Ъпгрейд на лаптоп

traiki

Well-Known Member
Напоследък лаптопа яко забива и доста се бави. Като пусна фейсбука, ютюб и някакъв друг сайт и цикли. Няма вируси..поне не и според антивирусната. Честно казано си е слаб и вероятно затова забива. Моделът е Самсунг samsung notebook np300, 1,4 процесор, 2 ГБ рам... Въпросът ми е мога ли да му кача рамта. Ясно е, че процесора няма как да се увеличи, а и ако тръгна да го сменявам и него евентуално, ще ми излезе по-оферта си взема нов лаптоп. Евентуално да препоръчате някой "майстор" в София, че аз няма да се справя с това..
 
От: Ъпгрейд на лаптоп

Първо трябва да видиш характеристиките на лаптопа с каква рам е колко поддържа и колко слота има.
Смяната е лесна най-вероятно отзад има капаче на едно болче махаш го и слагаш още една плочка или сменяш старата ако е само с един слот.
 
От: Ъпгрейд на лаптоп

Първо трябва да видиш характеристиките на лаптопа с каква рам е колко поддържа и колко слота има.
Смяната е лесна най-вероятно отзад има капаче на едно болче махаш го и слагаш още една плочка или сменяш старата ако е само с един слот.

Точно :| Трябва да се провери дали изобщо е възможно да добавиш още рам. Ако не - нов лаптоп
 
От: Ъпгрейд на лаптоп

http://www.samsung.com/ph/support/skp/faq/416629
Със сигурност ще можеш да я качиш, ама направо отиди в някой сервиз с лаптопа и да ти поръчат правилната памет.

Мерси за линка. След Нова година ще ходя да му кача рамта до 4 ГБ.. Горе-долу как вървят цените? Преди като ги бях гледал не бяха много скъпи, ама беше за настолен компютър..
 
От: Ъпгрейд на лаптоп

най добре си вземи някои на старо lenovo или dell i5 с 4 гб за 300 лв. 6 месеца гаранция им дават. сложи му едно ssd и си ти.
за около 400 лв. ще имаш лаптоп който ще бие по производителност повечето на пазара, които са от 1000 лв+
 
От: От: Ъпгрейд на лаптоп

Няма как да бие повечето лаптопи , които са над 1к лева , но ще е по-добре от бюджетните за по 7-800лв
 

Горе