баси и наглия бакшиш

От: баси и наглия бакшиш

с една ръка само да му счупя вртатлето, стуга да не ме е гнус, даже няма да се наложи да спирам да говоря по телефона докато ги мачкам и тримата, но нали се изживявам като културен
кеффффф:cry::cry::cry::cry:
наследващия ден медиите какво ли щяха да напишат?
шофер на такси качва умишлено 2ма свои авери , за да ядат бой на почивки:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
кеффффф:cry::cry::cry::cry:
наследващия ден медиите какво ли щяха да напишат?
шофер на такси качва умишлено 2ма свои авери , за да ядат бой на почивки:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Да. Ще е брутално. "Агресант прави меле в такси". Ама това заслужават тия. Един познат си спомням как нахрани един бакшиш - не можел да запали цигара вътре, a бакшиша си запалил. Ето това е грубо.

На мен ми е най-готин сценария, в който някой бакшиш ти обяснява как едно време бил на една маса с Георги Илиев, ама сега въртял геврега, защото така са се стекли обтсоятелствата. Оставаше да пусне след тази си реплика и Бели птици на Радо Шишарката. Ruf.... :)
 
От: баси и наглия бакшиш

Аз веднъж си викам такси, качвам се и след малко тоя тип качва някакви две кобили, по сто кила едната. Не стига че миришеха на някакъв парфюм, от който ми се отпуши носа моментално, ами носеха и кафета и тая, дето седна до мен тамън си помислих, че ще ме залее с него и това и направи. Шофьора ми вика, спокойно, това са ми братовчедки, ще ги закарам на работа и тръгна... само че не накъдето отивах, ами отпраши към Бачково... аз му казвам, я спирай да слизам, а той за да не изпусне клиента, се прави че не чува. Та отидохме до половината път за Бачково и ги остави двете скрофи на бензиностанцията и после се върнахме и ме закара до адреса, ама не видя ни бакшиш, ни нищо... айде аз не бързах за никъде, ама ако гонех влак?
 
От: баси и наглия бакшиш

Ама как?
Аз не мога да разбера как може да има такова безочие?
С какво мислят тия роби жалки?
Айде аз съм присъстявал в жалката миу лична вселена 2 минути, но той ще си мизерства в нея цял живот, защото е малоумен.
 
От: Re: баси и наглия бакшиш

На мен ми е най-готин сценария, в който някой бакшиш ти обяснява как едно време бил на една маса с Георги Илиев, ама сега въртял геврега, защото така са се стекли обтсоятелствата. Оставаше да пусне след тази си реплика и Бели птици на Радо Шишарката. Ruf.... :)

На мен не ми се е случвало да се возя при бял и да не се е оказал бивш бизнесмен или интелектуалец, но така са се стекли обстоятелствата че е станал бакшиш или само аз на такива попадам.
А ако съм на лична драма редактор, ще обикалям по стоянките и ще трупам матриал за весника... ти пикая на писмата от читатели, при толкова суров материал на улицата... има ли го още този весник?
 
Re: От: баси и наглия бакшиш

Ама как?
Аз не мога да разбера как може да има такова безочие?
С какво мислят тия роби жалки?
Айде аз съм присъстявал в жалката миу лична вселена 2 минути, но той ще си мизерства в нея цял живот, защото е малоумен.

То бате, колкото си по-тъп, толкова си по-щастлив. :)

Тук важи с пълна сила. :) Няма лабаво. На мен не ми се е случвало такова нещо. Грам даже. Ако някой ми го причини, ще му тегля една и си тръгвам. Това е все едно да ти оправя някой зъбите и да покани някой на другия стол, за да ви работи успоредно с едни уреди и ръкавици. :) Баси якото.
 
От: баси и наглия бакшиш

Или съм късметлия или се возя на такси рядко... така като гледам кофти истории имате, аз явно все на свестни хора попадам. Знам, че приятели, като поръчват такси изискват да е българин и да не се пуши. Явно имат право. DnD не съм ползвал, защото не пия, но иначе чувам добри отзиви, даже наскоро видях реклама.
 
На мен не ми се е случвало да се возя при бял и да не се е оказал бивш бизнесмен или интелектуалец, но така са се стекли обстоятелствата че е станал бакшиш или само аз на такива попадам.

Това мислех, че на мен сами се е случвало. Защото съм си социален. И ми се комуникира. А те пък някои с емоционален багаж. Греда.

Други яко е да те карат да отидеш да развалиш някъде десет лева. Да бяха 50, щях да го разбера. Тогава пак не оставям балшиш. Всяко едно неудобство е минус...и повлиява на крайната цена към шофера.

Имаше една яка сценка от На гости на третата планета, където Дик Соламон сложи една пачка на масата и каза на сервитьора "Това е твоя бакшиш, и според това как се справяш ще прибавям или ще махам от пачката." Направо го закопа. :) Та и тук такава скоро ще е процедурата. :)
 
От: От: баси и наглия бакшиш

Ти имаш ли лична лека кола?

Да, разбира се. Странно ти е, че съм писал "лична" ли?
Жена ми въведе този термин, когато бях ползвал нейната "лична" кола за товарни работи и поизцапах любимите й кожени седалки, та после ме държа на сухо цяла седмица. Сега вече дори не приближавам до колата й без изрично разрешение. Но какво те занимавам - вероятно така е във всяко "нормално" семейство.
Питах те, защото откакто взех книжка никога не съм разрешил на друг да ме вози (освен влак, метро, самолет) , а за такси да не говорим - дори не им знам цените.
 
От: От: От: баси и наглия бакшиш

Да, разбира се. Странно ти е, че съм писал "лична" ли?
...


искам да питам тогава като имаш лична кола, не ти ли се налага да се качваш на такси понякога? :wink:


Да използвам интимния момент и да питам,
гледам ти подписа :
"Ако сме гневни, живеем в бъдещето. Ако сме депресирани, живеем в миналото. Ако сме щастливи, живеем в настоящето."
И се замислих /философски/, ами ако съм и трите едновременно, какво означава това -че съм дебил ли?
 
От: баси и наглия бакшиш

Неизповедими са пътищата на българския съпруг. Изцапал кожените седалки, а седи на сухо.

Всеки с кожени седалки в днешно време е мокър by default.
 
От: От: От: От: баси и наглия бакшиш

искам да питам тогава като имаш лична кола, не ти ли се налага да се качваш на такси понякога? :wink:


Да използвам интимния момент и да питам,
гледам ти подписа :
"Ако сме гневни, живеем в бъдещето. Ако сме депресирани, живеем в миналото. Ако сме щастливи, живеем в настоящето."
И се замислих /философски/, ами ако съм и трите едновременно, какво означава това -че съм дебил ли?

За таксито вече ти отговорих - не само, че не ползвам, но по принцип не ми е комфортно да съм в кола и друг да кара!
Става ти ясно, че не близвам алкохол ( черния ми дроб го удари жълтеница и трябва да го къткам ), така че ми е лесно.
Освен това съм страшно изряден шофьор и умирам да карам кола - ако можеше, дори в тоалетната бих ходил с нея.
Все пак трябва да уточня, че не съм някакъв маниак да треперя за возилото и да го мия и глезя - семейството ми винаги е на първо място, а вещите нямат самостоятелна стойност по принцип.
Относно подписа - няма как да си в трите състояния едновременно. Гарантирам ти и мога да ти го обясня съвсем по философски, но ще е дълго и широко и ще се
получи статия, която ще е грехота да поствам за без пари. :lol:
 
От: баси и наглия бакшиш

Неизповедими са пътищата на българския съпруг. Изцапал кожените седалки, а седи на сухо.

Всеки с кожени седалки в днешно време е мокър by default.

Уффф, не ми напомняй, че това беше най-черния период в живота ми и още ме спохождат кошмари оттогава.

"Мокър по дефолт" - знам накъде биеш, но ние сме средностатистическо честно семейство и не крадем. Имаме пестеливи баби и дядовци и те ни купиха коли да не ходим зиме голи. Както Цецо Бръмбара има шест апартамента, защо ние да не спестим за две колички, кво толкова? :cry:
 
От: баси и наглия бакшиш

Боже опази! Не съм знаел, че кожените седалки са предмет на криминални сделки. Възприемах ги като вид фетиш :)
 
От: От: От: От: баси и наглия бакшиш

За таксито вече ти отговорих - не само, че не ползвам, но по принцип не ми е комфортно да съм в кола и друг да кара!
Става ти ясно, че не близвам алкохол ( черния ми дроб го удари жълтеница и трябва да го къткам ), така че ми е лесно.
Освен това съм страшно изряден шофьор и умирам да карам кола - ако можеше, дори в тоалетната бих ходил с нея.
Все пак трябва да уточня, че не съм някакъв маниак да треперя за возилото и да го мия и глезя - семейството ми винаги е на първо място, а вещите нямат самостоятелна стойност по принцип.
Относно подписа - няма как да си в трите състояния едновременно. Гарантирам ти и мога да ти го обясня съвсем по философски, но ще е дълго и широко и ще се
получи статия, която ще е грехота да поствам за без пари. :lol:

Ок ти си изключение, на нас нормалните хора :lol: средностатистически ни се налага да ползваме такси 2-3 пъти годишно,
примерно преди седмица ми умря акумулатора, не ме питай защо не държа резервна кола, /сложно е и са намесени роднини :)/, а акумулатора не е от тези които се намират във всеки магазин.
А и на някои места се ходи без лична кола примерно за да не се налага да обясняваш защо имаш детски седалки и кашон памперси върху буфера :lol::lol::lol::lol::lol::lol:


А за подписа мога и ги подържам от години трудно е но с времето човек става про...8):)

А на седалките, понякога търкам мидички да омекне кожата...
 
От: баси и наглия бакшиш

Ето какво пишат в Уикипедия за Бакшиша:

Често бакшиш се счита за професия, но това е ПОРОДА или по точно отделен вид/род (Bulgarikus Bakshishus). При определянето и систематизирането им често е от значение етническия и расов признак, но не само. Разделят се основно на три подвида:

- гнусен бакшиш (Gnusius Bakshishus) 16%
- обикновен (нагъл) бакшиш (Naglikus Bakshishus) 81%
- бакшиш изключение (Bakshishus Rqdkostus) 3%

Въпреки, че най-често срещания нагъл бакшиш също се дели на няколко разновидности, често се случва спонтанно да еволюира* в някои от другите подвидове. От цифрите се вижда, че съотношението между първите и третите е повече от пет пъти - това обяснява и защо има толкова недоволни индивиди наречени пътници(Homo Sapiens), които Бакшиус по неволя е принуден да превозва от едно място до друго.

* има учени според които спонтанната еволюция не е възможна, но скорошно проучване показа, че те никога не са се качвали в такси, а ходят на работа пеша или с колело и за това твърдят подобни глупости.


Из академичните общности се водят редица ожесточени научни спорове откъде всъщност е произлязъл бакшиша. Повечето учени подкрепят теорията, че това е пустинен камилар неуспешно приучен(не е и възможно) да спазва правилника за движение по пътищата. Други твърдят, че това е просто вирус с което се обясняват бързите му, спонтанни и многобройни модификации и подвидове, но като цяло първата теория е най-правдоподобна.

ВНИМАНИЕ! Да се прави разлика между бакшиш и таксиметров шофьор! За съжаление понякога разпознаването им е трудна работа понеже и таксиметров шофьор може лесно и бързо да мутира в бакшиш. На теория и обратното също е възможно, но досега не е известен подобен случай във съвременната наука. Успешното им разпознаване изисква доста километри изкарани на дясната седалка в жълтите автомобили- TAXI. Тоест цял живот може да ви вози таксиметров шофьор, а вие да си мислите, че е долен бакшиш и обратното - много често ще се качите при бакшиш очаквайки това да е таксиметров шофьор.

Tips:
1. Можете да си плашите децата с тях:
Ще те дам на някой бакшиш!
2. В народното творчество:
Като в такси ще се возиш, все при бакшиш мангал да се качваш!
Цял живот бакшиш да си останеш! и др.
3. Ако искате да проведете разговор на каква и да е тема просто се качете при първия бакшиш. Повечето са запознати най-малкото с основните принципи на ядрената физика.

Разпространени са не само в България. Срещат се из цяла Европа и са едни и същи. Само дето говорят друг език и карат малко по-хубави коли.


Та, Амуне, вчера директно си хванал някой от въпросните 16% и по точно подподвида бакшиш-мангал, който по пътя спонтанно се е превърнал в бакшиш-мангал-измекяр(Bakshishus Mangalicus Izmekqrus) качвайки още двама Mangalus Obiknovenikus. Затова са били възможни и тея усложнения.

Затова и "хванах някакъв вирус" = "хванах някакъв бакшиш". Това е и основния коз на привържениците на Вирус теорията. Основния им препъни-камък идва обаче от фразата "Хвани един бакшиш и ела..." - никой не хваща вируси доброволно(както и в твоя случай), но и за това теорията им има доста по-малко привърженици.

В заключение искам да кажа, че ако таксиметров шофьор прочете това и се почувства засегнат, то той не е никакъв таксиметров шофьор, а Бакшиш! :)


Поздрави! Виж файлът 9031
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: баси и наглия бакшиш

Относно подписа - няма как да си в трите състояния едновременно. Гарантирам ти и мога да ти го обясня съвсем по философски, но ще е дълго и широко и ще се
получи статия, която ще е грехота да поствам за без пари. :lol:

Давай имаш дар слово па, все за пари ли пишеш а за кеф
дай прочетем за статията
а АМУНЯ философски да ти отговори:):(
 

Горе