Ще станат ли българите доносници заради пари ?

brad1985

New Member
Заедно с новината за томболата, която се канят да организират от НАП с касовите бележки,
прочетох, че ако гражданите сигнализирали за нарушение щели да получават % от наложената глоба.
Чудя се кой ще защити предприемачите от некоректни граждани, които заради тези % от сумите,
спокойно могат да си измислят всякакви истории, при които иди, че доказвай, че нямаш леля.
С две думи - това не е ли опит да изправят част от обществото срещу друга част от него,
като за пари в тази криза го накарат да доносничи?:shock:


"Друго предложение на Министерството на финансите е ако граждани сигнализират на НАП за извършване на нарушения,
да получават процент от наложената санкция
. Мярката ще важи дори за прости нарушения като неиздаване на
касова бележка, обясниха експерти."

http://www.manager.bg/news/nap-puska-tombola-za-grazhdani
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Ако приемем, че някои реши да направи номер, ти или НАП как ще докажете, че не са ти дали касова бележка като във всеки магазин има камери и всичко се вижда? Поне аз бих имал.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

brad1985 - нещата никога не са еднозначни. Примерно както r.stefanov посочва, не можеш да излъжеш, че не са ти дали касова бележка, има камери. От друга страна пък има шефове на фирми, които правят каквото си искат и не плащат заплати. Такива хора които не плащат заплати а в същото време карат работниците си да работят по 10-12 часа как да не го кажеш на НАП? Те трябва едва ли не да го осъдят за престъпления срещу човечеството.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

brad1985 - нещата никога не са еднозначни. Примерно както r.stefanov посочва, не можеш да излъжеш, че не са ти дали касова бележка, има камери. От друга страна пък има шефове на фирми, които правят каквото си искат и не плащат заплати. Такива хора които не плащат заплати а в същото време карат работниците си да работят по 10-12 часа как да не го кажеш на НАП? Те трябва едва ли не да го осъдят за престъпления срещу човечеството.
Първо, не може всеки магазин да си позволи да слага камери, за да се защитава от евентуани доноси,
защото ще има хора, които ще си ги правят.
Второ, всеки си има глава на раменете и никой не го кара да стои там, където не му плащат заплата.
Другата страна също не е за подценяване - много работници пък крадат и / или се скатават.:!:
В момента на "попълнения на личния бюджет" от % от глобите чакат служителите на НАП,
Защита на потребителите, сега и гражданите включват.:shock:
Така завъртяха нещата, че хората, които се самоиздържат чрез фирмите си станаха
едва ли не "изедници на народа".
Бих искал да пишат в темата И хора, които имат опит в офлайн продажбите,
защото е видно, че си теоретик и нямаш опит в тях.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Първо, не може всеки магазин да си позволи да слага камери, за да се защитава от евентуани доноси,

Глупости... Защо да не може да си позволи? Дори е задължително, клиентите също се чувстват по-сигурни.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Глупости... Защо да не може да си позволи? Дори е задължително, клиентите също се чувстват по-сигурни.

Особено кварталните будки за вестници, и сергиите по пазара... дето правят по 100 лв оборот.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Особено кварталните будки за вестници, и сергиите по пазара... дето правят по 100 лв оборот.

Тези будки отдавна трябваше да ги няма. И дори така да е, живеем в 21-ви век, една стара конфигурация с няколко камери струва 50-100лв с компютъра даже. Правил съм такива за лични цели.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Особено кварталните будки за вестници, и сергиите по пазара... дето правят по 100 лв оборот.
Точно! :D Или пък баба и дядо на село, дето са си отворили дюкянче да си помагат към пенсиите.
Почвам да си мисля, че някои падат от Марс, не са излизали извън София или не живеят в БГ и само думата "Глупости" знаят.:(
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Тези будки отдавна трябваше да ги няма. И дори така да е, живеем в 21-ви век, една стара конфигурация с няколко камери струва 50-100лв с компютъра даже. Правил съм такива за лични цели.

Що бе има си читави, ремонтирани будки, или има един чичко срещу нас, има си едно "магазинче", към 5 квадрата и си продава.

Въпроса е принципен.

Първо те карат да си купиш касов апарат. После те карат да плащаш такси за да е вързан с НАП. След това те карат да си купиш камери, за да снимаш как ако някой иска да те пре*бе, да показваш снимки ... на НАП.
Да не говорим че са толко тъпи сигурно, че дори и да им покажеш запис, няма да го признаят. Или ще кажат, плати си глобата и ни съди... което знаем, че е ходене по мъките.

И всичко това, за да вземат някой пършив лев си произвеждат доносници.

Представям си следната случка: Влизам в някой магазин, и нещо ако не ме кефят им казвам.
"Давайте пиячката без пари, щото ще ви натопя на НАП, че не ми давате касова бележка"
"Ама ние ти дадохме."
"Имате ли камери?"
"Не."
"Значи не сте ми дали."

:)
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Пич, камерите не са за да гледаш дали някой няма да те .... там каквото се казва, а за сигурността както на твоята особа, така и на клиентите ти. Касовите бележки са най-малката причина, поради която един собственик на магазин трябва да има видео наблюдение.

@brad1985 Предразсъдъците за някой друг ако обичаш.
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Почвам да си мисля, че някои падат от Марс, не са излизали извън София или не живеят в БГ и само думата "Глупости" знаят.:(

Точно така, и да не би да спадаш към тази категория? Щото аз не живея в София, мога да кажа, че съм от "дълбоката провинция", и тук т.н. "квартално магазинче" може да си позволи това!
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Не е правилния път това, ама съвсем не е.. С такива мерки ще наплашат и без това малкото предприемчиви хора в България. До колкото познавам методите на БСП предполагам, че нищо от по горе казаното няма да се случи. Плашат гаргите, че да стреснат някой с по слаби нерви и да им даде още пари..
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

как си представяте, че това ще стане?

гражданите ще получават % от глобите - ХАХАХА, тези гейове-социалисти съвсем полудяха
 
От: От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

как си представяте, че това ще стане?

гражданите ще получават % от глобите - ХАХАХА, тези гейове-социалисти съвсем полудяха

Съвсем не са полудели. Това си е целенасочена манипулация на стадото със слухове. Практикуват го от край време. Помисли! Хем наказват лошите капиталисти, хем дават пари на народа, който се бори срещу лошите предприемачи, които са забогатели с измами и укриване на данъци. С един куршум много зайци...

За съжаление в България така трябва да се управлява. И овцете доволни и вълците доволни. Щото вече 5 различни човека със съвсем различни бизнеси ми казват, че не са виждали проверка от 2 месеца (не е съвпадение). Предните години по плажните заведения ги счупваха от проверки, това лято няма никой... Що е така според тебе?
 
От: Ще станат ли българите доносници заради пари ?

Не е правилния път това, ама съвсем не е.. С такива мерки ще наплашат и без това малкото предприемчиви хора в България. До колкото познавам методите на БСП предполагам, че нищо от по горе казаното няма да се случи. Плашат гаргите, че да стреснат някой с по слаби нерви и да им даде още пари..
Според мен като нищо ще го направят, защото предното БСП правителство вкара в закона получаването на % от
актовете от служителите на НАП като бонус. Май пак този Орешарски беше финансов министър тогава.
 

Горе