Ще се женя! Моля помогнете... :(

Frik

Active Member
Здравейте!
Сигурно някой от вас се сещат че преди време търсех пръстенчета разни... е, излъгаха ме и ще се женя...
Само че аз си мислех организацията на една сватба за простичка работа, а то не било съвсем така... Ето защо ми е нужна отново вашата помощ по отношение на организацията... :(

Разполагам само с 30 дни до сватбата, а все още нямам фотограф, видео-оператор, жива музика, както и DJ...

Ако някой от вас има познат (или е позлвал услугите на някой друг), който е професионалист в някоя от изброените области моля нека да спомене за да се свържа с хората за да видя дали са свободни за 1.09.2012 и съответно за цени. Само да спомена че сватбата е в провинцията на 120 км от София.

Благодаря ви много и да знам, че нямам никакво време... :(
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Стефан Солаков - много добър приятел ми е и си разбира от работата.
Звънни му да видиш какво ще ти предложи.

За DJ също можех да ти предложа някой добър, но е извън страната в момента. Ако се сетя за друг - ще пиша пак.

P.S. Само не разбрах сега... да ти честитя или свещ да запаля? :D
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

хм, бе то има една причина да бързате толкоз много. Честито.

По темата: направи си списък, като следваш логиката на събитията:

1. църква
2. обреден дом
3. ресторант
4. джиджибиджи или първа брачна нощ - тука се предполага, че други гости няма да има, ама пък не изключва дребен подарък само за вас двамата. Примерно вместо да се гърчите с всички роднини в апартаментите наеми стая в хотел за вас двамата.

Почваш да събираш:
- фотограф
- видеозаснемане
- цветя - не разчитай че ще купите тва онова - иди в някой приличен цветарски магазин и им дай свобода на действие и питай за доставка на място с аранжимент на залите
- кетъринг - щом нямате много време вероятно ще правите малка сватба. решението хем да поканиш много хора да те уважат хем да правиш малка сватба е да направите семпло коктейлче в обредния дом, а за ресторанта да останат само поканените. На коктейла викаш далечни роднини, съученици, съседи, колеги и в общи линии всички, които не са чак толкова близки, че да гледат жартиера на булката. ако ще правите некво коктейлче в обредния дом по-добре наеми кетъринг фирма или ако щеш говори с ресторанта в който после ще е събитието да подготвят
- ресторант - най-добре самостоятелно заведение задължително с климатик. семпло меню- не казвам малко - просто без изгъзици. нали супа от скариди не всеки ще яде , особено бабите ще се питат оти сте варили буболечки
- тортата - едва ли в ресторанта ще могат да я направят така че намери сладкарски цех и осигури доставката

нещо важно: има разни традиции, обичаи и пр простотии по сватбите - петли, жартиери и тн. дори да ги редуцирате до екзистенц минимума ще останат някакви. Направете план кое кога се случва и е добре кумът вместо да се напива чат пат да се придържа към плана.

В смисъл - да не стане така към един часа да се сетите да вдигате наздравица с гостите - те половината няма да ги има. Наздравицата е времето в което всеки, който не ви е взел читав подарък вади по някой лев щото е гузен. Та във ваш интерес е наздравицата да е в момента в който всички още са в приповдигнато настроение и преди кулминацията на вечерта. Губите кинти иначе

Последен момент - ако причината за бързането е в доста напреднала фаза трябва да имате план Б т.е. вероятността да се усамотите с булката преждевременно защото тя се е поизморила. На прост език казано - изтеглете мероприятията в ранната част на събитието

Пак честито. Кога чакате причината за бързането?
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Здравей, тъкмо преди един месец направих и аз тази грешка - ;-) Ожених се.

Мога да ги дам номер на оператор и фотограф, които бяха на моята сватба - препоръчвам ги с две ръце и двамата.
Фотограф - Васил Николов - 088 2010061 тук можеш да видиш снимките от моята сватба
Видео - Димитър Станчев - 087 9436339
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Ако споменеш къде е тази провинция на 120 км от София, където ще е сватбата, можем нещо местно да препоръчаме също - да има варианти за разглеждане просто.
И честито! Не му се плаши толкова на брака!
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

08888 99 134 - Мариан Велев
фотостудио и видео, а предлага и украса и аксесоари за сватбата, ако му се обадиш до 2-3 дни каза, че ще успее да те вмъкне в графика. И да слушаш жена ти!
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Аз не мога да ти помогна с нищо, но пиша за да ти пожелая късмет и здраве. :beer:
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Благодаря на всички ви за телефоните... ще ги прозваня всичките за да видя кои са свободни и на какви цени ще заснемат...

хм, бе то има една причина да бързате толкоз много. Честито...

BullBlogger, тя организацията не е от днес - църква, обреден дом, ресторант, тортата, разни традиции сме ги уредили вече. гостите ще са към 170 човека за момента, ритуала ще е изнесен, ресторанта е към хотел, където и ще се нощува...

Останаха фотограф, видеозаснемане, жива музика за взимането на кумовете и булката и DJ за ресторанта. Колкото до украсата като видях какво ми предлагат за някакви цифри - реших да си я направя сам (после ако някой друг се излъже ще му help-на).


Ако споменеш къде е тази провинция на 120 км от София, където ще е сватбата, можем нещо местно да препоръчаме също...

Около Тетевен, ако има локално ще се радвам... :)

Ако някой има други предложения, моля нека пише...

Благодаря за поздравленията!
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Ей момче не е късно да размислиш - все пак имаш още един месец - После да не кажеш че не сме ти казали :)
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

" Всеки мъж задължително трябва да се ожени! Ако случи на добра жена, ще е много щастлив! Ако е лоша, ще стане философ!" Мисля, че Сократ го беше казал, но не ми се рови сега. Бъди много щастлив, а не философствай, като мен по форумите!
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

От мен честито! :D

Чудех се де зачезна...
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

хм, бе то има една причина да бързате толкоз много. Честито.

По темата: направи си списък, като следваш логиката на събитията:

1. църква
2. обреден дом
3. ресторант
4. джиджибиджи или първа брачна нощ - тука се предполага, че други гости няма да има, ама пък не изключва дребен подарък само за вас двамата. Примерно вместо да се гърчите с всички роднини в апартаментите наеми стая в хотел за вас двамата.

Почваш да събираш:
- фотограф
- видеозаснемане
- цветя - не разчитай че ще купите тва онова - иди в някой приличен цветарски магазин и им дай свобода на действие и питай за доставка на място с аранжимент на залите
- кетъринг - щом нямате много време вероятно ще правите малка сватба. решението хем да поканиш много хора да те уважат хем да правиш малка сватба е да направите семпло коктейлче в обредния дом, а за ресторанта да останат само поканените. На коктейла викаш далечни роднини, съученици, съседи, колеги и в общи линии всички, които не са чак толкова близки, че да гледат жартиера на булката. ако ще правите некво коктейлче в обредния дом по-добре наеми кетъринг фирма или ако щеш говори с ресторанта в който после ще е събитието да подготвят
- ресторант - най-добре самостоятелно заведение задължително с климатик. семпло меню- не казвам малко - просто без изгъзици. нали супа от скариди не всеки ще яде , особено бабите ще се питат оти сте варили буболечки
- тортата - едва ли в ресторанта ще могат да я направят така че намери сладкарски цех и осигури доставката

нещо важно: има разни традиции, обичаи и пр простотии по сватбите - петли, жартиери и тн. дори да ги редуцирате до екзистенц минимума ще останат някакви. Направете план кое кога се случва и е добре кумът вместо да се напива чат пат да се придържа към плана.

В смисъл - да не стане така към един часа да се сетите да вдигате наздравица с гостите - те половината няма да ги има. Наздравицата е времето в което всеки, който не ви е взел читав подарък вади по някой лев щото е гузен. Та във ваш интерес е наздравицата да е в момента в който всички още са в приповдигнато настроение и преди кулминацията на вечерта. Губите кинти иначе

Последен момент - ако причината за бързането е в доста напреднала фаза трябва да имате план Б т.е. вероятността да се усамотите с булката преждевременно защото тя се е поизморила. На прост език казано - изтеглете мероприятията в ранната част на събитието

Пак честито. Кога чакате причината за бързането?

Или не си се женил или е било доста отдавна. Гражданския брак е преди църковния.

Офтопик: Моята сватба пък е на 15ти септ.
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Как съм оттървал въпроса с направата на поканите за тези 170 човека не знам :D
След като съм пропуснал от мен само... Горчиво :p и повече Българчета за България :)
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Като видях заглавието на темата и помислих, че ще бягаш от сватбата и търсиш скривалище :D
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Като за начало провери дали изобщо можеш да запазиш час в гражданското в толкова кратък срок. Обикновенно лятото се запазва 2-3 месеца по-рано. успех ;)
 
От: Ще се женя! Моля помогнете... :(

Като за начало провери дали изобщо можеш да запазиш час в гражданското в толкова кратък срок. Обикновенно лятото се запазва 2-3 месеца по-рано. успех ;)

jindo, благодаря ти за включването, но ако прочетеш темата ще видиш, че съвета ти е неуместен...


Между другото няколко може ли да ме насочи от къде мога да си закупя хелий за балони (около 100-150 бр.), както и бутилка ако дават под наем/депозит?
 

Горе