закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

знаеше ли за същестуването на този закон?

  • Да

    Votes: 6 33.3%
  • Не

    Votes: 12 66.7%

  • Общо гласове
    18
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Пак мижи да те лажем:) Обявяват комунистическия режим за престъпен, а комунистическата партия не барат:) Поредния закон приет да радва балъците. Закон без смисъл... На мен по ми прилича на някаква декларация, отколкото на закон. Гарван, гарвану око не вади, са казали хората.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Нормално е да има така нормативна наредба след преврат и смяна на правителство, както и цяла идеология. Чрез отричане на старото, трябва да се даде тласък на новото. Обаче как да се изкорени нещо, като е хванало корени надълбоко. То е като плевелите - или ги унищожаваш масово, един да оставиш - пак ще береш ядове.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Пак мижи да те лажем:) Обявяват комунистическия режим за престъпен, а комунистическата партия не барат:) Поредния закон приет да радва балъците. Закон без смисъл... На мен по ми прилича на някаква декларация, отколкото на закон. Гарван, гарвану око не вади, са казали хората.

по-добре от нищо казвам аз :)

Нормално е да има така нормативна наредба след преврат и смяна на правителство, както и цяла идеология. Чрез отричане на старото, трябва да се даде тласък на новото. Обаче как да се изкорени нещо, като е хванало корени надълбоко. То е като плевелите - или ги унищожаваш масово, един да оставиш - пак ще береш ядове.

закона е приет 10 години след "старото", сега 25 години след "новото" - нищо :D
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

закона е приет 10 години след "старото", сега 25 години след "новото" - нищо :D
Хахах, вярно.. Аз го чета Обн. като обновено, а не обнародвано, та затова.
Интересно, че е взето това решение по времето на тройната коалиция с председател Сергей Станишев. Представете си как комунист сам чука избирателите си. Или той социалист беше май..
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Не, не е взето по времето на тройната коалиция (или поне ако имаш предвид за правителството 2005-2009 - то се подразбира под името "тройна коалиция")

този закон е приет от 38 Народно събрание

ето нещо интересно от стенограмата тогава

ГЕОРГИ ПЪРВАНОВ (ДЛ):
(...)
Парламентарната група на Демократичната левица, уважаеми дами и господа, няма да участва в тази трагикомедия, която подготвяте. Обсъждайте си и си приемайте този псевдозакон, и колкото искате подобни нему. Ние ще напуснем пленарната зала и ще се върнем с искане за вот на недоверие на правителството. Благодаря. (Ръкопляскания в залата, шум и възгласи в блока на мнозинството.)

ВЕЛКО ВЪЛКАНОВ (ДЛ): Уважаеми колеги, за разлика от моите колеги от парламентарната група аз смятам, че този закон би могъл да бъде приет с някои несъществени редакционни поправки. И аз предлагам следните изменения в заглавието: "Закон за обявяване на костовисткия режим в България за престъпен".

от това става ясно, че нищо не се е променило
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

И кво като съществува подобен закон. Да не би да се спазва? Да не би комунистическите символи да са забранени наравно с т.нар. неонацистки? Смешен прах в очите на зомбираните седерастки избиратели.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

нищо не пише за промитите мозъци, примерно на другаря червенром
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Ръководствата и ръководните дейци на Българската комунистическа партия са отговорни за...

И кой точно е бил подведен под отговорност по силата на този Закон. Ще трябва да се съглася напълно с даденото по-горе определение: трагикомедия, понеже по същността си тоя текст може да се определи като "Манифест", "Позиция", "Изявление" и каквото още поискате, но не и като ефективен закон. Напротив - по това време точно бяха ефективно и демонстративно осъдени няколко души, които чупили стъкла на Народното събрание по време на спонтанните протести срещу престъпното Виденово правителство. Сиреч: Закона е на страната на Властта, плебса няма право на ефективни действия, дори когато политиката на тази власт е в негов ущърб или дори криминална. Да се говори за "демокрация" е повече от лицемерно, като и да се публикуват подобни популистки "закони"
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Аз си признавам, не знаех, че съществува но винаги съм знаел, че комунистите са престъпници.

Дург интересен факт е, че сигурно малко хора знаят как са взели властта на 9ти септември.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

нищо не пише за промитите мозъци, примерно на другаря червенром
Еврогейските активисти да мълчат.

Аз си признавам, не знаех, че съществува но винаги съм знаел, че комунистите са престъпници.

Дург интересен факт е, че сигурно малко хора знаят как са взели властта на 9ти септември.
A oще по-малко хора знаят, че властта на 9ти го взимат не комунистите, а Отечествения фронт. ОФ е коалиция между - комунисти, земеделци, социалдемократи, звенари.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Тодор Живков си го е казал: "До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!"
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Тодор Живков си го е казал: "До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!"
Тодор Живков е най-големия предател в историята на България. Освен това не е бил от най-умните :)
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Еврогейските активисти да мълчат.


A oще по-малко хора знаят, че властта на 9ти го взимат не комунистите, а Отечествения фронт. ОФ е коалиция между - комунисти, земеделци, социалдемократи, звенари.

Вярно е, че ОФ правят преврата, но в последствие комунистите управляват, общо взето останалите са останали в пръст в устата както и сега народа дето гласува за тях.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Говорим си за това кой прави преврата, а не какво се е случило 4-5 години след това.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Говорим си за това кой прави преврата, а не какво се е случило 4-5 години след това.

Не говорим си глупости с теб, да не би ако аз и ти увземем че набием човек това, че сме 2ма да прави мен по-малко виновен? Или да проемян факта?
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Не говорим си глупости с теб, да не би ако аз и ти увземем че набием човек това, че сме 2ма да прави мен по-малко виновен? Или да проемян факта?
Проблемът е, че се променя историята и за всичко се обвиняват комунистите, а нещата въобще не стоят така. Комунисти и демокради винаги са били партия, социалдемократическите партии всъщност прокарват пътя за комунизма в Европа, още от началото на миналия век. Ама сега демокрадите станаха най-големите антикомунисти, смех :lol:
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Чудя се някой ден в някоя държава, дали ще се обяви сегашния режим за престъпен.
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Чудя се някой ден в някоя държава, дали ще се обяви сегашния режим за престъпен.
Вероятно тогава ще се народят много дисиденти, репресирани и антидемократи, който ще обясняват как са се борили срещу сегашния режим :lol:
 
От: закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен

Вероятно тогава ще се народят много дисиденти, репресирани и антидемократи, който ще обясняват как са се борили срещу сегашния режим :lol:

Нормално, режимите в историята се сменят.
 

Горе