Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

10857874_10205445252078575_4082685201852847343_n.jpg
От началото на годината руската рубла е загубила 48% от стойността си. Днес рублата удари абсолютното дъно от 65 рубли за 1 долар, ще успее ли Путин да се задържи на власт при 100 рубли за 1 долар и отделно е изтрила 70% от покупателната си способност от юни. То като цяло за самата държава не е проблем, защото е ниско нивото на публичния дълг едва 38 млрд. долара деномиран в чуждестранна валута, от които през 2015 година се дължат лихви и главници от 6 млрд. долара, отделно централната банка има 400 млрд. долара валутни резерви, няма да и е проблем да се разплаща с чуждестранните кредитори . Но с корпоративния дълг ще възникнат проблеми и ще обеднее населението, защото руските фирми дължат около 160 млрд. долара на задгранични компании майки и дъщерни предприятия, докато руските банки имат външен дълг на стойност около 200 млрд. долара. Другите сектори пък дължат общо около 300 млрд. долара.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Не знам, ама аз всеки ден гледам как идват рубли и всеки ден имам по-малко пари :D

Като станат 100 рубли за долар ще купя яко рубли, защото 2015-2016 петрола ще се качи, следователно и рублата ще се качи, надявам се де :D Освен ако не направят някаква деноминация ама дано не. Настроенията срещу путин не са добри, но пък гледам в новините се изкупува всичко що има - автомобили, техника, злато, апартаменти и т.н. - хората се избавят от рублите кой както може, следователно някой ги прибира. Те в русия са по измамите, така 90-те г. когато приватизационните бонове не са стрували нищо, разбиращите ги купуват и с тях купуват заводи и кладенци за милиарди. Паниката винаги води до загуба на тия дето се паникьосват :D
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

ооо болна тема за рубладжиите от форума и не само, дето вчера избраха малък тошко за победител :D
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Не знам, ама аз всеки ден гледам как идват рубли и всеки ден имам по-малко пари :D

Като станат 100 рубли за долар ще купя яко рубли, защото 2015-2016 петрола ще се качи, следователно и рублата ще се качи, надявам се де :D Освен ако не направят някаква деноминация ама дано не. Настроенията срещу путин не са добри, но пък гледам в новините се изкупува всичко що има - автомобили, техника, злато, апартаменти и т.н. - хората се избавят от рублите кой както може, следователно някой ги прибира. Те в русия са по измамите, така 90-те г. когато приватизационните бонове не са стрували нищо, разбиращите ги купуват и с тях купуват заводи и кладенци за милиарди. Паниката винаги води до загуба на тия дето се паникьосват :D

Дам супер добро мислене имаш - купувай рубли срещу долари/евра, трябва такива като теб - все пак печалба се прави от такива като теб иначе няма да има движение. Чакай си на 100 рубли да купуваш, днес пазара изтри корекция следствие от вдигането на лихвата.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Дам супер добро мислене имаш - купувай рубли срещу долари/евра, трябва такива като теб - все пак печалба се прави от такива като теб иначе няма да има движение. Чакай си на 100 рубли да купуваш, днес пазара изтри корекция следствие от вдигането на лихвата.

Нека, ако ще и 1000 за долар да стане, какво толкова. имало е и 91, и 98 и 2008 г. и все фалират и все не могат да фалират тия руснаци като хората. Ако не се спретне някоя деноминация всичко ще си дойде на мястото, все пак не всичко е нефт, а и няма как да остане на тези цени. то и наполеон и хитлер са мислили русия за лесна плячка, някакъв негър ли ще я гътне :D
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Е ако си мазохист да купуваш рубли, защото никой не можел им се опре така да бъде. За мен не е рационално съзнателно да купуваш знаейки, че ще губиш....
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Е ако си мазохист да купуваш рубли, защото никой не можел им се опре така да бъде. За мен не е рационално съзнателно да купуваш знаейки, че ще губиш....

до сега никога не съм губил от някоя своя идея или решение :D в краткосрочен план - да, но аз не бързам, мога да изчакам година. така или иначе ги имам рублите, за какво да ги продавам на загуба, не пречи да си купя от другите, които бързат. така като долара падаше куп балъци се счупиха да продават при 1.20 и нещо ако помниш преди година, асега колко е? аз и долари си имам и то още от ония евтините

оп излъгах: не се реших да купя биткойни по 7$ парчето. най-голямата грешка и провал в живота ми, щото реших да си купя кола :D
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Е щом така те кефи до няколко дена ще видиш 100 рубли и ще си инкасирал над 50% загуба но ти си знаеш - Рублата чукна 74 за долар пак нови 13% спрямо вчера ...
 
От: От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

нищо, продължаваме напред :D

Еми пътя към девалвацията е открит без препятствия така, че наистина продължаваш.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Гражданска война да стане в Русия, Путин няма да го свалят. Той е диктатор, не става така лесно. В допълнение към това - народа си го обича.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Изгодно ли е да се купува рубла сега или не?
Защото 100 Bulgarian Lev equals 4337.45 Russian Ruble

после може да се изкара някой лев? или не?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Според мен Путин трябва да направи сериозен ход: Да избомби и унищожи петролните находища на Саудитска Арабия.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Нищо не им пречи от 1 Януари да си поискат плащането на газа от ЕС в евро.Гарантирам едни минимум 10% спад на долара спрямо еврото.
 
От: От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Нищо не им пречи от 1 Януари да си поискат плащането на газа от ЕС в евро.Гарантирам едни минимум 10% спад на долара спрямо еврото.

100% ще има подобни решения скоро, особено ако решат да продължават санкциите или да налагат нови.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Най големият ташак е че ако руснаците вземат такова решение - то вероятно ще е по лошо за европейците от колкото за американците -

ЕЦБ се чуди каква магария да направи само и само да свали курса на еврото и да засили инфлацията в ЕЗ - Едно такова решение със сигурност ще докара ЕС до рецесия
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Изгодно ли е да се купува рубла сега или не?
Защото 100 Bulgarian Lev equals 4337.45 Russian Ruble

после може да се изкара някой лев? или не?

Еми вчера долара беше 80, днес е 60. Който е купил вчера е на 20 руб печалба примерно.

еврото от 100 днес е 75, като беше и 70 по едно време.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Най големият ташак е че ако руснаците вземат такова решение - то вероятно ще е по лошо за европейците от колкото за американците -

ЕЦБ се чуди каква магария да направи само и само да свали курса на еврото и да засили инфлацията в ЕЗ - Едно такова решение със сигурност ще докара ЕС до рецесия

Не ги мисли, другата година почва програмата за изкупуване на активи евфемизъм за печатница на евра.

@Владко, газчицата която иде за една година от Русия по линия ЕС е 160 милиарда кубика средно по сегашни 350 долара на 1к кубика ти прави 56 милиарда долара - като калкулираш, че другата година по-малъко ще е търсенето и че цените на суровините спаднаха се пита как 56 милиарда или към 40 милиарда евра за 1 година ще бутнат в посока нагоре с 10% еврото?!? Сега ЕЦБ подгрява "печатницата" за стотици милиарди евра ...
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Ще видим,Блеки.По принцип ЕЦБ пак се държи от Ротшилдови,не знам какво мислят стратезите на Русия и Китай,но със сигурност имат план.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Правиш голяма грешка като слагаш Китай и Русия на едно място, може да ги говориш текущо вторите са във васално положение на 1-те по редица проекти.
 

Горе