече да е.

В крипто са основно алгоритми.
 
Който го използва, а не се дърпа ще подобри своята ефективност. :).

Нещата ще се развиват все по-бързо и много скоро няма да има нужда от намесата на хора.

Много над темповете предречени от Мур.

Не е случайно, че днес 80% от обема на стоковия пазар се прави от алгоритми. Може и повече да е.

В крипто са основно алгоритми.
И зад тези алгоритми какво седи,. Да не би животни?
 
'алгоритми' ако визираш stop buy/ sell предефинирани от юзъра - ок.

Другото не си струва да се отговаря.
 
Гледайте кво става, вие го карайте да ви пише статиите. :D :hankey: :D


s5nucc0.jpg
 
Работило е - преди години :D
Накрая го питах дали би работило с последните версии на браузерите и каза, че е силно вероятно след допълнителни редакции, които направи, хахаха. Ама сиг не.
 
window.navigator.msSaveOrOpenBlob го разкараха майкрософт отдавна, беше голяма простотия с activex-a.
Отделно зависи какви са ти security барчето настройките - ако са на най-ниските, тогава минаваше това.

Браузера / клиента / трябва да е сандбокс и да не знае и да не може да пипа нищо по OS, че иначе големи бели стават :D

Питай го нещо за Pegasus и zero day zero click exploit-и дето ползва :D
 
Последно редактирано:
Накрая го питах дали би работило с последните версии на браузерите и каза, че е силно вероятно след допълнителни редакции, които направи, хахаха. Ама сиг не.

OpenAI работи с копие на Интернет от 2021г. За експлойти е много вероятно повечето неща да са остарели.
 
Според вас кои професии не могат да се заминят от АИ или много трудно ?
Като човек с над 9 години опит в AI, DL, ML, съм сигурен, че няма да се заменят доста професии, гледам тук доста комплексари се надяват тайно AI да замени хора които ги превъзхождат и това е нормално. Но доста неща AI няма как да замени. Разбира се, ако дойде това време когато AI е като на филмите, хората ще правят други неща, примерно да населяват други планети, жалко, че хората си представят AI като терминатор или нещо което ще реши всички проблеми и няма да работим или едвали нещо човека ще създаде бог, който има магически сили и решава всичко.

Ето няколко професии: Хирурзи, Психолози, Човешки ресурс, анализатор на AI, учители, спортисти, музиканти, художници, съдии, адвокати, писалите, политици. Общо взето ако някъде бъде сложена машина на тези професии ще е чиста глупост и пропаганда, разбира се по филмите има AI прави доста магически неща, но това е на филмите.
 

Горе