време е за нови протести против високите цени на горивата

Абе грам да не ги жалиш. :) И аз бях на протеста за горивата, ама после и проходих повече пеша. А като гледам улиците, май много много не им стиска. Като изказвания на познати - "не мога без кола". Като не можеш или си давай парите и се лишавай от друг или си вдигни доходите. Ама не - ни едното, ни другото. Аз на следващите ще пропусна, защото е слаба работа като подкрепа, както и като изпълнение. ;)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

За сопата се спираха сайтовете, защо сега никой да не зарежда 1 2 седмици, да се ходи пеш или градски транспорт, та да се видят в чудо някои хора
 
Re: От: време е за нови протести против високите цени на горивата

То в градския транспорт сега е чудо.. ти представяш ли си кво ще е ако дори 30% слязат от колите. :)
То ако трябва да бъдем честни и там няма да е далавера: Заради скока на дизела повишават билетите за автобус

Но се кефя като цяло какво е циркаджиийско. Замислете се какъв сценарии се разигра, за да може българина да бъде отново заблуден, като послушна овчица. Първо, стачка, добре, после обещания, че нама да минава спихологичната граница от 2,5 лв. за литър дизел, трето спиране на лиценза на ЛукОйл, четвърто молене пред Европа да ни позволи да играем с цената на акциза (и там греда). И какво, 2-3 месеца по-късно дизела (ползвам него, защото от него се интересувам и колата ми е на дизел) на 2,78 лв. и народа пак излъган и примирил се. Еми да го яде народа казвам аз. Аз от тогава не съм харчил много пари за дизел. Преди зареждах 2пъти месечно, сега по веднъж, даже ще гледам да е по веднъж на месец и половина.

Както дадоха пример, като дойде ACTA-тата, всеки или почти всеки сложи на сайта си (включително и НетИнфо) банери и материали за това и продължават да ги държат. В интерес на истината тук с горивата не го виждам това единство, което бе при закона за авторските права. Щом хората не са единни тук, не мисля, че ще им се получи. Даже не мисля, че ще спрат с двигането на цените, даже напротив. Лошото е, че хорицата не се опълчват адекватно. Ако се свият, ще има ефект, примерно вместо всеки ден на работа с кола, през ден. Или през два. Не знам. Нещо такова трябва да се направи. Така се изразява мнение, с твърда позиция, другото е хленчене и мрънкане. И нека си цакат пари. :)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блинки - не е проблема в цената на горивата - аз в момента го зареждам на 3.30лв - около 1.41 паунда - и гледам хората си карат и не им дреме и не съм видял някой да говори че е скъпо горивото и да правят протести.
Просто както казах и по нагоре във темата проблема е че държавата не създава необходимата бизнес среда - а напротив по всякакъв начин се опитва да малтретира фирмите - това съответно се отразява на заетостта и от там на доходите - И им е най лесно да канализират общественото недоволство в посока Нефтохима и Европата дето определила акцизите.
Какво ще се промени ако нафтата стане пак 2лв средностатистическият човек кара 10 000 км на година това са около 800км на месец при разход 5 на 100 на дизелов автомобил това са 40 литра - разликата от 2.70 до 2.00лв е 70ст - значи става въпрос за 28лв на месец - тия ли 28лв обръщат количката или липсата на нормален пазар в който нормалната заплата да почва от 1000 лв.
Докато собствениците на дребен бизнес не се осъзнаят че държавата ги ебава и че трябва да протестират за либерализиране на бизнеса в БГ нищо няма да се оправи.
 
Дизелът и бензинът с нови ценови рекорди у нас.

Някой нещо да изкоментира. То май нищо не остана за изписване по темата. А, да, неделя ще има протест против високите цени на горивата от 15.00. Май ще е пред Александър Невски. Но не съм сигурен.

Пак протест, после пак леко вдигане на цените и пак на протест и така един голям кръг. Важното е да се правят пари, другото кой го гледа.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блинки - не е проблема в цената на горивата - аз в момента го зареждам на 3.30лв - около 1.41 паунда - и гледам хората си карат и не им дреме и не съм видял някой да говори че е скъпо горивото и да правят протести.
Просто както казах и по нагоре във темата проблема е че държавата не създава необходимата бизнес среда - а напротив по всякакъв начин се опитва да малтретира фирмите - това съответно се отразява на заетостта и от там на доходите - И им е най лесно да канализират общественото недоволство в посока Нефтохима и Европата дето определила акцизите.
Какво ще се промени ако нафтата стане пак 2лв средностатистическият човек кара 10 000 км на година това са около 800км на месец при разход 5 на 100 на дизелов автомобил това са 40 литра - разликата от 2.70 до 2.00лв е 70ст - значи става въпрос за 28лв на месец - тия ли 28лв обръщат количката или липсата на нормален пазар в който нормалната заплата да почва от 1000 лв.
Докато собствениците на дребен бизнес не се осъзнаят че държавата ги ебава и че трябва да протестират за либерализиране на бизнеса в БГ нищо няма да се оправи.
Кола която харчи 5/100 в София няма :)
Или трябва да караш само по цариградско или околовръстното вечер. Сложи ги поне 6-7 / 100.
Проблема е, че при теб цената е с 50 стинки по висока, а заплатите са 5-6 пъти по-високи, там е проблема. Ако ги приравним при теб литъра трябва да е 7-8 паунда. А че никой не писка там, не е вярно, постоянно пискат колко скъпи са горивата.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Мантата е прав, не е проблема цената а условията - работата е там че УК не са 5-6 пъти повече от нас заради условията на бач, т.е. да има пръст това, но просто там условията от край време са по-добри от векове и са на др. мислене , а и си имат една действаща ЦБ дето ние си нямаме след тоз борд и последствията на това са видими след месец два като стане по сериозно в Иран дизела и 3 ще чукне
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Нетсърф дори и да приемем че харчат 7 на сто значи става въпрос не за 28лв а за 42лв и пак опираме до това че не са тези 40лв които обръщат количката а 400лв които трябва минимум да има върху всяка една заплата в БГ за да може да връзват хората двата края.
Проблема е, че при теб цената е с 50 стинки по висока, а заплатите са 5-6 пъти по-високи, там е проблема.
Бъркаш се не е при мен проблема - проблема е в БГ и начинът на управление на това правителство :)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Бунака и Нова се усетиха най накрая, че горивата ги вдигнали. Добрютру, както се казваше в един сериал. :mrgreen:

Според мен доходите у БГ немат значение щото колкото и да се вдигнат цените пак ще ги изпреварват(българска пазарна икономика). Всичките ни търговците гледат да продават възможно най-скъпо да не вземат да се минат. :)
 
От: От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Бунака и Нова се усетиха най накрая, че горивата ги вдигнали. Добрютру, както се казваше в един сериал. :mrgreen:

Според мен доходите у БГ немат значение щото колкото и да се вдигнат цените пак ще ги изпреварват(българска пазарна икономика). Всичките ни търговците гледат да продават възможно най-скъпо да не вземат да се минат. :)

Че то навсякъде в света гледат да продават възможно най-скъпо - това е пазарен принцип. Въпросът е ние, чрез търсенето, да регулираме цените.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блеки не опират нещата само до ограниченията на валутният борд - проблемът идва от това че правителството не предложи и не приложи нито една антикризисна мярка за да съживи бизнеса.
Точно обратното всичките им мерки са във вреда на бизнеса.
- Вдигнаха двойно минималният осигурителен праг
- Въвеждането на новите касови апарати
- Въвеждането на нови изисквания към фирмите
- Пререгистрация на фирмите

Кажи ми знаеш ли една мярка която да са приели и тя да е антикризисна в подкрепа на малкият бизнес - аз не знам - за това са и такива резултатите от безработицата за това ни е на такова дередже икономиката за това ни е скъп бензина и за това ти казах че онази хубавата новина от онази тема всъщност е констатация за фалирал народ в държавата
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Ами ти кажа имаше нещо, но в момента не се сещам кое бе точно, а онва си бе за другата тема. Иначе да държавта е факт, факт е борда, който за мен е доста голям фактор в такива времеа на криза, и най-вече фактор е недействща съдебна системата както писах оправили се тази системата/институция всичко ще тръгне но предишните/сегашните за всички 23 години освен да я направят разорана нива друга инциативнст са нямали
 
От: От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Че то навсякъде в света гледат да продават възможно най-скъпо - това е пазарен принцип.

Така е, но има конкуренция, която не позволява да се вдигат много много цените. Докато в БГ конкуренцията почти липсва има големи спекулации с цените и икономиката ни не е на пазарен принцип ами на стаден - един като вдигне цената на нещо и другите овце правят същото дори да не е необходимо. :)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блеки за мен Борда е по скоро положителен фактор особено при некадърно управление като това. Ако не беше борда вече да сме фалирали.
Съдебната система че не е читава не е читава но не е това фактора който убива икономиката - Съдебната система е просто една от любимите дъвки които се дават на народа за да се обяснява липсата на развитие в държавата.

Какво е виновна съдебната система че например за поддръжката на фирма в БГ се плаща по скъпо от колкото в УК
Какво е виновна съдебната система че в УК при 20% данък е по евтино да работиш и печелиш
Какво е виновна съдебната система че правителстовото не се намеси адекватно в банковият сектор
 
Като гледам как е и в градския транспорт, хората няма да искат да го сменят с удобната си кола:

gradski-transport-bg.jpg

:D :D :D

Тук цените не отговарят на доходите, то от там идва голямата дандания около високите цени според мен. Пък и хората не са толкова "долни", че да се върнат пак към цикленето по спирките. Все пак имат самочувствие. Нали така? :)
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Бе не ми се спори.

Съдебната система е виновна че не действа и създава усещане/реалност в хората че има безнаказаност във всеки бюлетин сме номер 1 по коруцпия кражби и т.н. - капитализма е със силно развита частна собственост е като нямаш защита на собствеността си къв бизнес кви пет лева, ако имахме действаща система щеше нон стоп КЗК се самосезира и всичко де що е окрало държавта да е по затоврите.

Държавта без значение де се намираш винаги бачка срещу народа, но пък поне има утеха че съдебната система е сляпа и вярва на доказателства, а като тя е манипулирана кво очакваш ...

Борда ни държа за да не е по лошо, но не ни дава и облагите пък от действащо ЦБ, то не че и политиците са кадърни да слваят умрено лихвите и да девалвират котнролирано нац. валута - това си е вече дурго.

Дори и сега да е ако се намесеят обектвните комисии по монопол всичко ще се разчисти и при сегашните нива на изсквания към фирмите, но ......


Затова този който чака помощ от държавата има шанс по голям да получи от умрял писмо, това е ако няма инцииативността си загубен а сме в такъв форум дето трябва да е водеща инциативността а не примерно нон стоп си говорим за спънки - това ми е мнението
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блинки доходите не отговарят на стандарта за страна в ЕС

Блеки не забравяй че МВР се управлява от ББ в 7 от последните 11 години
Столична община се управлява от ББ в 7 от последните 7 години
Държавата се управлява от ББ от 3 години

Някъде да видя някаква промяна - с 20км магистрали не може да се покрие огромната липса на кадри и капацитет за управление
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Факт безспорен, а кой управялва съда това е питанката.

Ако искаш си играем пък още по дълбоко, кой е реалния управител на страната?

Давам подсказка - какво е казал Ротшилдс - не ме интресува кой кове законите на една страни, ако аз имам контрол над управлението на парите - така че от 97г други ни управляват както си мислят гърчулята че те се управлята или хамериканците че сенатата а не ФЕД/Уолстрийт дърпат конците и тези конци са концентрирани в 5 банкови клана.
 
От: време е за нови протести против високите цени на горивата

Блеки Ротшилдс и подобни управляват и доста други държави по света и доста от тях са в добро икономическо състояние - да не мислиш че Ротшилдс са казали на Дянков да вдигне прага на осигуровките или да въведе новите касови апарати - или пък за пореден път да пререгистрират фирмите и тн.
Ротшилдс и подобни имат далавера да върви икономиката за да има какво да вземат на хората - сега освен на босият опинците няма какво да вземат.
2001-2009 в годините на подем когато се направиха много решаващи промени за подобряването на бизнес средата Ротшилдс да не са били ваканция та са ни пропуснали.
 

Горе