акции на Fibank

От: акции на Fibank

Ми сигурно ако отида и им кажа, че искам акции за 100 лв, ще ми се изсмеят и ще ме изритат от офиса.

Има минимална сума, повечето посредници или поне по-големите и доказали се - при някой е 1000 при други 3000, а 100 лв само за таксата няма да ти стигнат сигурно или поне така беше преди три години когато ходих за последно да питам в БГ
 
От: Re: От: Re: акции на Fibank

Е да, рискът е голям. Определено. Кой печели добре с нисък риск? :) То докато се седи и се мисли кой какво готви, реално големите инвеститори правят пари в този диапазон от време, после като се разбере е късно обикновено. :)

П.П: Редактирах малко мнението си. Не давам финансови съвети, все пак се занимавам с маркетинг. :)

Ще те питам знаеш ли какво стана с акционерите на КТБ сега? И смятам, че ще ме разбереш за каква степен на риск ти говоря - а ПИБ имаше вчера флуктоация от над 30% то само това ти стига да преосмилиш всичко няколко пъти :) А иначе то няма само банкови акции :)

Имаш си редици други компании, които се представят прилично и те получиха една подкрепа от мечките и цената им падна!

Виж Блинки прав си, за инвеститорите - но работата е там не знаеш къде е дъното и дали няма ударим 0.00 дъното - може нещо да падне с 50%, не значи че има мегдан за още толкова да падне :) Умната виж пак 1-вият ми въпрос!
 
От: От: акции на Fibank

Има минимална сума, повечето посредници или поне по-големите и доказали се - при някой е 1000 при други 3000, а 100 лв само за таксата няма да ти стигнат сигурно или поне така беше преди три години когато ходих за последно да питам в БГ

Това не са брокерите в ситито бе колега - тези с изискванията не са retail brokers.
Можеш да си купиш с 100 лв акции няма страшно!
 
Re: От: Re: От: Re: акции на Fibank

Ще те питам знаеш ли какво стана с акционерите на КТБ сега? И смятам, че ще ме разбереш за каква степен на риск ти говоря - а ПИБ имаше вчера флуктоация от над 30% то само това ти стига да преосмилиш всичко няколко пъти :) А иначе то няма само банкови акции :)

Имаш си редици други компании, които се представят прилично и те получиха една подкрепа от мечките и цената им падна!

Виж Блинки прав си, за инвеститорите - но работата е там не знаеш къде е дъното и дали няма ударим 0.00 дъното - може нещо да падне с 50%, не значи че има мегдан за още толкова да падне :) Умната виж пак 1-вият ми въпрос!
Мда, караме умната. В това няма спор, само исках да поразискваме купуването на акции. Като алтернатива нали, като всяка една инвестиция.

От много години не съм играл, ако можеше да се нарече игра, на борсата ни. И само такива моментни неща ми хващат окото. Все пак като всеки гледащ в различни посоки за възможности, е нормално. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: акции на Fibank

Мда, караме умната. В това няма спор, само исках да поразискваме купуването на акции. Като алтернатива нали, като всяка една инвестиция.

От много години не съм играл, ако можеше да се нарече игра, на борсата ни. И само такива моментни неща ми хващат окото. Все пак като всеки гледащ в различни посоки за възможности, е нормално. :)

Търси компании с добри перспективи и ниски нива на дълг !
 
От: акции на Fibank

26% нагоре днес. Кой е*ал, е*ал, кака се омъжи.
 
От: акции на Fibank

Само няколко часа при отварянето сутринта са се купували на цените, при които затвори борсата. Честито на печелившите. Това е един добър пример за успешна високо рискова инвестиция.
 
От: Re: От: акции на Fibank

Мда, така се правят пари. :) Вчера си имал 1000 лева, днес 1260 лева. :)

@blackout8, кажи ми, че нямам нюх за това. :) Хахха. :)

Щом така мислиш, така да е :) Малко на теория го говориш - 1-вата сделка за 250 акции вдигна цената с 20% така че .... Ако в петък бе купувал, става номера:)
А и знаеш ако ЕК не бе се обадило, че разрешава на нашите да правят, не пазарни неща ....

Иначе при нулева ликвидност има голяма флуктоация :)

Иначе и аз съм + 20% за ден, но в друга компания така че не е голяма работа

Риска си беше валиден, всеки има глава на раменете си :) Много трябва се внимава, сега банката няколко месеца ще трябва се пренастройва. А другият месец ще видим, кои банки взеха депозитите. Може се окаже да пада на долу още ФИБ до 2 лв - там е подкрепата!
 
От: Re: От: акции на Fibank

Мда, така се правят пари. :) Вчера си имал 1000 лева, днес 1260 лева. :)

@blackout8, кажи ми, че нямам нюх за това. :) Хахха. :)

ти изкара 260 лева, а някой друг mastermind - милиони, а клатикурата "арестува" някакви бушони...
 
От: акции на Fibank

Като гледам какви движения стават заради овцете, се замислям дали да не вкарам малко левове в сметката си при инвестиционния посредник за да съм готов при подобни събития да купувам когато цените са ниски.

Обаче като се има предвид вредата за психичното здраве (за която много пъти съм писал във форума) може и да не си струва.
 
От: акции на Fibank

Като гледам какви движения стават заради овцете, се замислям дали да не вкарам малко левове в сметката си при инвестиционния посредник за да съм готов при подобни събития да купувам когато цените са ниски.

Обаче като се има предвид вредата за психичното здраве (за която много пъти съм писал във форума) може и да не си струва.

Както в повечето 100% комарджийски системи и в тая се губи само веднъж... но за сметка на това всичко ...
 
От: Re: От: акции на Fibank

Мда, така се правят пари. :) Вчера си имал 1000 лева, днес 1260 лева. :)

@blackout8, кажи ми, че нямам нюх за това. :) Хахха. :)

Сега цената е с близо 40 стинки по ниска от дъното през Юни в разгара на кризата. Който беше купил на следващата сесия и да е държал до сега щеше да индексира загуби, а и тренда е за надолу - цената си пада пазара си знае работата, а то е и ясно защо това се случва.
 
Re: От: Re: От: акции на Fibank

Сега цената е с близо 40 стинки по ниска от дъното през Юни в разгара на кризата. Който беше купил на следващата сесия и да е държал до сега щеше да индексира загуби, а и тренда е за надолу - цената си пада пазара си знае работата, а то е и ясно защо това се случва.

Да, но това е не само, защото се знае, а защото играха и тогава доста спекуланти. ;) Нека си го кажем, няма те доста клатят дървото.
 
От: Re: От: Re: От: акции на Fibank

Да, но това е не само, защото се знае, а защото играха и тогава доста спекуланти. ;) Нека си го кажем, няма те доста клатят дървото.

Блинки, малко си далеко от материята, един спекулант каквото си мисли няма как да проектира мислите си над масата, а там има и инвеститори. Като цяло 1.2 милиарда подкрепа на държавата си оказа думата вдигна цената след паниката, но от там насетне всички купили са на загуба - тя при отваряне вече цената беше + много. Това исках казах тогава, че нещата не са доста мътни. Сега просто си пада заради този дълг който трябва да върнат и дали ще го върнат на време - има голямо разминаване в тази си част и не случайно цената си върви надолу.
 
Аз за дългосрочен план не съм говорил. Това беше влизаш петък и излизаш понеделник. :) Не е нужно да съм велик гуру, за да напавя бърз In-out. :) А и колкото по-близо съм в материата, толкова повече ще се колебая, мисля, анализирам, проверявам и други такива. Тук не е иска много мисъл, поне според мен. Знаеш, че влизаш в кризисен момент, и мислиш, че това след Х дни ситуацията ще се потуши и стабилизира, както сеи случи. Но това, че имат дълг - естествено в преспектива намаля стойността на акциите, но ни си само наблюдател тогава. ;)
 
От: Re: акции на Fibank

Аз за дългосрочен план не съм говорил. Това беше влизаш петък и излизаш понеделник. :) Не е нужно да съм велик гуру, за да напавя бърз In-out. :) А и колкото по-близо съм в материата, толкова повече ще се колебая, мисля, анализирам, проверявам и други такива. Тук не е иска много мисъл, поне според мен. Знаеш, че влизаш в кризисен момент, и мислиш, че това след Х дни ситуацията ще се потуши и стабилизира, както сеи случи. Но това, че имат дълг - естествено в преспектива намаля стойността на акциите, но ни си само наблюдател тогава. ;)

Аз мислих говори за лонг терм - там явно няма различия :)
А за ин-аута трябваше да купиш на дъното в петък и да ги шитниш веднага в понеделник! Проблема, бе че с много малко акции надуха цената и нямаше да излезе номера защото почнаха да скачат на Bid-вете. Тук много трудно се играе тази игра заради ликвидността. На запад всичко се рути в такъв момент и е трудно се хващат падащите ками не знаеш къде ще е дъното. За другото е така - макар че не вярваше в началото като ти казвах, че са взели кредит! То нямаше как да тушират ситуацията, в понеделник бяха живи умрели след 12 часа ...
 

Горе