измамна кампания за тестване на телевизори от името на Philips

@AseasRoa, аз имам горчив опит с КЗП, след който изградих мнението, че подобен род институции са напълно неадекватни при изпълнение на основните си функции. Въпреки това, не мисля, че трябва да се спасяваме поединично и да пием по една студена вода. Фактът, че нямаме работещ регулатор, не означава, че трябва да търпим безобразията на някакви кретени. Да, най-добре е да избягваме клопките, но специално при използване услугите на монополите като ЕРП-тата, телекомите и други подобни, това е практически невъзможно.

п.с. Сега ако кажеш, че си и вегетерианец. ти ставам най-големия фен. :)
п.п.с. Някой има ли идея защо думите ''веган'' и ''вегетарианец'' се отчитат като погрешно изписани от автоматичните правописни коректори? :)
 
Само да те информирам, че моето време струва пари,
Толкова ценно, че не можеш да го прахосваш за стария ти профил, сътворяваш нов и кибичиш цял ден тука. :D
 
Хем Филипс са му казали, че не са чували за такава оферта, хем ще им търси сметка?! Аз ли нещо изпуснах или? :D
 
Хем Филипс са му казали, че не са чували за такава оферта, хем ще им търси сметка?! Аз ли нещо изпуснах или? :D
Мда, и моята критика е по повод на това. Едно е да предупреждаваш хората за потенциална измама, това е правилно и благородно. Макар че в този форум едва ли има нужда, хората тук разбират. Но това нападение над Филипс... де да знам, прекалено ми се вижда. Бабун явно го приема много лично и затова съвета ми към него е просто да не се занимава, това все пак са глупости.

@nandibandi, не съм хардкор, ако ме почерпиш пържолка и настояваш да я хапна, ще се справя. Но аз иначе не си купувам месо за ядене и дори нямам желание да го ям. Е, да кажем веднъж на два месеца си взимам някоя шунка за разнообразие в менюто. Някакво е тъпо това дето се избиват милиони животни всеки ден, а месоядците си измислят всякакви оправдания за да се оневинят.
 
@nandibandi, не съм хардкор, ако ме почерпиш пържолка и настояваш да я хапна, ще се справя. Но аз иначе не си купувам месо за ядене и дори нямам желание да го ям. Е, да кажем веднъж на два месеца си взимам някоя шунка за разнообразие в менюто. Някакво е тъпо това дето се избиват милиони животни всеки ден, а месоядците си измислят всякакви оправдания за да се оневинят.
На една крачка си - направи я! :)
п.с. аз не мисля, че бабун напада Филипс. Мен също ме озадачава апатията, с която приемат факта, че някой извършва измама, криейки се зад техния бранд. Ако някой лъже, представяйки се за мен, определено няма да съм толкова безразлична. Изобщо, апатията ми е крайно непознато състояние и не я приемам като поведенчески модел, особено при явни безобразия.
 
@nandibandi, направо кандидатствай за работа в КЗП, даже като доброволец. Моята препоръка към хората е просто да си "опичат акъла" и да разчитат най-вече на себе си. Да се научават как да се защитават самостоятелно и да се развиват по най-добрия начин. Защото дори този сайт да изчезне след час, то има много други такива, постоянно се появяват и изчезват. Който е достатъчно наивен за да бъде измамен, ще бъде измамен рано или късно. Понякога и добрите намерения не помагат, просто хората си правят щуротии и това е ежедневие :)

Остави месото, ами намалих захарта на минимум. Тя била доста вредна - едно че води до надебеляване, ами подхранва разни колонии от гъби в корема и всички кухини, въобще работата е страшна и е много по-добре без захар.

Иначе ето как е изглеждал сайта на кампанията през 2015 - http://web.archive.org/web/20151208093801/http://testphilips.tv:80/ Е, той не съществува вече и web.archive дори не пази графичната част, но горе в менюто линковете са същите, и въобще всичко напомня на настоящия сайт. На мен настоящия сайт ми изглежда също толкова (не)легитимен, колкото е бил и предишния през 2015.
 
@nandibandi, направо кандидатствай за работа в КЗП, даже като доброволец.

Тц. Няма да мога да си простя такава безполезност. Торният червей е по-полезен от КЗП и комисията за защита на лични данни. Нямам проблем с втората институция, просто за мен това е еквивалент на специалист по марсиански ландшафтен дизайн. :)

Прав си за захарта, но и нея не мога да я спра, както и цигарите. Ти имаш страшна воля, обаче?!
 
Някакво е тъпо това дето се избиват милиони животни всеки ден
Таратор хапваш ли?
Незабравимо преживяване е да те прекарат през рендето и да те топнат в паница с киселина.
 
Защото вместо да се чудят от къде да спечелят телевизори и телефони, могат най-малкото да оползотворят това време в научаването на нови знания и да станат по-добри в правенето на нещо много по-полезно.
Много често дадена дейност не е свързана с очевидния краен резултат. При подобен вид конкурси имаме два варианта. Да са пълен очевиден безполезен скам, който изисква да дадеш някаква малка сума и да не направиш на практика нищо. При другият вариант не влагаш в кеш и стотинка, но "заплащаш" с труда си. Именно този вид труд много често е полезен за други неща, а не за евентуалната печалба.
Но ако наградата не ти е важна, то тогава защо човек се пали от това, което не е важно за него? Ами има хора (като мен), които не обичат да ги правят на глупаци - това е въпрос на темперамент и разбирания.

п.п.с. Някой има ли идея защо думите ''веган'' и ''вегетарианец'' се отчитат като погрешно изписани от автоматичните правописни коректори?
Предполагаме, че автоматичните правописни коректори са месоядни и затова го правят като форма на "отвращение". ПП При мен думата "вегетарианец" не се маркира като грешна - може пък коректорите вече да обмислят да спрат месото...
 
Предполагаме, че автоматичните правописни коректори са месоядни и затова го правят като форма на "отвращение". ПП При мен думата "вегетарианец" не се маркира като грешна - може пък коректорите вече да обмислят да спрат месото...

Случва се и при онлайн програмите за проверка на правопис. Със сигурност са месоядни, но явно и асексуални, защото и някои анатомични органи също се приемат за правописна грешка. :)
 
Толкова ценно, че не можеш да го прахосваш за стария ти профил, сътворяваш нов и кибичиш цял ден тука. :D

Защотo стария му профил е бай ганя :D

До автора, нито един сайт не е длъжен да ти връща обяснения, за това има общи условия качени, каквото е написано това е. Не може да на всеки полуграмотен дето иска безплатен телевизор да му пишат персонален мейл с допълнителни разяснения, те в бг са толкова много, че трябва един човек на заплата да се наеме само за тая работа.
 
Това че по сайта има някакви бъгове - възможно е, по много сайтове в интернет има бъгове.
Кампанията и сайта са напълно реални, няма никаква кражба, скам, злоупотреба или каквото и да е било друго подобно. Темата е търсене под вола теле. Авторът започна да сезира и да прави заключения на базата на пълни негови измишльотини. Сезирайте и се свържете, с който трябва и ще потвърдите думите ми.
 
С кого трябва, след като от филипс са му казали, че не знаят да има такава оферта? С арменския поп?
 
Откъде накъде огромна корпорация, каквато е Филипс, е длъжна да дава каквато и да е информация относно кампании, услуги и.т.н. и то на някой си от никъде си.
Стегнете се малко.
Кампанията е обявена в едни от най-големите сайтове в БГ, както и във PhilipsTVBulgaria във Фейсбук:

https://www.google.bg/search?client...1.1.0....0...1.1.64.psy-ab..1.0.0.NYjxJnrD99Y

Сайтът и кампанията не са скам, но тази тема със сигурност е.
 
Да, темата лъже хората да си дават данните и да се надяват да вземат телевизор. :D
Сега като се замисля, нищо чудно да си някой от тия в сайта - със 7 мнения от 2014, последно мнение юли 2016. Какво ли толкова те съблазни да пишеш в темата? ;)
 
Какво се жалваш като ощипана госпожичка? Като са те излъгали ги осъди. Или ги набий. А най-добре и двете заедно.
 
Откъде накъде огромна корпорация, каквато е Филипс, е длъжна да дава каквато и да е информация относно кампании, услуги и.т.н. и то на някой си от никъде си.
Стегнете се малко.
С тази констатация направо ме разсмя... Огромната корпорация си има огромно количество служители, които трябва да държат позициите на огромна корпорация, като обслужват клиентите.
 
На мен ми е повече от странно:
Компанията TP Vision, която разработва и произвежда телевизорите с марка Philips по света, организира мащабна национална програма в България за тестване от потребители на новите модели телевизори за 2017 година. Инициативата е продължение на първата кампания от 2015 г., която протече при голям интерес сред стотици участници от цялата страна.

Тазгодишната кампания „Всичко е по-впечатляващо с Philips TV“ ще се проведе между юли и август месец.
филипс кампания.jpg
 

Горе