Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Абе бихте ли скочили като тоя куку, ако имате възможност? Лично аз сериозно бих се замислил, дали си струва, но по-скоро, да:)

Аз не бих.
Удоволствие (дори по-голямо от такъв скок) може да си доставя и с по-безопасни начинания :)
Твърде много ще загубя ако се случи нещо непридвидено :wink:

Абе то не е като с парашут без никакъв опит да можеш с инструктор, смисъл човека се е подготвял 5 години и има много опит, че да издържи на натоварването, така че и да искаме едва ли ще можем :D
 
От: От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Склонен съм да се съглася, че научните и техническите постижения грабват интереса на простолюдието по-скоро чрез зрелищни и вълнуващи събития, отколкото със сухи факти и числа. Това е така, но до определен момент, и от там нататък всяко подобно „зрелищно събитие“ започва да изглежда просто като поредния шоуспектакъл. Когато той свърши, драгият зрител просто ще цъкне с дистанционното на следващото забавление, без да вниква по-дълбоко в нещата и да се заинтересува от това което ги задвижва, или е довело до тях. Малко както казват айфон потребителите – „то просто работи, не ме интересува как“.
хаха, от дълго време не съм чел толкова дълга статия в личн блог :lol:

цялата статия, тук - http://www.aerohroniki.com/2012/10/16/скокът-на-феликс-баумгартнър-вдъхнов/



Абе то не е като с парашут без никакъв опит да можеш с инструктор, смисъл човека се е подготвял 5 години и има много опит, че да издържи на натоварването, така че и да искаме едва ли ще можем :D

Естествено, че трябва да имаш много опит...четох, за феликс колко скока с парашут има..но забравих голямата цифра...

и данон се бъзикат вече:

ПРОЕКТ: ДЗП-ПРАСЕ-в-космоса :D

250589_491901987501559_837538439_n.jpg
 
Последно редактирано:
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Феликс Баумгартнер: Идеята за скока ми даде Иван Трифонов

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1594193

През 2004 година той се срещна с мен и ми разказа за проекта си. Българинът разработва идеята за скок от 50 км височина в продължение на 13 години и направил всички важни изчисления за това колко трябва да е голям балонът и какви инструменти са нужни в капсулата, разказа той завчера пред „24 часа".
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Последната седмица мина под знака на Феликс Баумгартнер и неговия скок от „ръба на космоса”. Австриецът записа името си със златни букви в историята, счупи един куп рекорди и очаквано бе засипан от похвали и хвалебствени коментари.

Редом с тях обаче винаги има и противоположни мнения. Такъв е именно коментарът на Джордж Дворски от сайта io9.com:

Ако приличате на мен и споделяте сходни мисли и знания, то най-вероятно сте били доста раздразнени тази седмица от всички твърдения, че Феликс Баумгартен е скочил от "близкия космос" или дори самия космос (Сериозно ли, "Telegraph"?). Без да отнемам забележителното постижение на свободното му падане от 128,100 фута, безстрашният Феликс е много, много далеч от космоса - има още 400,000 фута до възможно най-ниската орбита. Графиката илюстрира колко далеч Баумгартен наистина е бил от космоса.
По отношение на това колко далеч е космоса от повърхността на Земята, The Federation Aeronautique Internationale установи т.нар. Karman линия на височина от 62 мили (триста двадесет и седем хиляди триста и шестдесет фута), докато НАСА дава щедро (ако не е произволно) цифрата от 50 мили (264,00 фута) - все още значително по-високи, от точката на скока на Баумгартен.

Необходимо е също да се отбележи, че все още сме доста далеч от разработването на космически костюм, който да може да издържи на тежките условия на пълно „гмуркане” от космоса. Проектиране на космически костюм, който може да защити неговия обитател от огромната топлина ще има нужда от огромно технологично ноу-хау. И както показа самият екстремен скок на Баумгартен , дори падане от 128,100 фута представлява изключителна опасност.


Източник
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Това по случай "ръба на Космоса", което все повече ми прилича на вица за Чертата на Айше. Влиза Айше при Асан и му вика: Ххасане ти коя черта у мене най-много уважаваш бе" и Асан вика: У тебе Айше най-много уважавам и ххаресвам тая черта дето дели гъзо ти на две.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Пикник край пътя

[video=youtube;yFU774q6eVM]http://www.youtube.com/watch?v=yFU774q6eVM&feature=g-logo-xit[/video]
 

Горе