Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Това на снимките какво е според теб? И кое определя цвета на кожата, ако не маркерите и ДНК-то? Средата има значение относно мутациите и заради еволюцията - случайни мутации, които облагодетелстват даден вид, се пренасят поколения напред ( ЧРЕЗ ДНК ) - полярна мечка ( белият и цвят ) и т.н.. и т.н..
което пак значи, че се променя генома, който след това се предава поколения наред - чрез кое? ДНК!


Баща ти като те е правил - откъде сперматозоида е знаел какви расови белези да ти даде и цвят на кожа, очи и други белези? По wifi-то?
Да не говорим, че по сперма се прави и анализ на ДНК - изнасилвания, убийства.




Ти му показваш научен труд започнат 1990-та, и получил нобелова награда заради класификацията на различните раси и разчитане на маркерите им, той ти вика "НИКОГА НЕ Е ИМАЛО" - trust me bro



Расите са понятие, за улеснение
Ей ти да се ограмотиш, че някъде на живо ще решиш да остроумничиш и ще ти се смеят много



As of 2017, there are a total of 324 million known variants from sequenced human genomes.[2]

As of 2015, the typical difference between an individual's genome and the reference genome was estimated at 20 million base pairs (or 0.6% of the total of 3.2 billion base pairs).
 
Последно редактирано:
Евала и на ChatGPT-то

8b5c50ed41a29aa95ec598f7e946c48e.png

18f09da6183bca39eecb1b868addbb50.png
 
Това на снимките какво е според теб? И кое определя цвета на кожата, ако не маркерите и ДНК-то? Средата има значение относно мутациите и заради еволюцията - случайни мутации, които облагодетелстват даден вид, се пренасят поколения напред ( ЧРЕЗ ДНК ) - полярна мечка ( белият и цвят ) и т.н.. и т.н..
което пак значи, че се променя генома, който след това се предава поколения наред - чрез кое? ДНК!


Баща ти като те е правил - откъде сперматозоида е знаел какви расови белези да ти даде и цвят на кожа, очи и други белези? По wifi-то?
Да не говорим, че по сперма се прави и анализ на ДНК - изнасилвания, убийства.




Ти му показваш научен труд започнат 1990-та, и получил нобелова награда заради класификацията на различните раси и разчитане на маркерите им, той ти вика "НИКОГА НЕ Е ИМАЛО" - trust me bro




Ей ти да се ограмотиш, че някъде на живо ще решиш да остроумничиш и ще ти се смеят много



As of 2017, there are a total of 324 million known variants from sequenced human genomes.[2]

As of 2015, the typical difference between an individual's genome and the reference genome was estimated at 20 million base pairs (or 0.6% of the total of 3.2 billion base pairs).
Ами замисли се, защо в Африка са черни и колкото са по на юг са с по-широки носове. Изключи примерно ЮАР, която доста от населението не е местно. Я се запитай защо степните народи са с прибрани уши и малки носове. Има много антропологически фактори, това не е генетика. Май ще трябва ти да се ограмотиш.

Разбира се, с течение на времето, преселения на народите тези неща малко са се омесили. Чувал ли си за белия негър от Финландия? Защо например потомството между черни и бели, почти винаги дава в резултат по-тъмно дете/деца.

Хромозомите не са ДНК. По твоята логика сме маймуни. Ако кацне някой изследовател от друга планета, или галактика и разсъждава като теб, ще си замине и ще напише, че маймуните и хората са едно и също нещо.

Възможно е, да е имало някакъв етап на оформяне на антропологичните особенности и той да се е забавил, или почти спрял. Това е процес траел може би милиони години. За няколко години или столетия не можеш да кажеш нищо. Генома го разгадаха преди повече от 10 години.

Тези вариации на генома са с изключително малки разлики 99.99% и те може да се дължат точно на условията на средата. Средата те определя до много голяма степен. Но в наши дни има и pills, който могат да те променят.
 
Тъпанар - тези ЧЕРТИ, които описваш, не ги отричам - но те се съдържат в ДНК-то, и са маркерите, които отличават и формират отделните раси.

пс: Заеби - Отказвам се - тука е неспасяема кауза, не знам защо реших, че може да излезе нещо продуктивно, като водя диалог с идиот.
Това акъла не ми го проумява - как може необразован човек, дърдорещ изобщо да мисли само, че си вярва, това не е нито социология, нито история или философия, а много сериозна математика и точна наука за да се докажат. Дънинг Крюгер ли, пиянство ли, нещо друго - не мога да проумея как нормален човек може да говори такива неща и с такава насмешка и лекота да отхвърля обясненията на 100 години знания и развитие по темата.
Някой друг ако може да му обясни, че всички различни белези и черти се запазват в ДНК-то - за него всичко е едно - аз се отказвам. Козът ми с компютъра/папката/файловете - относно обяснение за деца щом не успя да му стане ясно, почвам да се чудя дали изобщо чете и има интерес, или си изказва нещата как му дойдат, и аз като някой шаран байтнах, че ще стане дискусия и ще я навържем с темата, а то какво стана.
 
Последно редактирано:
Знаете ли, четейки последните няколко десетки мнения, излиза така, че изкуственият интелект, ще изземе първо работата на хората в някои сегменти от дигиталната сфера. Разбира се, зад този изкуствен интелект, ще стои някой човек, но примерно стотици програмисти, ще бъдат заменени с машина, която да се регулира от няколко програмиста. Просто пример.

Към момента по-скоро смятам, че това може да доведе един вид рестарт. "Back to the nature". Мисля, че това се случава в много сфери. Дори в социалните мрежи.
щом ИТ ще изчезнат представи си другите.
 
щом ИТ ще изчезнат представи си другите.
Щя изчезнат повечето, ще останат някои, който да движат системата. Нали знаеш, че ученика в крайна сметка затрива майстора. Съвсем логично ми изглежда първо да изчезнат много от IT специалистите при наличието на изкуствен интелект. Те са първия таргет, който ще бъде заменен, тогава когато AI достигне достатъчно високо ниво. Но това, ще стане след много години. Едва ли, ще доживеем да видим.
 
ChatGPT заслужава направо цяла тема, хаха.

 
Значи заслужава още една. Но верно, днес мислех да пусна за един WP плъгин, който прави title-и и desc-ни автомат, базиран на AI.
 
брей, като гледам българския му се е подобрил ми се струва :D
иначе е прав във втората снимка
 
Да Учи се.
Хаха, няма майтап.

Казах му: напиши ми портфолио на Английски - написа
Посъветвай ме как да изкарам първия си милион, тука ще премълча;)
Даде ми и някой финансови съвета, но числата от тотото не иска да ми каже;)
 
А друго което ми направи впечатление е руския браузър Яндекс с опцията си за по кадров превод.
Демек превод в реално време, дублаж почти професионален на ВИДЕО от Английски, Немски... на Руски, за някой платформи като тубата и други.
Хубаво щеше да бъде да има опция и повече езици, това което прави впечатление е качеството на говора с дикция, не да звучи въобще като робот.

 
chatGPT.jpg
 
openChat.jpg
 
Последно редактирано:
openChat.jpg
 
Последно редактирано:
Толкова невронни мрежи излизат всеки ден, че вече се налага да ги категоризират в сайт.

https://www.futurepedia.io/ - ФЮЧЪРПЕДИЯ НАЙ-ГОЛЯМАТА ДИРЕКТОРИЯ С ИНСТРУМЕНТИ ЗА ИЗКУСТВЕН ИНТЕЛЕКТ, АКТУАЛИЗИРАНА ЕЖЕДНЕВНО

Има някой за които не си заслужава да се плаща, има и такива които имат огромен потенциал, но малко са тези които попадат в десятката.
По надолу ще спомена тези които си заслужават според мен:

На първо място разбира се ChatGPT, Midjourney, DALL·E 2, Stable Difusion
Ето и няколко заслужаващи внимание:

https://www.d-id.com/ - Създавайте персонализирани видеоклипове с говорещи аватари с едно натискане на бутон

https://www.descript.com/ - Генериране на глас от текст, може да почне да говори като вас или като който и да е, достатъно е да му качите 10 мин аудио на гласа за да се обучи

https://www.browse.ai - дата екстрактор, копира инфо от сайтове

https://www.soundraw.io - Генерира музика. Спрете да търсите песента, от която се нуждаете. Създайте я.

https://generated.photos/ - Генерираните снимки се създават от нулата от AI системи. Всички изображения могат да се използват за всякакви цели, без да се притеснявате за авторски права, права за разпространение, искове за нарушения или възнаграждения.3 дневен безплатен период.

https://podcast.adobe.com/enhance - премахване шум от аудио, звукът става като записвано в студио
 

Горе