въпрос за epay.bg

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
днес си регистрирах картата, всичко мина добре

но, не разбрам защо като отида в акаунта си в ипей

парите ми са разделени на:
- микросметка
- и на картата

как да прехвърля тези от микросметката към тези в картата ?
 
От: въпрос за epay.bg

Доколкото знам не може да се прехвърлят. Става май само с банков превод.
 
От: въпрос за epay.bg

Напротив може. Отиваш на Преводи -> Изпратете вносна бележка по банкова сметка (към физическо лице, фирма или бюджета)
От там избираш Платете с: Микросметка ; сума ; основание за плащане ; вносител ; име на получателя ; IBAN ;)
 
От: въпрос за epay.bg

Лисичка, това е същото, което и аз казах. Това е банков превод, който се прави през epay.bg.
 
От: От: въпрос за epay.bg

Напротив може. Отиваш на Преводи -> Изпратете вносна бележка по банкова сметка (към физическо лице, фирма или бюджета)
От там избираш Платете с: Микросметка ; сума ; основание за плащане ; вносител ; име на получателя ; IBAN ;)

Име на получателя - тук какво трябва да пиша ?

Номер на сметка на получателя (IBAN) - на тази на картата ли ? а него как да го разбера ?

и още нещо като меся пари така от микросметката към картата ще взима ли някакви такси :?
 
От: въпрос за epay.bg

На име на получателя пишеш името на, което е издадена картата. IBAN - този на картата.
Ако си 1-во ниво ще ти вземе такса 1.20 от микросметката.
 
От: въпрос за epay.bg

На име на получателя пишеш името на, което е издадена картата. IBAN - този на картата.
Ако си 1-во ниво ще ти вземе такса 1.20 от микросметката.

значи трябва да се ходи до банката за IBAN-а ?
 
От: От: От: въпрос за epay.bg

О боже.. като са ти дали картата с нея трябва да си ти дали и 1-2 листа, на тях ти пише IBAN и други неща.

:lol:

1. картата не е моя
2. не е взета вчера е преди няколко години
3. нямам 18год.
:)
 
От: От: От: От: въпрос за epay.bg

:lol:

1. картата не е моя
2. не е взета вчера е преди няколко години
3. нямам 18год.
:)
Кофти.. тогава на който е картата трябва да отиде в банката и да пита за IBAN.
 
От: въпрос за epay.bg

И това е вариант:
Преводи> Изпратете пощенски запис към EasyPay (най-долу)
Въпреки че съм 95% сигурен че в инфото за микросметка ти пише IBAN-a
 
От: От: въпрос за epay.bg

И това е вариант:
Преводи> Изпратете пощенски запис към EasyPay (най-долу)
Въпреки че съм 95% сигурен че в инфото за микросметка ти пише IBAN-a
Не всички банки поддържат това в ePay.
Пощенския запис към EasyPay също е вариант, но ако той няма лична карта няма как да си ги вземе.
 
От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

Личи си. :mrgreen:

Няма значение на кой е картата, ако ще да е на бай Кольо.



Що едно време нямаха ли IBAN?:lol:

Уникални сте:lol:
Може да не пазят документите.. :D
И напротив, има значение.. ако картата е към ЦКБ няма да му дадът IBAN ако им пише емайл.. ако отиде в банката ще му искат лична карта.
 
От: От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

Личи си. :mrgreen:

Няма значение на кой е картата, ако ще да е на бай Кольо.



Що едно време нямаха ли IBAN?:lol:

Уникални сте:lol:

от къде да знам дали е имало iban ?

Може да не пазят документите.. :D
И напротив, има значение.. ако картата е към ЦКБ няма да му дадът IBAN ако им пише емайл.. ако отиде в банката ще му искат лична карта.

да не знам къде е документа ....

но ще се ходи до банката
аз това исках да разбера
 
От: От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

И напротив, има значение.. ако картата е към ЦКБ няма да му дадът IBAN ако им пише емайл.. ако отиде в банката ще му искат лична карта.

Няма значение за превода ако има IBAN-а имах предвид. Ако е на ЦКБ и не е неговата картат като ги знам какви са относно сигурността може да му дадат IBAN-а ама друг път. :)

Може да не пазят документите.. :D

Тай ами те такива работи не са важни за какво да се пазят.:mrgreen:
 
От: От: От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

Няма значение за превода ако има IBAN-а имах предвид. Ако е на ЦКБ и не е неговата картат като ги знам какви са относно сигурността може да му дадат IBAN-а ама друг път. :)



Тай ами те такива работи не са важни за какво да се пазят.:mrgreen:
Ако картата е на ЦКБ трябва и за най-малкото нещо да се ходи до банката.. преди седмица-две имах някакви пари в картата и им пиша емайл да ми кажат от кого са изтратени и ми казаха, че трябва да отида до клон на банката.. :D
Ми да, що да се пазят.. :lol:
 
От: От: От: От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

Ако картата е на ЦКБ трябва и за най-малкото нещо да се ходи до банката.. преди седмица-две имах някакви пари в картата и им пиша емайл да ми кажат от кого са изтратени и ми казаха, че трябва да отида до клон на банката.. :D
Ми да, що да се пазят.. :lol:

Малко е неудобно разкарването ама е оправдано до някъде, нали не искаш някой да се представи за теб и да ти докопа информацията. :)
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: въпрос за epay.bg

Малко е неудобно разкарването ама е оправдано до някъде, нали не искаш някой да се представи за теб и да ти докопа информацията. :)
Е неискам, но наистина си е неудобно за всяко нещо да се ходи.. :)
 
От: въпрос за epay.bg

За онлайн банкиране не сте ли чували?
Таксите за транзакции са по-евтини, виждате всичко и е безплатно. Иначе 2 лева на година е синхронизацията в реално време, което е смешна сума. Става дума за ЦКБ.
 

Горе