доларът пада...

happyslacker

New Member
Доларът падна до нивата си от преди два месеца и половина:

image.php

Източник: Дир.бг

За съжаление това ще доведе до спадане на приходите на повечето от нас, защото получаваме плащанията си в долари...

Но новината може да се изтълкува и положително: падат цените на компютрите и друга техника, които традиционно се договарят в долари (на някои търговци, които са си купили стока преди 1 месец новината може и да не им хареса).
 
Последно редактирано:
От: доларът пада...

това би трябвало да доведе и понижение на цените, особено на горивото.
Така, че бал съм ти приходите дет ги имам в долари... :)
Са ше кажете, че праите по няколко хиляди долара месечно, че ще усетите разликата. :)
 
От: доларът пада...

Към момента в ОББ курсовете са:
Код:
Продава    1.34730
Купува     1.33040
Фиксинг    1.39116

Може да наблюдавате в реално време: http://ubb.bg/

В ПроКредит банк:
Код:
купува:  1.320000 
продава: 1.350000
 
Последно редактирано:
това беше очаквано още на 21 ноември го обсъдихме това движение на евро/усд forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11707 сега очакваме до 1,45 да се качи макс тази валутна двоика и след това отново надолу. демек спрямо лева ще ъпне... разбира се това е с известна вероятност но ако нямате спешна мужда не харчете $ засега

поне така си мисля батета ще видим... дотук добре казал пдащия клат стигнал до третия етаж ...
 
От: доларът пада...

В ОББ цената на долара се вдигна малко (въпреки падането на фиксинга на БНБ):
Код:
Продава  1.39170
Купува   1.37440
Фиксинг  1.33814

В ПроКредит Банк:
Код:
Купува:  1.375000 
Продава: 1.399000
 
Последно редактирано:
От: доларът пада...

Eкспертите в инвестора казват, че от догодина пак ще е Ъп. Дано са прави, на мене нивата около 1,50 към лева ми харесват
 
От: доларът пада...

Малко се вдигна вчера и днес,което е добре.Аз лично нацелих супер кофти момент.Този месец ми беше най-доходонсният от половин година насам, а с тоя долар сега ... прецакня.
 
От: доларът пада...

аз получавам комисионни в евро и ми този спад на долара ми идва много добре :) честно казано, дано след 3 месеца, да речем, да е пак около 1.25-1.30, та да си купя компютър със 100тина лева по-евтино :)

p.s не само долара е така! вижте и с паунда какво стана :D преди година беше 2.80, а оня ден беше 2.15 :D

Курса на долар, паунд за днес (важи до понеделник) :

1.40 лева = 1$
2.10 лева = 1£

Всичко пада... Тая финансова криза влияе зле на големите страни с голяма и уж 'стабилна' икономика, докато тука кризата е откак е дошла демокрацията и практически не я усещаме... Всичкото дето се говори е манипулация и начин за печелене на пари, нищо повече! Пазете си чековете ако искате, обаче повече от 1.50 скоро няма да се вдигне долара :)
 
Последно редактирано:

Горе