безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

magnit

Well-Known Member
Здравейте, Колеги!
Преди месец бях помолен да се разделя с предишната си хост компания, тъй като един от сайтовете ми използваше по-голями ресурси и процесорно време и бях насочен към хост услуга от типа VPS. Колега от форума ми предложи, хост компанията за която пиша, че била, нова, много добра, цени ниски и бля...бля... така нататък.

Предплатих за 3 месеца, прехвърлиха ми сайтовете, всичко точно... Но от около 2 седмици започнаха мъките, постоянно им забиват сървърите и с часове няма кой да ги пусне. Само за тази седмица спират за 3-ти път, като на 2 пъти им се обаждам по телефона, за да ги помоля да отстранят проблема, при което те с учудване разбират, че не работят...

Тази сутрин ставам около 07:00 включвам компа и кво да видя, пак не работят сайтовете ми (техния също). Изчаках търпеливо до 09:00 часа и отново им звъня на телефона - затварят ми, по късно пак звъня на телефона - отново ми затварят... А пише, че поддръжката е 24/7 , дрън-дрън, ловят шарани...

Искам да попитам колегите; има ли някой друг, който ползва тяхните услуги и да чуя мнението и коментарите им. Или ако няма, то мисля че моята тема би се отразила положително информативна за всички бъдещи клиенти.

И да задам въпроса си към А.М. (шеф на HUGO.bg), ако посещава форума ни, че с един домашен компютър и липса на екип, бизнес не се прави! Не вдигането на телефона, не е решение на проблема. Решението е изцяло в подобряване на услугата и назначаването на поддръжка екип 24/7.

Не съм привърженик на честите смяни на различни хост компании, но ако този проблем продължава, не мога да си позволя... по голямата част от времето сайтовете неговият и моите да стоят изключени! Надявам се, че не съм обидил никой и съм в правото си на клиент! Благодаря!
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

хаха то не им се отваря сайта. а то има 100 хостинг компании ти защо реши да се довериш на нова и непозната, какво те накара да вземеш такова решение?
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

хаха то не им се отваря сайта. а то има 100 хостинг компании ти защо реши да се довериш на нова и непозната, какво те накара да вземеш такова решение?

Нали писах, колега от форума ми го препоръча. Отново му звънях, пак ми затвори. Писах му дори във ФС, но тя е заебана още през лятото... Какво бих могъл да направя в случая, освен да чакам...?

https://www.facebook.com/www.hugo.bg/?fref=photo
 
От: От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Нали писах, колега от форума ми го препоръча. Отново му звънях, пак ми затвори. Писах му дори във ФС, но тя е заебана още през лятото... Какво бих могъл да направя в случая, освен да чакам...?

https://www.facebook.com/www.hugo.bg/?fref=photo

Кой ти ги препоръча?
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Шарани да има :)

Уважавам твоето хейт-мнение, но темата е не да се сравнява кой е по-по-най шаран, а да се вземе някакво решение по казуса. В момента, сайтовете ми още са затворени и неактивни. До колкото си спомням, ти орева "махалата" от ХостБългария, въпреки че тя е една от много добрите ХК в БГ. Просто ако няма какво смислено да кажеш по темата, се разходи по другите теми. Благодаря!
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Айде сега беж при суперхостинг отново със свити ушета :lol:
 
От: От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Кой ти ги препоръча?

Ако има доблестта, нека той да си каже. Не мога да го обвинявам изцяло, той просто ми помогна да цопна в ла*ната. Въпреки, че да зная, че приятел в днешно време е много относително понятие. Има само взаимни интереси!
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Изчакай да се съвземе администратора от снощното напиване и като го вдигне, директно си събираш партакешите (файловете) и отиваш на друг хостинг. Не забравяй да си искаш парите от администраторчето.

Само не знам защо темата ти е в този раздел.
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Уважавам твоето хейт-мнение, но темата е не да се сравнява кой е по-по-най шаран, а да се вземе някакво решение по казуса. В момента, сайтовете ми още са затворени и неактивни. До колкото си спомням, ти орева "махалата" от ХостБългария, въпреки че тя е една от много добрите ХК в БГ. Просто ако няма какво смислено да кажеш по темата, се разходи по другите теми. Благодаря!

Има нещо сбъркано в теб. Много първосигнално реагираш.
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

ами не знам какви са ти сайтовете и колко пари ти докарват, но как може да се довериш на някой които ти е препоръчал. то хубаво, ама защо не поиска още мнения за компанията и тн, малко проучване и тн. сега какво можеш да направиш нищо.
 
От: От: От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Ако има доблестта, нека той да си каже. Не мога да го обвинявам изцяло, той просто ми помогна да цопна в ла*ната. Въпреки, че да зная, че приятел в днешно време е много относително понятие. Има само взаимни интереси!

@kr**** познах ли?
 
От: От: От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

@kr**** познах ли?

Не, не позна. Човека е от форума и работя с него около 1,5 години. Имах му доверие и смятам, че ще се включи в темата когато разбере. Именно затова не искам, да го "цапам" и него. Но ме притеснява вече, защото ми затваря телефона въпросния шеф-хост, не отговаря на имейлите ми, нито пък прави някакви опити да се свърже с клиентите си (ако има други такива), за да обясни точно какво става?!

Искам само да кажа на колегите, които рекламират при мен, че времето през което не работи сайта ХИТОВЕ.нет, ще им бъде допълнително добавено или пък ако тотално се "овапцат" нещата, ще им се върне остатъка от сумата. Тук не става въпрос за 2,3 или 5 $, а за това какво би могло да се направи в момента...?!
 
Последно редактирано:
От: От: От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Не, не позна. Човека е от форума и работя с него около 1,5 години. Имах му доверие и смятам, че ще се включи в темата когато разбере. Именно затова не искам, да го "цапам" и него. Но ме притеснява вече, защото ми затваря телефона въпросния шеф-хост, не отговаря на имейлите ми, нито пък прави някакви опити да се свърже с клиентите си (ако има други такива), за да обясни точно какво става?!

Zvyni ot drug nomer.
Nema kirlica bate, sory.
 
От: безПРОБЛЕМНАТА "услуга" на HUGO.bg

Информацията ти е неточна. Бях при ХостБългария и мисля, че не е смешно. Никой не е застрахован.

Хостбългария са много добри за нови и начинаещи сайтове, за 3,90 лв. на месец са супер. Просто като минат 200-300 уникалните посетители дневно, и се прехвърля процесорното време и предупреждават да го намалиш или да си ходиш. Към 5 лв. и нещо беше на месец най-малкия план на супера, като ти дават пак 30 минути процесорно време на 24ч., обаче в Ц-панела имат опции за компресиране на цялото съдържание и други настройки и оптимизации MIIME, ъплоуд сайз и др., с които сайтове от хостбългария, изгонени за 40-50-60 минути процесорно време, без да им променям нищо, правят по 10-15 до 20 минути на 24ч.
 
Самото мерене на процесорното време на минути е малко некоректно - едните могат да ползват умрели дърти процесори на по 5-6 години, а другите - модерни и значително по производителни. Така че мерната единица "минута" не означава едно и също навсякъде.

А иначе колегата дето не му работят сайтовете - ако имаш бекъпи, взимай си един VPS от delta.bg и качвай там. Сигурно ше ти е по-скъпо от тоя световно неизвестен hugo.bg, ама поне ще спиш спокойно.
 

Горе