избор на таблет 350-400 лв.?

Да, и аз ще си го оправя, ако мога де, за да се гъбаркам с него или някой друг да се гъбарка с него. :) Нямам желание да го използвам за работните процеси. А и последно време и батерията отказа да отчита правилно, четох по форуми, че трябвало да се рутне, за да се оправи и реших, че това вече е прекалено. ;)

Абсолютно нищо и половина. Сега ме е толкова яд, че се чудя как съм успял да го позволя. :D Аз съм човек, който адски много уважава парите и такова нещо направо ме съсипва вътрешно. :) Но това ще ми е обица на ухото. ;) Още една. :)

За тези пари аз предлагам някой лаптоп да се огледаш. Или поне да додадеш за нещо. А иначе някой нетбук би стъпил на тази цена, която си задал. ;) Това таблета си е пълна тъпотия. Даже им взимат вече и служебни, направо нямам думи. За презентации. Опази Боже. :)
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

От таблета по-голяма глупост няма!
Налагало ми се е да си проверявам мейлите на такова чудо и мога да кажа, че е един 5' телефон е по-удобен.
Ама друга работа е ако детето иска точно таблет, зависи и на колко е години, ако е по голям може да се пробва да му обясни, че е безсмислица таблета и да у вземе един нетбук
 
Да, за това и аз вече телефон. На 100% такъв де. Преди да си взема телефона, бях пред дилема дали да си остана със стария и да взема един таблет. Но явно е било кофти избор. С телефон 5" и четири ядрен процесор, все тази е. Даже е по-добре, защото си задължен да си го носиш навсякъде.

[video=youtube;cYHUnppro7c]http://www.youtube.com/watch?v=cYHUnppro7c[/video]

Никога повече. Даже скоро с мисля, че хората ще открият, че това е пълна неприложима тъпотия и ще спре търсенето. ;) Поне аз като IT, определено не бих се замислил отново. ;)
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

Избора го направих и той е Prestigio quantum multipad 4 10.1 . - http://electron.bg/prestigio-multipad-quantum-101-p-291193.html
Това е подаръка на детето ми за Коледа а и се представи много добре на едно математическо състезание. Иска таблет а не лаптоп. За 7,5 годишна възраст мисля, че е правилния избор. Настолен компютър си има, но вижда че неговите връстници, племенници и роднини вече имат такъв и той иска да си има. Еми.. угодих му.
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

Да го ползва със здраве и много игри да изиграе :)
 
Re: От: избор на таблет 350-400 лв.?

Избора го направих и той е Prestigio quantum multipad 4 10.1 . - http://electron.bg/prestigio-multipad-quantum-101-p-291193.html
Това е подаръка на детето ми за Коледа а и се представи много добре на едно математическо състезание. Иска таблет а не лаптоп. За 7,5 годишна възраст мисля, че е правилния избор. Настолен компютър си има, но вижда че неговите връстници, племенници и роднини вече имат такъв и той иска да си има. Еми.. угодих му.

Със същите параметри, друг модел на престиджио купих на жената за 240 лв, втора употреба на един месец като нов, с 23 м остатъчна гаранция.
Добре изработен, с доста портове, единствено ДПИ му е скапан. За интернет докато се.реш е перфектен, то таблета за друго и не става. Аааа и да сервираш текили на него също - събира 8 шота + лимона
Изобщо безполезен колкото нощно гърне с дръжката отвътре.
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

Да единствено dpi (под 150) и Раm 1ГБ са минус н за тези пари повечче и не може да се иска. Все пак детето ще го ползва през повечето време така че докато а.ка едва ли ше го ползва:)
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

Ако искаш хубав таблет, вариантите са Samsung, Lenovo, Nexus (заради андроида). Друго свястно на пазара не виждам....
 
е те са едни и същи от вътре като изключим малки разлики в сглобката (евентуално)

(купувате процесор и видео карта рам и екран от няколко производителя)

по безполезна за работа вещ от таблета найстина няма ама нали е фешън... на таблет може дасе свърши точно толкова работа колкото и на телефон (почти никаквава като изключим мейл и чат) на 10ка нетбук с малка тегавина ако е модел с 90% разстояния между калвишите от нормална клавиатура може да се работи що годе на 11.6 нетбук може да се работи съсем пълноценно http://www.notebook.bg/laptopi/asus/x/x201e-kx010du този даже прилича на ултрабук дебел е колкото vga port и струва само 499 лв




ПП само да напиша че на Блинки таблета в момента се зарежда в нас с юсб зарядно че другото май е сдало или порта на зарядното е сдал нямам с какво да го замеря

при него не беше тръгнал понеже беше паднал до нула и му трябваше малко време да захапе че се зарежда затова си мислеше че и от юсб не работи
 
От: От: избор на таблет 350-400 лв.?

Въпреки че си взел решение, разгледай този сайт, имат доста добри неща.
http://www.emag.bg/tableti/price,between-200-and-500/c

Edit:
Всъщност сега разгледах по внимателно нещата и мога да кажа че си избрал добро моделче!

:) Allwinner ремонтирах днес (егати кучето смотано). А Serious миналия ден - чисто нов (неползван) не можеше да се конектне към вивакомски модем...
 
ПП само да напиша че на Блинки таблета в момента се зарежда в нас с юсб зарядно че другото май е сдало или порта на зарядното е сдал нямам с какво да го замеря

при него не беше тръгнал понеже беше паднал до нула и му трябваше малко време да захапе че се зарежда затова си мислеше че и от юсб не работи


Да, потвърждавам, че започна да се зарежда и май не е от жака. ;) А за другото - май е сдало багажа. При разгласянето му видях, че май са прекъснати някои запоени жички.
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

Според мен освен на 7/17/27 годишен келеш, на друг таблет работа не му върши. Аз с 4 инчов екран на телефона и уж слабия 1 гх процесор и андроид 4.0.4 дето според същите дето казват, че е процесора ми е слаб и се хвалят с 4 ядрени китайци дето им горят пиксели на поразия мога да подкапам абсолютно всичко което ми трябва, даже си ползвам телефона за проби на някакви мои опити за андроид програмиране. Нито мога да програмирам на тоя таблет нито мога да го ползвам повече от телеффона, пък за пренос - 2 кила 15,6 инчова Тошиба лаптоп не ме бърка и за 1 ден да отивам някъде. Демек за мен таба е безполезна вещ, ама е мода при първолаците да имат и за това са много оборотни. Или пък за фсички кифли дето са по цял ден във фб си е супер.

За маалко дете препоръчвам някой китаец със здрав дисплей, зза да може като изгори на някоя игра хлапето и го тръшне да не купуваш нов или пък като го загуби да не ти се свиди.
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

почти всеки ден идват в магазина където работя с проблем..или за входа за зареждане (micro usb)или въобще не тръгват.
кофти се оказаха повечето от моделите на Леново таблети.
Леново А3000
 
От: избор на таблет 350-400 лв.?

:) аз пък от почти 2 години ползвам такъв и нямам проблеми...
Това, че някои е магаре и си ползва устройствата 'по магарешки' не значи, че устройството не е добре направено...
Ако ще космическа технология да направят и не да запояват входовете ами да ги заваряват, пак калпазаните ще му видят сметката...
Аз също гласувам за a3000 и изобщо не съм съгласен, че продиктите на леново са зле, даже напротив...
 

Горе