Ще гласувате ли?

Ще гласувате ли?


  • Общо гласове
    37

Blinky

Owner
Днес скролвайки из фиида си във Фейса видях няколко интересни поста на мои познати. Всички бяха толкова запалили от цялото това, нещо, което ги обкръжава, че нервно изсипват емоциите си в социалната мрежа със закани как ще гласуват и как това ще е приоритет №1 за Април месец. Та с две думи въпросът ми е продукт на това и реших да проверя и тук какви са настроенията.

Аз лично гласувам, за мен отговорът е винаги ДА. Мое право си, възползвам си се от него и смятам, че дори и да не променя с нещо нещата, ще знам, че съм се опитал.

И в този ред на мисли, моля въздържайте се от грубости и други неадекватни коментари, които само биха загрозили дискусията, която смятам, че може да се води както с нормален тон, така и в рамките на добре граденото ни с години възпитание. Благодаря предварително. :)
 
Не съм пропускал избори, винаги съм гласувал 'ЗА', а не 'ПРОТИВ' някого.
Фен съм на една от големите партии, но никога не съм гласувал за тях - имат си предостатъчно избиратели.
 
Винаги съм гласувал, но сега не виждам за кого. Много трудно, много мъка има по тази земя....

Джип, фес, чалга, шкембе... Кого пропускам?
 
Винаги съм гласувал, но сега не виждам за кого. Много трудно, много мъка има по тази земя....

Джип, фес, чалга, шкембе... Кого пропускам?
На такъв въпрос точно моите познати пишат: "За всеки друг, но не и за сегашните", което е пак някаква позиция. :)
 
На такъв въпрос точно моите познати пишат: "За всеки друг, но не и за сегашните", което е пак някаква позиция. :)

После "следващите" стават "сегашните" и същата спирала продължава :)

Иначе сигурно ще се разходя, но като цяло не мисля, че нещо ще се промени особено много. В България няма качествена критична маса от хора, която да вдъхнови промяна в положителен план.
 
Гласувам, ама всеки път ме разочароват тия, на които им гласувам доверие, освен президента до момента. Ще видим тази година дали ще е така..
 
Решил съм и ще гласувам за ДБ, то и те не са цвете, но всички други са много по-зле от тях
 
Уж 60% били за промяна на статуквото, а все още никой тук няма да гласува за тази промяна.
( Манолова и патерицата на Борисов2 - Хр. Иванов не ги броя за промяна).
 
Странно как хората се карат един с друг заради политическите фигури убеждения. То те многократно са доказали, особенно в България, че за нищо не стават. Всеки следващ е част от предишните или е свързан по някакъв начин. Може би е просто още един начин да се разединяват хората.
За мен единствен сримул би бил да глсасувам, ако няколко смели младежи, получили образование в чужбина се обединят и ме убядят, че милят за родината.
На драго сърце бих си дал гласа и бих съдействал с каквото мога, но това към момента е мираж, мисля.
 
"Най-добрият аргумент против демокрацията? Петминутен разговор със средностатистически гласоподавател." Уинстън Чърчил
 
Уж 60% били за промяна на статуквото, а все още никой тук няма да гласува за тази промяна.
( Манолова и патерицата на Борисов2 - Хр. Иванов не ги броя за промяна).
Ето тук, като скролнеш надолу, са изписани всички партии, които ще участват на изборите. Сега кажи за кои можем да гласуваме, за да стане промяната :)
 
Ето тук, като скролнеш надолу, са изписани всички партии, които ще участват на изборите. Сега кажи за кои можем да гласуваме, за да стане промяната :)

Ако търсиш промяна, значи не си доволен от моментното управление, най-логичното е да гласуваш, да може би "няма за кого", но си задай въпроса - дали партията "Х" ще е по-лоша от партията "У" или ще е долу горе същото или пък може и да е по-добре ? Като не знаете за кого - отидете и нарисувайте нещо, важно е да има избирателна активност.
 
Не отговори на въпроса :) Кои са партиите, дето ще оправят нещата?
 
На мен ми е интересно дали ще има нови партии, които ще успеят да влезнат в парламента. Под нови партии имам предвид муцуни, които не сме виждали, а не Слави, Мая и ДБ. Иначе смятам да гласувам, както всеки път.
 
Здравейте! И аз мисля да гласувам, но не ми се пътува. Та въпроса ми е как да гласувам от друг град? В сайта на ЦИК информацията или е невярна или не е актуална, защото:

  1. Как се гласува на място, различно от постоянния ми адрес?
За да може да гласувате с удостоверение за гласуване на друго място (УГДМ) трябва притежавате някои от следните качества, изчерпателно изброени в чл. 34, ал. 1 от Изборния кодекс, а именно: да сте кандидат за член на Европейския парламент, да сте член на ЦИК, РИК или наблюдател. Срокът за подаване на заявление за гласуване на друго място по образец – Приложение № 18-ЕП от изборните книжа, и неговото издаване беше до 11 май 2019 г. включително.

Ако имате постоянен и настоящ адрес в различни населени места, възможността да поискате да бъдете вписан в избирателния списък по настоящ адрес беше до същата дата – 11 май 2019 г. включително. След тази дата може да гласувате единствено в секцията по постоянния Ви адрес.
 

Горе