Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Орките им е политика от години, че още май се са направили успешен тест да се изключат от мрежата какво остава глобално някой да го спре.
Нали нямаха телевизори
 
Няма как да няма как, винаги има начин, въпроса е до колко някой иска тва и на каква цена и кому е нужно.
Говоря принципно за всичко.

Аз лично не работя с конспирации.

Чисто технически от научна гледна точка как го виждаш да заглушиш услуга като Starlink? Имайки предвид начина, по който работи, нивото на криптиране, което използват и големия брой сателити.

Да не забравяме, че има версия за военни цели. Ние обсъждаме цивилната версия.

И ако можеше дали Русия нямаше да го заглуши в Украйна? Със сигурност имат повече практически и теоретичен опит от нас.

Кабели в океана ок - можеш да ги срежеш. Сигнал от орбита обаче какво ще го правиш? ;)
 
Кой мислиш му е позволил на Мъск да си развява сателитите из космоса и кой му е позволил изобщо да взаимодейства с НАСА, нали се сещаш, че няма как да стане току така та бил той и милиардер.
Ако решат ще му дръпната шалтера и като във филма всички тесли и сателити ще паркират на едно място.
 
Сигнал от орбита обаче какво ще го правиш? ;)
Технически е супер лесно. Сателитите са ниско и могат да бъдат свалени. Няма как да избягат или да отвърнат на огъня. На практика не е правено никога подобно нещо, защото има международни договорки космосът да не се ползва за военни цели, но някой създаде ли прецедент отсрещната страна ще отговори по същия начин и докато се усетиш в орбита няма да остане никакво комуникационно оборудване.
 
Така не стават нещата в други държави, не всички са кенефи като руската кочина, с един декрет и да 'дръпнат шалтера'. Бягай да си пускаш седмичния пост как украйна пада и русия печели в темата за войната, не се бутай където не разбираш.
 
Така не стават нещата в други държави, не всички са кенефи като руската кочина, с един декрет и да 'дръпнат шалтера'. Бягай да си пускаш седмичния пост как украйна пада и русия печели в темата за войната, не се бутай където не разбираш.
Това е мнението на кибер експертите от САЩ. Опитваха се да правят проучвания как да спрат евентуални подобни проблеми спиращи целия интернет
 
Така става то, да не ти е Русия и мамашата това.
Знам, че там има правила, говоря за една екстремна ситуация в която нещо се обърка, примерно изпуснат интелекта, не са го дооценили и решат да дърпат шалтера, говоря примерно, не се хващайте за конкретната идея.
 
Кой мислиш му е позволил на Мъск да си развява сателитите из космоса и кой му е позволил изобщо да взаимодейства с НАСА, нали се сещаш, че няма как да стане току така та бил той и милиардер.

Както казах не се интересувам от конспирации.

Всеки в САЩ може да участва в конкурсите на НАСА. SpaceX са около 10г. пред всички останали и е съвсем нормално да избират тях за голяма част от конрактите.

Изминаха 8г. от първия орбитален бустър, който беше върнат да се преизползва - все още никоя друга компания по света не е успяла да повтори тази задача. Нито частна, нито държавна.

Днес F9 се преизползва дори за мисии с хора. Няма Русия, няма Китай, няма Европа - никой друг не притежава тези възможности цели 8 г. по-късно.

Ако решат ще му дръпната шалтера и като във филма всички тесли и сателити ще паркират на едно място.

Ще дръпнат шалтера на всички частни компании в САЩ, които работят в този сектор?

Сещам се поне още 15 огромни корпорации със сходна инфраструктура, които с радост биха заместили Starlink ако имат възможност.

Амазон е една от тях. Тя е с капитализация 12 пъти по-голяма от БВП на България. 12 български държави. И това е едничка компания. ;)

Съжалявам, но капитализма не работи така.
 
Зарежи тая тема, не ми се спори, казах извънредна ситуация...няма значение...

Какво ще кажете за Bard модела на Гугъл и в частност за модела с гейско название Gemini:


той е всичко в едно, но дали ще дръпне пред останалите, май вече е дръпнал?
 
Зарежи тая тема, не ми се спори, казах извънредна ситуация...няма значение...

Няма значение, защото не ти допадат аргументите.

В Русия да не би да не е извънредна ситуацията? Защо има Starlink покритие над Украйна? Щото е много лесно да се дръпне шалтера. ;)
 
Няма значение, защото не ти допадат аргументите.

В Русия да не би да не е извънредна ситуацията? Защо има Starlink покритие над Украйна? Щото е много лесно да се дръпне шалтера. ;)
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.
 
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.

Ма как ве, руснаците са орки, а украинците - елфи!

Добрите елфи ни освободиха от турско, а гнусните орки ни окупираха 44-а година, ти не знаеше ли?
 
Един от най-дорите на днешно време инструменти на база изкуствен интелект за увеличение на изображение за мен е MAGNIFIC AI, добавя и детайлизация, но за съжаление излиза доста солено като цена, ако тръгнеш да плащаш за всички добри инструменти трябва да си милионер.

2023-12-22_105416.jpg
 
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.

Това не отговори на въпроса ми.

При положение, че се използва активно от украинците защо Русия не дръпне шалтера на Старлинк над Украйна ако е толкова лесно да бъде заглушена услугата?
 
Шалтера може да дръпне само тоя който му е позволил да върти 1000 спътника в редица в околоземна орбита, а и Руснаците не са толкова велики за колкото се пишат, половината им воеена техника е допотопна и остаряла, те са най-добри в тровене, убийства/растрели, дезинформация, хибридна война...
Но тва е друга тема.
 
Към днешна дата са около 6,000. :)

Всъщност за LEO (200км до 2,000км), а и космоса като цяло почти няма регулации.

Това е така, защото растоянията са безумно големи и няма смисъл. Наподобява Америка в края на 19-ти век. Кой превари, той завари. ;)

Ако имаш възможност (т.е. пари) никой не може да ти каже копче какво качваш, защо го качваш и дали е ок. А за по-високи орбити или върху външни тела още по-малко.

Както казах по-рано - гледате прекалено много филми. Няма такова нещо като "шалтер, който да изключи Интернет."

Anyway, малко офтопик.
 

Горе