въпросче за подписите във форумите

TaloV

Well-Known Member
Примерно давам на 20 потребителя в един форум с пр примерно 3-4 да си сложат сайта ми в подписа за 2-3-4 месеца.През това време протича пр ъпдейт и след 1 месец след ъпдейта се махат подписите.Та мисълта ми е: от голямо значение ли е това, че ще се махнат подписите?
 
От: въпросче за подписите във форумите

Еми да. Все пак това са линкове. При наличието им е ок, но като се махнат не е много ок. А особедно ако форума в който ги имаш е рилейтед по тематика на сайта ти. Ако ще ги купуваш - купувай за година-две, играй наедро и след като видиш че има успех - продължи, ако не - продължавай с други методи.

Ако ще го правиш този номер - ето няколко съветчета по въпроса - купувай подписи:

- на членове с много постове
- на членове с силни акаунти (навързани с други)
- на членове пишещи в максимално рилейтед секции от форума до сайта ти
- на членове които имат на различни места постове - да обхванеш повече
- на членове кибичещи по цял ден във форума без да излизат (бота често им минава през профила)
- на членове пишещи атрактивно и увлекателно и винаги предизвикват някой да кликне и да научи сайтовете му

Ако ги комбинираш тези неща успешно, ще вземеш максималното и ти сам ще се натискаш да си плащаш за тях. Но и голяма роля играе и форума от който ще са тези подписи. Успехи. ;)
 
От: въпросче за подписите във форумите

Ако въпроса ти т бил дали ще повлияе на pr, отговора е:
Не, но само до следващия упдейт.
 
От: въпросче за подписите във форумите

Аз знам случай в които се е продавало от трафик идващ от такива линкове (в подписите на форуми). Примерно имаш сайт за Wall Papers и пишеш във форум, където се обсъждат знаменитостти. Защо пък трафика ти да не е таргетиран. :)

И другото е: всели линк е линк. Обаче ако е в добре регилиран форум. Не на една страница да има 1000 линка и ти си сложил и твоя в подписа, все тая ще е. Може и да не е все тая, ама си е загуба на време или пари ако го правиш заради линка. ;)
 
От: въпросче за подписите във форумите

Аз знам случай в които се е продавало от трафик идващ от такива линкове (в подписите на форуми). Примерно имаш сайт за wall papers и пишеш във форум, където се обсъждат знаменитостти. Защо пък трафика ти да не е таргетиран. :)

И другото е: всели линк е линк. Обаче ако е в добре регилиран форум. Не на една страница да има 1000 линка и ти си сложил и твоя в подписа, все тая ще е. Може и да не е все тая, ама си е загуба на време или пари ако го правиш заради линка. ;)
така е, аз съм правил продажби от моя форум, както и от посетители от други форуми :)

п.с.

а за пр-то немисля че ще помогне много, най-много да ти докара 1-2 ако темите в форума имат ПР
 
Последно редактирано:
От: въпросче за подписите във форумите

пример за това сте и всички вие които имате "качествен" линк към вашите сайтове от форум/сайт с google PR 4 така, че браво на момчето, че се е досетило само :D
 
От: От: въпросче за подписите във форумите

така е, аз съм правил продажби от моя форум, както и от посетители от други форуми :)

п.с.

а за пр-то немисля че ще помогне много, най-много да ти докара 1-2 ако темите в форума имат ПР

е да но като комбинираш и от сайтове и то се събира малко по малко :)
 
От: въпросче за подписите във форумите

Съвсем наскоро пробвах тази тактика с наемането на подписи. Според мен има само положителни страни! Носят ти някое друго посещение, което обикновено си е таргетирано. Другото което забелязвам, но не съм сигурен дали е от подписите - подобрение на позициите в Гугъл по ключови думи.Ако имаш възможност пробвай, приятели, колеги, роднини ... наеми някой друг подпис, всичко е от полза!
 
От: въпросче за подписите във форумите

А като инжестиция? Струва ли си? Знам че не са скъпи и много такива вървят сравнително евтино, даже съм сжидетел на акаунти да се продажат - демек 4 линка при среден форум (стандарните изисквания за форум сингичър).
 
От: въпросче за подписите във форумите

А като инжестиция? Струва ли си? Знам че не са скъпи и много такива вървят сравнително евтино, даже съм сжидетел на акаунти да се продажат - демек 4 линка при среден форум (стандарните изисквания за форум сингичър).
Блинки, аз съм на българският пазар, а теб вероятно те интересува за международния.Тука инвестицията като финансова гледна точка беше малка и имам подписи в около 20 форума. В някои форуми имам публикуван линк, който препраща към интересна публикация, т.е. от там минават доса хора за да разгледат. Ако имам възможност даже няма да се замисля да продължа с тази тактика.
 
От: въпросче за подписите във форумите

А като инжестиция? Струва ли си? Знам че не са скъпи и много такива вървят сравнително евтино, даже съм сжидетел на акаунти да се продажат - демек 4 линка при среден форум (стандарните изисквания за форум сингичър).

бате знаеш цените :)
в ДП се мотаят разни по 1-2 долара, както и такива дето са по 5-10 долара, но на потребители дето спят във форума и ще ни докарат трафик и линкове можеби. аз мисля да купя 1-2 подписа/нали се направиха на интересни и ми истриха хубавия акаунт../ пък да видим
 
От: въпросче за подписите във форумите

Да, там са ми познати. Но си мислех че за бг е друго ценовото оформление. :) Предполагам че едва ли има голяма разлика, но все пак за това любопитствам предимно, за форум линкове от бг форуми, а колко за рилейтед до сайта - друг въпрос. Иначе тези в DP са тънки, особедно като се има предвид и че всеки си е шернал сайтовете там, както и че се помпат на RSS Feed линка до аватара им. :)

Тук сякаш са малко по неотворени на тези неща. Аз много ще се накефя ако и тук тръгне търговията на линкове от подписа. А наша работа е да качиме още малко PR, поне до 6-ца :) Ама въпрос на време. ;)
 

Горе