интернет флашка ZTE mf667 и windows 10 pro 64 bit - не стартира

naskobg

Well-Known Member
здравейте
някой да се е сблъсквал с подобен проблем ...имам една флашка за интернет от Виваком модел mf667 hspa +
но на windows 10 pro 64 bit не тръгва по никакъв начин...нито драйверите нито приложението нито webgui панела.някой да им на идея как да го подкарам ?
 
Пробва ли да изключиш компа напълно, ако е лаптоп свали и батерията , след това стартирай със вкарана флашка. Би трябвало да ти се появи мрежата директно при wi-fi мрежите.
 
имам 3 усб порта..сменях ги и не става...разпознава се като Remote NDIS based Internet Sharing Device
пробвах във compatability mode windows 7,8 за драйверите ...без шанс..друга идея?

Blinky на windows 7 и 8, 8.1 работи..на windows 10 64 bit pro сега се боря да я подкарам.
 
Има теоретичен шанс да тръгне ако се опиташ да инстaлираш служебният софтуер все едно си Win7. Мисля с десен бутон инстал като admin... или нещо такова трябва да търсиш.

Ако искаш 100% да работи - Linux :)
 
amitrev - преди да пиша тук всичко това съм го пробвал..явно няма шанс на windows 10 pro
 
Blinky на windows 7 и 8, 8.1 работи..на windows 10 64 bit pro сега се боря да я подкарам.
Сега идва въпроса, кога е конфигурирана тази флашка и кога си ъпдетвал ОС. По принцип няма логика да не върви. А иначе като дивайс го намира нали? Почваме от малките стъпки и да се види къде се дъни тъпнята.
 
@naskobg тогава варианта остава само един - Linux.
ZTE имат навика да поддържат много за кратко тези си продукти. Аз моя модем се опитах да го подкарам на Win7 - греда (мисля около 5-6 месеца след като излезе официално).
 
тогава варианта остава само един - Linux
В листовката на продукта е описано, че работи с версии на уиндоус и мак ос. Ще падне забавление с твоя единствен вариант ...
Наско, би трябвало ако и 7 и 8 са ти били 64 битови, да нямаш проблем и с 10.
Може да опиташ да деинсталираш драйверите и да ги инсталираш на ново.
 
Не е въпроса дали в 32 или 64 битови. Има промени при Windows-ите в разни библиотеки и заради това не сработва.
То може да пише всичко, но аз от както имам техни модем си го ползвам без проблеми под Linux и то от години.

Тъпаците от ZTE пишат за Win и Mac заради софтуера, който предлагат за управление не за драйвеерите
 
@Беджев Стил usb модем се взима заради мобилността му, а не защото хората са тъпи и не са чували за рутери.
 
Те хората и USB ракетни установки продават, но това не ги прави правилният избор за поразяване на сгради :).
 

Горе