Ще гласувате ли?

Ще гласувате ли?


  • Общо гласове
    37
... ако няколко смели младежи, получили образование в чужбина се обединят...
Царя?

Интервсна е тази хипотеза за спасение отвън.. Само капав народ, без минало и самочувствие чака на някой да дойде да го оправи масово отзад.... Народ без бъдеще..

Относно тези извън бг дали изобщо имат право на глас е друга тема, дълга и спорна без отговор.

В трудни времена спасението винаги е било едно - революция.

Няма начин.
 
Относно тези извън бг дали изобщо имат право на глас е друга тема, дълга и спорна без отговор.
Имам приятел в чужбина, питам го: Как се информираш за ситуацията в България. А той: Е, как откъде, от фейсбук разбира се.
 
то па щото тия в България се информират по друг начин
Аааа, някой си следят определени сайтове, като топ са dnes.bg, capital.bg, dnevnik.bg, vesti.bg, actualno.bg, focus-news.net, и подобни. ;)

Но освен всичко, си обикалят активно социалните мрежи. ;)
 
Имам приятел в чужбина, питам го: Как се информираш за ситуацията в България. А той: Е, как откъде, от фейсбук разбира се.

Е от къде да се информират, от телевизора ли? Тебе те знаем, че само от там се информираш, ама нормалните хора гледат и други канали.
 
Уж 60% били за промяна на статуквото, а все още никой тук няма да гласува за тази промяна.
( Манолова и патерицата на Борисов2 - Хр. Иванов не ги броя за промяна).
Ето ти ново лице в политиката, гласувай за него, той няма да е патерица.

uPDZvmM.jpg
f7d377ab-9674-459d-8f4c-c66aef07a87d
 
Е от къде да се информират, от телевизора ли? Тебе те знаем, че само от там се информираш, ама нормалните хора гледат и други канали.
90% от новините във фейса са фейк за генериране на трафик.
Знам, че специално на теб трябва да ти се обяснява по-дълго, ала нямам време сега.
 
90% от новините във фейса са фейк за генериране на трафик.
Знам, че специално на теб трябва да ти се обяснява по-дълго, ала нямам време сега.

О, ама си станал и агресивен :D Не си ми интересен.... Те другите достатъчно се гъбаркат с теб, на умряло куче нож няма да вадя и аз. Нямам време за поредния откачалник, дето е решил да се прави на форумен герой....
 
По принцип гласувам изключително рядко. Причината основно е "нищо ново под слънцето". От време на време, през няколко години на сцената излизат партии с нов сценарий, както бяха Атака и Негово Величество Борисов I в началото.

Тогава помня хората масово бяха почти крайно мотивирани и агитираха за ГЕРБ-а. Мина се не мина време и като си показаха и керливите ризи, същите тия хора, които бяха толкова мотивирани ми казваха "Еее...Вие си ги избрахте" хахах. И това при условие, че те самите бяха ЗА и гласуваха, докато аз Не.
Мисълта ми е, че на Горните нива всички си делят баницата. Въпроса е кой ще вземе по-голямото парче. Филма "Платформата" на Netflix е доста добра метафора за съвременното мислене на горните етажи и като цяло.

Както и да е, този път се нареждам на опашката, че не знам дали ще доживеем още 1 мандат на сегашните. То не бяха фалити на банки, завсемане на монополи/олигополи, крадене на лични данни от НАП и какво ли още не. Чак такава дръзкост и наглост никой не си позволявал до сега.

Отделно симпатизантите са им все още много, пенсионерите ги агитират с 50-ката бонус, които им раздават към пенсията, така наречените малцинства и т/.н. Също така душите на мъртвите от гробищата са много активни предизборно, както се уверихме на миналите такива.

Големите партии като цяло имат по-голям шанс за победа. Доколкото може да се вярва на "статистиката", "БСП" и "Има такъв народ" попадат в топ 3. Не съм се решил все още за кой да гласувам, но пък като се замислиш политиката си е Шоу, защо да не ни управляват шоумени хахах. Все пак е по-добре от бодигард.
 
По-малкото зло. Като гледам колко червенушки има тук, напук на тях ше си пусна за статуквото. Нищо, че не ме кефят.
 
По принцип гласувам изключително рядко. Причината основно е "нищо ново под слънцето". От време на време, през няколко години на сцената излизат партии с нов сценарий, както бяха Атака и Негово Величество Борисов I в началото.

Тогава помня хората масово бяха почти крайно мотивирани и агитираха за ГЕРБ-а. Мина се не мина време и като си показаха и керливите ризи, същите тия хора, които бяха толкова мотивирани ми казваха "Еее...Вие си ги избрахте" хахах. И това при условие, че те самите бяха ЗА и гласуваха, докато аз Не.
Мисълта ми е, че на Горните нива всички си делят баницата. Въпроса е кой ще вземе по-голямото парче. Филма "Платформата" на Netflix е доста добра метафора за съвременното мислене на горните етажи и като цяло.

Както и да е, този път се нареждам на опашката, че не знам дали ще доживеем още 1 мандат на сегашните. То не бяха фалити на банки, завсемане на монополи/олигополи, крадене на лични данни от НАП и какво ли още не. Чак такава дръзкост и наглост никой не си позволявал до сега.

Отделно симпатизантите са им все още много, пенсионерите ги агитират с 50-ката бонус, които им раздават към пенсията, така наречените малцинства и т/.н. Също така душите на мъртвите от гробищата са много активни предизборно, както се уверихме на миналите такива.

Големите партии като цяло имат по-голям шанс за победа. Доколкото може да се вярва на "статистиката", "БСП" и "Има такъв народ" попадат в топ 3. Не съм се решил все още за кой да гласувам, но пък като се замислиш политиката си е Шоу, защо да не ни управляват шоумени хахах. Все пак е по-добре от бодигард.
Вероятно си 15 годишен, щом смяташ че преди 10 години сме били Швейцария на Балканите и тогава е било по-добре отсега.
 
Вероятно си 15 годишен, щом смяташ че преди 10 години сме били Швейцария на Балканите.

Тва пък откъде го изкара? Дай по-полека, с тъпото на ножа. Какви са тия безпочвени самозаключения... хахахах.
По същата НЕлогика, вероятно ти си 3 годишен, щом смяташ, че Дядо Коледа съществува.
 
Вероятно си 15 годишен, щом смяташ че преди 10 години сме били Швейцария на Балканите и тогава е било по-добре отсега.
Айде не се пръй, винаги си бил гербер, просто те беше срам от издънките на тулупа и сега си търсиш повод да заявиш подкрепата си за простака. :)
 
Царя?

Интервсна е тази хипотеза за спасение отвън.. Само капав народ, без минало и самочувствие чака на някой да дойде да го оправи масово отзад.... Народ без бъдеще..

Относно тези извън бг дали изобщо имат право на глас е друга тема, дълга и спорна без отговор.

В трудни времена спасението винаги е било едно - революция.

Няма начин.
Аз говоря за млади, амбицирани млади хора - ти за царя на 100 г.
Говоря за хора изучили се и създали контакти и видели друг свят и манталитет в чужбина - ти говориш за емигрантите и спасение отвън. И не мисля, че някой завършил свободния и някой в Швейцария, ще имат еднакъв мироглед.
И в България никога не е имало революция, за разлика от Франция където са няколко.

Абе, грешно си тълкувал поста ми.
 
Дали на пръв поглед има или няма смисъл - винаги ходя и гласувам, когато става на въпрос за парламентарни или кметски избори. За президент...само ако има кандидат на който симпатизирам.

На тези избори, както и на други гласът ми ще иде за тези, които са склонни да запазят размерите на данъците и няма да залитат към пряко спонсориране на кърлежите -> всички, осигуряване на укриващите данъци (осигуряващи се на минималните прагове по определени професии) и неграмотните. Не ме разбирайте погрешно, според мен трябва тези групи хора да се стимулират по друг начин - поощряване и дори задължаване в преквалификация, обучение за неграмотните; обследване доходите и разходите на осигуряващите се на минимални прагове по професии.
С две думи БСП в близкото десетилетие от мен подкрепа няма да видят никаква.

Ако се появи партия, която да заяви, че ще работи за преминаването на изцяло плащания по банков/електронен път (и отпадането на мазните, накъсани и надраскани банкноти като възможно разплащателно средство) - не един, ами два гласа ще пусна за него. :)
 
Фенове на Слави, бихте ли ми написали в 4-5 изречения каква е идейната същност на партията. Платформа, визия за развитие, икономика, здравеопазване и т.н.
Как ще бъдат оползотворени 15-те милиарда евро от ЕС?
Видно е, че трябва да са в коалиция с някого за да управляват. Защото ако ще са в опозиция, няма смисъл въобще да ходят на избори. С кого ще се коалират?
Отношението към Ковид-кризата, мерките, ваксинацията,
Казаха, че с БСП са на два различни бряга . Ама и ГЕРБ и БСП на два различни бряга. Това означава ли, че ще бъдат на един бряг с ГЕРБ?
 
Фенове на Слави, бихте ли ми написали в 4-5 изречения каква е идейната същност на партията. Платформа, визия за развитие, икономика, здравеопазване и т.н.
Как ще бъдат оползотворени 15-те милиарда евро от ЕС?
Видно е, че трябва да са в коалиция с някого за да управляват. Защото ако ще са в опозиция, няма смисъл въобще да ходят на избори. С кого ще се коалират?
Отношението към Ковид-кризата, мерките, ваксинацията,
Казаха, че с БСП са на два различни бряга . Ама и ГЕРБ и БСП на два различни бряга. Това означава ли, че ще бъдат на един бряг с ГЕРБ?


Тъпине, не се прави на умен с чужди мисли!
 
Много се радвам, че ДА са повече. Не знам кой на какво точно мнение е за даването си на гласа, но това би могло, ако не да промени, то да стрестне малко. Когато хората имат активност, обединени са, и искат промяна, то това се забелязва. Винаги е било така, дори и някой да мисли, че е безсмислено каквото и да е гласуване, то не е само подаване на вот, а начин да покажеш, че не ти е безразлично и не ти пречи да си активен, ако нещо не е както го искаш.

Не искам да обидя никой, но всяка пасивност е отчасти победа за сегашните или всички, които са си едни и същи, и се въртят вече не знам и аз колко години.

Другото е т.нар. отговорност към околните. Аз съм родител и мисля, че най-малкото заради това трябва да се вдигна да гласувам. Сигурно няма нещо да променя, но ще съм направил опит. А това "непроменяне" идва не защото някой е решил да не гласува, а защото няколко са го решили. Това е техен избор, който лично аз уважавам. Нека не съм разбран погрешно.
 
Последно редактирано:
Давам ДА. Давам и ДА за махане на тези, за неидване на старите.

Само едно момче така дълго желах и чакам, и молитвите са били чути:

157669082_3008766152684624_2295639742022523081_n.jpg

Барни отново е в играта. Но пак е в грешния отбор. :)
 

Горе