време е за нови протести против високите цени на горивата

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Днеска излизам си и гледам в бензиностанцията отсреща цена на дизела 2.70 направо се шокирах . Те направо се подиграват с нас,на къде вървим? Хората стават още по-бедни с тези цени. Цените на транспорта също се покачиха. Автобусите дигнаха цените, скоро всичко ще поскъпне. Направо на моменти ми се реве чесно да кажа, преди 2 години цената беше 2.00 лв ,а сега е 2.70 ,откакто герб са на власт всичко поскъпна. Не може да се оправдават с ЕС ,като стане дума затова че имат праг на акцизите , ДДС-то. Според мене единствения начин е да се организират масови протести,но не както предния път,когато през 3 седмици правиш 1 протест всички знаят и полицаите те блокирват. Трябва всеки ден докато се приеме, масово гражданско неподчинение да излезнат 50 000 човека да видим какво ще направят и това да продължи докато не се приемат исканията. Предните протести ,не струваха именно ,защото се правеха през 3 седмици и супер малко хора знаеха. Сигурен съм че ще се намерят и големи транспортни фирми които ще спонсорират за реклама на протеста ,а това може да помогне да се съберат повече хора . До кога ще седим и ще гледаме.. Ако имах как да организирам протест то бих го направил веднага.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Според мен трябва да се направи протест срещу ниските доходи на хората, а не срещу поскъпването на горивата.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

девил - батко акциза не е проблем, проблем е 1во че петрола пак поскъпна копелета от ЛукОйл не знам кви фючърсни цени ни цакат, щото си е директна спот сделка. И 2ро долара поскъпна доста и петрола е над 100 пак така че и това чудо расте за жалост - но въпреки това цените са около 16лв по ниски на 1 барал от 2008 монопол е всичко не както лъжат долара, трябва се дигнат доходите ама това вече няма над кого да протестираш ако си в частния сектор
 
Последно редактирано:
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

АБЕ РЕВЕТЕ ЧЕ ПОСКЪПНАЛ ПЕТРОЛА...

АМА ИМА ДЪРЖАВИ КОИТО НЕ СА ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА НЕФТ
А ЛИТЪРА Е 1,40
И ПАК СА НА ПЕЧАЛБА И ДЪРЖАВА И ТЪРГОВЦИ

та търсете проблема не в цената на петрола а в лакомията на крадците:)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Правилно краде са :)

Лукойл бачкат на загуба това е най-големия смях, но е счетоводен факт така я точат не истина и бараб с тях и нас
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Само се гушат за сметка на другите и това си е. В колко държави нафтата е по-скъпа от бензина, просто си правят какво им скимне. Видяха, че масово всички си купуват печки за коли и нафтата мина бензина.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Според мене единствения начин е да се организират масови протести,но не както предния път,когато през 3 седмици правиш 1 протест всички знаят и полицаите те блокирват. Трябва всеки ден докато се приеме, масово гражданско неподчинение да излезнат 50 000 човека да видим какво ще направят и това да продължи докато не се приемат исканията.

Протеста трябва да се изразява в това да не се зарежда гориво иначе няма смисъл. Само че сме в БГ и нема как да стане.

Според мен трябва да се направи протест срещу ниските доходи на хората, а не срещу поскъпването на горивата.

Малко е късно вече за подобен протест, всичкото фирми са на издихание.
 
От: От: време е за нови протести против високите цени на горивата

И най-лошото е когато някой се изцепи по новините, че невидиш ли колкото и скъпо да стане горивото все ще зарежда. Все едно слушам някой да казва: "колкото и да са скъпи цигарите все ще ги купувам". Е да ама едното няма връзка с другото, едното е необходимост а другото прищявка. След смешните "протести" от миналата година ей такива коментари бяха връх на сладоледа.. Всеки има право на мнение, но когато го казваш за да има какво да се каже - по добре да си замълчиш!
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Мрън - Мрън - мрън! Бла- бла- бла!
От констатациите ни и от заключенията ни няма полза. Прочетете си постовете отново всички и осъзнайте, че т'ва нашето наподобява педерастко мрънкане поради това че члена вече е твърде голям. Не искам да обидя никой разбира се, а просто опитвам да обрисувам жалката ситуация, която сами докарахме с поведението си на малодушници, овчедушници, страхливци... не ми се ще да продължавам. Никой от нас няма куража на хората от "арабската пролет" например да поиска сметка за безчинствата, за неправдата, за откровената лъжа, за напразните обещания, за кражбите от нашия хляб... Да го поиска по начина по който го правят обществата с развито гражданско общество и силен обществен натиск, да го поиска по начина по който в света човека искаше и иска правдата (вижте Сирия) Вместо това предпочитаме да създаваме темички в предприемач или групички във ФБ и да ги пълним с почитатели и хора, които са на нашето мнение, че да можем да си ближем раните дружно и да си продължаваме с ДРЪН _ ДРЪН до безкрай... И всичко това скрити, като мишоци зад мегапикселовите си монитори. Жалка картинка БЪЛГАРЕ!:cry:
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

ПОДКРЕПЯМ!!!
Само да се стопли-вадя колелото на сина. 100 кила мускули и 20 сланина съм (според някои е обратното) и не ме интересува никой. Вместо за кръчма или парцалка, 150 кинта дадох за 1 резервоар - не съм нормален да продължавам!
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

@kakafon аз съм този, ако осигиря властта си за по малко 1 седмица БГ ще я вдигна - Ако имам пълнва власт цялостно реформирнае на съдебната власт цялсотна чистка на всички продажници и разкараме бюрокращината и вратичките из законите и се осигури труд - гледай как ше заработи всичко - просто нямаме развито градждаснко общесто ами що щото квото и да стане всички се измукват
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Именно, но и ти започваш с думата "АКО" ..и освен това мислиш си че без промяна на мисленето на всички ше оправиш нешата сам
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Питаш някой, казвамт аз и какзвам как нали знаеш от количестово през качествено изменниение - то човек като свикне на хубаовото веднага се научава да го иска - те и затова гърците реват.

Насаждането на мисли за гр. общестово трябва не да е от вън, а да е от всеки - просто това със съдебната системата ще подобри доста нещата хората да им се върне вярата иначе всички са с притъпени възпртия не само в БГ а и на запад а там яко им го слгат а те се радват такова крадене става на запад дето тука нашите са като момина сълза - направо глелдат все едно мангал да гледа потънал край брега кораб
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

още ще скача споко,
само не знам като е толкова скъпо защо всички все още карат? вчера в обедно време отивам до мола на цариградско - вътре нема място за спиране бре! всичкото народ се нагъчилоона паркинга разбиш ли :D Вътре лудница - навалица, пари нямали.Бензина и 5 лв. да е пак ще реват ама пак ще карат...
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Цената на бензин А95 в Нефтохим е 1325.00 за 1000 литра или иначе казано 1.33 за литър
После гледам в една друга тема се радвате че държавата била на +
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

хехе че как няма да е то веднъж акция и 2ри път ддс върху него, кеф да си държава, а за + се облгагодетлствани от др фактори, добре че + както ти вика, че догодина ни чакат яки матуритети. Ами така де съдебната институция оправи ли се ще дърпа всичко, най-вече ще се задействат всички държавни системи който трябва функционират в "капитализъм" ама те от 22 години ги няма никви за съжаление ;/

Манта де е видя тази цена? Я дай линк че то само около левче е на 1к литра 6 барела и нещо пеетрол отделно един ~70 стинки акциз + едно ДДС става към то 2кинта а останлото си е печалбата дето умело се прикрива в загуба и КПМГ я одитира такава най-големия смях - цената като цяло си е нормална но са ненормални доходите за жаласт там е кокълчето, ама след 97 ни цедят като лимон както Гърчулята сега ще са на пангара
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Някой по нагоре беше казал че не трябва да се протестира срещу високите цени а срещу ниските доходи - аз мисля и че и двете неща не са правилни - трябва да се протестира за нормална бизнес среда в няколко предишни теми ви давам примери с УК където данък печалба е 20% и въпреки това за дребният бизнес е във пъти по евтино да прави бизнес в УК от колкото в БГ.
В БГ е изгодно само на много едрият бизнес да развива бизнес, за съжаление обаче няма контрол над едрите фирми и данъци от тях не се събират - за сметка на това се опитват да компенсират с репресии над дребният бизнес защото е беззащитен.

Блеки това е от сайта на ЛУКОЙЛ - всеки ден вадят актуална цена за горивата - Имай в предвид че тя е базова и колкото по големи количества теглиш може да ползваш и допълнителни отстъпки което означава че големите вериги вероятно ползват поне 10% отстъпка от тази цена.
http://www.lukoil.bg/Main.do?menuItemKey=1744-35
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

хехе че как няма да е то веднъж акция и 2ри път ддс върху него, кеф да си държава, а за + се облгагодетлствани от др фактори, добре че + както ти вика, че догодина ни чакат яки матуритети. Ами така де съдебната институция оправи ли се ще дърпа всичко, най-вече ще се задействат всички държавни системи който трябва функционират в "капитализъм" ама те от 22 години ги няма никви за съжаление ;/

Манта де е видя тази цена? Я дай линк че то само около левче е на 1к литра 6 барела и нещо пеетрол отделно един ~70 стинки акциз + едно ДДС става към то 2кинта а останлото си е печалбата дето умело се прикрива в загуба и КПМГ я одитира такава най-големия смях - цената като цяло си е нормална но са ненормални доходите за жаласт там е кокълчето, ама след 97 ни цедят като лимон както Гърчулята сега ще са на пангара
Учителката ти по математика ще се застреля ако прочете как смяташ ...
1,3 бензин + 0,7 акциз + 0,4 ддс = 2 кинта??

още ще скача споко,
само не знам като е толкова скъпо защо всички все още карат? вчера в обедно време отивам до мола на цариградско - вътре нема място за спиране бре! всичкото народ се нагъчилоона паркинга разбиш ли :D Вътре лудница - навалица, пари нямали.Бензина и 5 лв. да е пак ще реват ама пак ще карат...
Горивото не е само да се возим :)
Скача бензина - скача всичко - висока инфлация.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Мерси, За линка - прав си но без чужди инвестици иколкото ида е е либеразлизиарно кел файда.

Несървър, не ми влизай така бе приятелю знам колко е 2 и 2 - просто казвам че самата стойността на 1 продажба само на суровината е 1 лв слагаш един акциз 70 стинки и едно ддс връху него и към то 2 става 2.04 ако искаш сме точни - отделно едни 20-30 просто не съм ги сложил за режийнни и други разсходи просто не съм ги сложил в примера който давах :) исках да наблегна на надеценките щото цената не е така праволинейна а ние плащаме крайното ДДС, бе както и да е шиткна работа - днес сутринта отивам до мола, после се отбивам в Кауфланд след час към то 12 гаражите са фул, ебаси ....
 

Горе