Що праиш расизъм?

Никой не се ражда с каквато и да е омраза, нали?
Всъщност е точно обратното. Расизмът е естествена природна реакция на всеки човек и е вграден в нас механизъм за оцеляване. Затова трябват много усилия и възпитаване на децата, ако искаш да не израснат расисти. Толерантността е противоестествена, защото прави общността уязвима на външни опасности, които биха могли да я унищожат. Не казвам, че трябва да сме расисти, а само че е естествено да сме такива.

На този етап от развитието си човечеството вече може да се освободи от расизма, но това, което се случва е отиване в другата крайност, която е не по-малко разрушителна от расизма. Свръхтолерантността, която опитват да прокарват някои на Запад е самоунищожителна. Дават на чужди за земята си раси повече права, отколкото има местното население. Германия е най-ярък пример. В стремежа си да покажат колко виновни се чувстват заради нацизма водят самоубийствена политика, която рано или късно ще докара на власт някой нов Хитлер. Всъщност в момента текат процеси, които неминуемо ще доведат до Трета световна война. Съюзите, създадени след Втората световна война се разпадат, а на власт във все повече държави идват хора и партии, за които мирът и демокрацията не са приоритет. Максимум до 20-30 години ще видим най-голямата война в историята на света и ще участваме в нея. Според мен няма никакъв шанс да се избегне, даже може да започне и по-рано. Само някакво невиждано по мащаби бедствие, като нова смъртоносна чума, сблъсък с голям астероид или нападение на извънземни, би могло да спре войната.
 
Честно не ми го побира съзнанието как едно 2-3 годишно дете може да намери омраза в себе си към друго човешко същество от различна от неговата раса. Може да има нещо, че има различни хора, но чак омраза. За съжаление точно това предизвиква расизма - толерантността и дали тя въобще е добре прилагана.

Ще дам очеваден пример от нашето родно местенце България. На всеки му се е случвало да се качи в някой автобус, и контролата да проверява всички, но без ромите. Аз лично съм го виждал хиляди пъти, виждал съм и много грозни продължения, но това е друга тема. Как след като теб те глобят с едни 40 лева, а в същото време пуснат една група роми да си минат, би се почувствал човек. Кой сеха е дискриминирания и честно ли е?
 
Тази женица нандибанди се убедих че е абсолютна пача с извинение! А понеже не е расист, да я питам ще прати ли детето си да учи в Англия, ето например актуална снимка от Лондон, а пача? Какво ще кажеш? Но расизъм или ест еасизъм!?!?!
Виж файлът 18135


Значи, хване се човек (доколкото жената е човек) с едни печива, и лаф-мохабетя замира...


Абе, глупи! По какъв начин тая снимка показва, че във Великобритания има/ест/ расизъм? Не казвам, че няма, а че снимката ти е неуспешен опит за илюстриране на казаното.

Аз на снимката виждам деца. И не тъжни, угнетени деца, а деца от всички раси и етноси, които се усмихват и пляскат с ръчички, включително беличките. Какво по-хубаво от това?

Виж от друга страна изразът "how bad it be" показва, че английският не е native на автора на снимката. Не знам срещу какво той роптае - явно срещу присъствието на двете руси момченца в масовката.

Друго да те питам - кой те е заблудил, че хората винаги трябва да са на едно мнение? Можеш да изтъкнеш аргументи, с които да защитиш тезата си, но с обиди срещу опонента, няма как да промениш мнението му. ;)

Сега е моментът да тагнем и колегата @katsar0v, който да добави още една думичка в анализа за преброяване на каруцарите - "пача". Да, тук се обиждаме и по кулинарна линия. :):) :)
 
Сега е моментът да тагнем и колегата @katsar0v, който да добави още една думичка в анализа за преброяване на каруцарите - "пача". Да, тук се обиждаме и по кулинарна линия. :):) :)
Знаех си, че мога да разчитам на теб и цветния ти речник :) :) :)
 
Последно редактирано:
Българина вика на черния, негър (негро), не щото е расист, а защото така е научен в училище.


Такова нещо като афроамериканска раса нема....

На черния е много сложно да му обясниш, че у нашата родина да му кажеш черен всъщност е обидното.

А най-дразнещото е, че когато на тия дето им се втълпява, че са различни не им се получат нещата веднага те обвиняват у расизъм. Така е най-лесно!

Проблема е че образованието ни е на дъното.
Може в учебниците по история да се напише че ен думата не трябва да се използва от бели понеже така белите американци са наричали афроамериканските си роби и това е обида дума.
Време е тази държава да влезе в правия път.
 
Думата негър в България не носи негативен смисъл и всеки може да я използва свободно. Какво са правили белите американци не е проблем на българите. Тази държава ще влезе в правия път, когато хората научат собствената си история по-добре от историята на други далечни държави. Ние нямаме никакво основание да се чувстваме виновни заради това, че сме бели и не дължим по-специално отношение на никоя друга раса.
 
С риск да ни плеснат строго наказание, ние разиграваме театро, за да свалим от власт шефа на БФС, което можеше да стане по много по-лесен и ефективен начин.
Нещата бяха нарисувани от месеци. На фУфа им трябва пример за назидание. Кой е по-подходящ от деветата дупка на кавала, от която освен да продава българския глас във федерациите нищо друго не зависи.
Отделно идват избори и баце си направи поредния пиар.
Така да се каже взаимоизгодно сътрудничество по оста фУфа-Брюксел-баце в което го духат България и Перуци.
 
Хора !! Англичаните са най-нетолерантната нация ! Точно те да ни обвиняват в расизъм е пълен ъпсурд ! "Крадевца вика дръжте крадеца"
Всички места които съм посетил в чужбина английските туристи които съм срещал винаги са били най-кофти.
Английските туристи са шумни,викат, хвърлят, правят боклук,чупят,не уважават местните,другите туристи и страната която посещават, страната в която са гости.

Първоначално си мислех ,че това неуважение и нетолерантност го проявяват само към малки страни като нашата и места като Слънчака.
Но след като започнах да пътувам извън България се убедих, че те се държат така на всякъде по света.
 
Думата негър в България не носи негативен смисъл и всеки може да я използва свободно. Какво са правили белите американци не е проблем на българите. Тази държава ще влезе в правия път, когато хората научат собствената си история по-добре от историята на други далечни държави. Ние нямаме никакво основание да се чувстваме виновни заради това, че сме бели и не дължим по-специално отношение на никоя друга раса.
Тук съм повече от съгласен с теб. Някои държави, в които робството и продажбата на чернокожи, се е възприемало за нормално, сега най-много гърмят с това не правете расизъм. Не съм силен по история, но ние не сме имали памукови плантации, нали, ако ме разбирате на къде ми тече мисълта? Малко ми е странно точно те да ни обвиняват в каквито и да е гадости, дори не изключвайки нацитата, където ги има във всяка една нация. И то реално както викаше един приятел "Какъв прайм парат е ако няма нацита да счупят няколко цветни глави" От това вече натам не е нужно да си отваря никой устата, поставяйки цяла нация от един знаменател.

Англичаните не само са най-големите надувки и нетолерантни сухари, но са си повярвали от много време насам. Историята им по-нищо не е по-впечатляваща от нашата. Дори напротив. А и нали им гледаме подрастващите индивиди тук по нашето черноморие....тази нация нищо хубаво не я чака. Нашите поне носят на пиене. :)
 
nandi, клавиатурна женицо, известен ли ти е следния ФАКТ:
За 6000 години изучени от историята африканските негри не са изобретили нищо. Нито писменост, нито обработка на тъкани, нито календара, нито плуга, нито прокарване на пътища, нито железницата, нито мореплавателни съдове, нито система за изчисление, нито даже колелото. Те, както е известно, никога не са опитомявали диви животни за използването им в селското стопанство (макар че , около тях изобилства от силни и послушни животни) Единственото средство за транспортиране на товари, което им е било известно е поставянето товара на горната част на кръгловатите им глави. За да защитават жилищата те не се отдалечавали много от хижиците си, измазани с кал, за създаването на които и на далеч по надеждни укрепления е способен даже бобъра, даже бобъра!!!
 
nandi, клавиатурна женицо, известен ли ти е следния ФАКТ:
За 6000 години изучени от историята африканските негри не са изобретили нищо. Нито писменост, нито обработка на тъкани, нито календара, нито плуга, нито прокарване на пътища, нито железницата, нито мореплавателни съдове, нито система за изчисление, нито даже колелото. Те, както е известно, никога не са опитомявали диви животни за използването им в селското стопанство (макар че , около тях изобилства от силни и послушни животни) Единственото средство за транспортиране на товари, което им е било известно е поставянето товара на горната част на кръгловатите им глави. За да защитават жилищата те не се отдалечавали много от хижиците си, измазани с кал, за създаването на които и на далеч по надеждни укрепления е способен даже бобъра, даже бобъра!!!
Николайчо, форумен бобър такъв! :) Посочените от теб факти са ми добре известни. :) Не разбрах обаче как те ни поставят на по-високо ниво от негрите? Щото сме ползвали каруци? Че ние и досега си ги ползваме, докато хората в "белите страни" масово ползват за целта специализирана техника.;)

Случка от изминалото лято: Приятел търси спешно строителна бригада, която да му направи външно стълбище от бетон. Старото се срутва напълно и човекът не може да си влезе в двора. Стълбището води от улицата към двора... Та, така - човекът купува материал и заделя пари - всички условия за стартиране на проекта са налице. Какво се случва обаче: Няколко човека (по етнос българи) обещават да свършат работа, след което се покриват. Нито вдигат телефон, нито казват, че няма да го бъде. Приятелят междувременно е взел отпуск за целта, който изтича, а освен това през цялото време е принуден да минава по дървена стълба, за да си влезе вкъщи.

Накрая опира до малка циганска бригада. И те, както останалите казват, че ще минат да огледат обекта, и о, чудо - не само казват, ами наистина идват и казват ок - почваме го. И О! още по-голямо чудо - наистина почват, и не само това, но го и завършват. Да, неграмотни са. Не могат да изчислят точно дълбочината на стъпалата, но с постоянни насоки свършват работа и вземат едни 600лв, които бългхарите хем искат, хем ги мързи да си заработят. Та! Пита се в задачата: като ги мразим толкова, означава ли, че сме по-добри от тях? Фразата "циганска работа" е валидна за цялата ни нация, а не само за малцинствата ни. Изводът е: глупаво е точно българите да сме расисти, защото досега не сме се показали като по-добри от тези, които мразим. :)

Хубав и ползотворен ден на всички! :)
 
Да. Нанди е много права. Един приятел строител ми беше споменал, че читавите майстори тук са много малко, всичко се е изнесло към чужбина. За да ти се свърши работа като хората, наемаш роми, водени от някой наистина добър такъв техен наставник. Последното измазване, което ми беше правено бе от ром, върнал от от чужбина, за да изкара тук старините си. Но беше пушка. За това съм съгласен с казаното. Което подсилва теорията ми за интеграцията - ако имаш желание, ще има и начин. ;)
 
Да. Нанди е много права. Един приятел строител ми беше споменал, че читавите майстори тук са много малко, всичко се е изнесло към чужбина. За да ти се свърши работа като хората, наемаш роми, водени от някой наистина добър такъв техен наставник. Последното измазване, което ми беше правено бе от ром, върнал от от чужбина, за да изкара тук старините си. Но беше пушка. За това съм съгласен с казаното. Което подсилва теорията ми за интеграцията - ако имаш желание, ще има и начин. ;)
Blinky, такова животно като интегриран циганин НЯМА, повярвай ми! Не вярвам, че приемаш доводите за бригадата от мангали на бандито, и че си съгласен да ползваш услугите на цигани пред тея на българи. Друг е въпроса обаче, че много българи взеха да се правят на цигани!!!
 
 
Да. Нанди е много права. Един приятел строител ми беше споменал, че читавите майстори тук са много малко, всичко се е изнесло към чужбина. За да ти се свърши работа като хората, наемаш роми, водени от някой наистина добър такъв техен наставник. Последното измазване, което ми беше правено бе от ром, върнал от от чужбина, за да изкара тук старините си. Но беше пушка. За това съм съгласен с казаното. Което подсилва теорията ми за интеграцията - ако имаш желание, щекс има и начин. ;)
Привет, г-н Blinky!
Когато фактите говорят и ксенофобите трябва да замълчат.

Поздрави, Н. :)
 
Привет, г-н Blinky!
Когато фактите говорят и ксенофобите трябва да замълчат.

Поздрави, Н. :)
Просто това ми се случи последно време. Честно казано не вярвах. Но, ето. А и тук читавите нормално да бягат и да търсят по добри условия и заплащане. :)
 
Blinky, такова животно като интегриран циганин НЯМА, повярвай ми! Не вярвам, че приемаш доводите за бригадата от мангали на бандито, и че си съгласен да ползваш услугите на цигани пред тея на българи. Друг е въпроса обаче, че много българи взеха да се правят на цигани!!!
То това е до човек, не до етнос. С желание бих работил и с българи и с роми, нямам никакви предразсъдъци. Въпрос е кой ще ти свърши работа. Не говоря за пари тук. За добре свършената работа само. ;) Примерно преди замазката, електричаря беше българин и се справи супер добре. Но с началото на ремонта си в апартамента бях се уговарих с една бг бригада, която дойде изкърти и не се чу нищо от тях. Пълна измекярщина. Две изкъртени бани и оправяй се. Така, че буклучетата са на навсякъде по етносите. ;)
 
Само да вметна за строителните бригади... българския етнос вероятно има фирма, работници, заплати, осигуровки и секви други разходи.
По разказа на Нанди, орките дошли и след напъствия и вече закупен материал нацапали 5 стълби... и взели 600кинта, които делнали и изпили.

Ай моля ви са не бъдете толко елементарни.
 
Честно казано не вярвах.
Да, и моят приятел прие реалността много тежко, защото и той се пише "патриот", сиреч ксенофоб. Става въпрос за историк по образование и призвание, който навремето се би като доброволец в Косово при натовската инвазия. Човекът беше в потрес - "докъде го докарахме, циганите да са по-сериозни от уж "чистия" етнос?"

Масова практика сред твърде много еволюиралите бели български мъже е да не вдигат телефона. Поемат ангажимент, знаейки, че нямат намерение да го изпълнят, след което се крият и не вдигат като им звъниш. Мишкари!

Честно казано никога не съм разбирала патриотизма. Не само българския, а изобщо. Ние сме преди всичко хора. Пол, раса, етнос, поданство - второстепенни белези без никакво значение. Нещо като вторичните полови белези. Наболата брада нищо не значи, щото всяка жена с хормонален дисбаланс може също да си пусне. :D:D:D
 
Последно редактирано:
Само да вметна за строителните бригади... българския етнос вероятно има фирма, работници, заплати, осигуровки и секви други разходи.
По разказа на Нанди, орките дошли и след напъствия и вече закупен материал нацапали 5 стълби... и взели 600кинта, които делнали и изпили.

Ай моля ви са не бъдете толко елементарни.
Тцъ - не е така. Не говорим за строителни фирми, с каквито също беше говорено, а за уж майстори, които предпочитат хем да пият в кръчмата, хем да им се дадат едни пари. Циганите поне знаят как да си вземат парите. Ще изгърбят малко, пък после ще пият.
 

Горе