Що е то Blacklisting и как да противодействаме

xainov

Well-Known Member
Здравейте, сайтът ми съществува в 7 блеклиста според http://bgwhois.com/
Въпросът ми е как се добавят сайтове към блеклисти (на какъв принцип) и как се изчиства името, съответно как да се предпазим?
До колкото видях дори големите сайтове имат по няколко споменавания в такива листи.
 
това е списък с ипта който се ползват за филтриране на пощата от някой спамфилтрите и мейл сървъри (въпроса е кой какво ползва)

попада се лесно дори ако мейл сървъра ти няма коректно име или не отговаря корекно на някоя друга rfc команта.... повечето изтичат сами при големите или ръчно подаваш възражени докато някой малки който даже ги няма вече явно са само ръчно (няма сайт има пренасочен домейн) явно този инструмент ги намира от някой кеш който държи незнам от кога... spam.wytnij.to ги няма като услуга но ни дава блеклистанти там явно бгхоис има техен кеш от едно време

освен това може да те дава листнат в някой малък който не чисти атоматично списъка ако ползва използвано ип което е било листнато (всички ипта v4 по света вече са били използвани така че лесно се попада на такива)

важното е да те няма в основния голям spamhaus.org (xen.spamhaus.org който дефултно е включен на qmail например) и се предлага с cpanel за лесна активация след това в barracudacentral.org следващия е спамкоп но навсякъде където съм чел ги дават че дават фалшиви позитивни резултати и не ги препоръчват да се полват .. същото важи и за другите малки
макар че може някъде по света някой доставчик да ги ползва важното е в големите да те няма...

Също така важно е да имаш spf рекорд на домейна със стрикте с -all запис за да не може някой да прати спам от твое име със спуфнат домейн и да те листнат макар че листва ипта някой и домейни листват


аз се оптивах да им обясня как никой няма да им получи пощата след най късно 1000 мейл ама не ме слушат хората ... сега да видят колко много фалс позитив има в спам блок листите те тръбали да пращат...

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45212
 
Последно редактирано от модератор:

Горе